Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám egy idegbeteg, minden...

Apám egy idegbeteg, minden apróságért leordít, és szavakkal bánt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most lettem 18 éves, és napról napra elegem van az apámból. Minden jelentéktelen apró dologért többnapos drámát csinál. Múltkor pl. azért akadt ki, mert épp zuhanyoztam, és nem hallottam, hogy csengetett. Ebből 3 napon át tartó állandó stressz, és fenyegetés volt. Utóbbit úgy értem, hogy mikor mérges folyamatosan azt hangoztatja, hogy ki fog rakni itthonról, kitagadni a családból, hogy éhezzek az utcán, mert hogy ebben a lakásban minden az övé.. és még sorolhatnám (egyszer mikor kinyitottam a szekrényt, rácsapott a kezemre hogy ne merészeljek az ő szekrényéhez nyúlni). Édesanyám sajnos nem dolgozik, így teljes mértékben rá vagyunk utalva. Anyagilag jól élünk, de csak azt latom, hogy egyáltalán nem boldog, nem élvezi az életet, és sajnos idegbeteg is (hiába van sok pénze - melyből megjegyzem 5000 Ft-t kapok hetente - most ez relatív sok vagy kevés, de elnézve hogy minden nap számolgatja a hazahozott húszezreseket, semmi. Főleg, hogy ebből mindent nekem kell megvennem)

Soha egyszer nem volt, hogy bocsánatot kérjen, ha kell soha többé nem szól hozzám egy vita után. Minden alkalommal én mentem oda megbeszélni vele a dolgokat, olyankor volt, hogy normálisan hozzá tudott állni. - bár saját magát még akkor sem hibáztatta soha.

Sajnos már feleslegesnek tartom, hogy minden 3. nap leüljek, és egy óráig beszéljek vele, mert egy ördögi korforgásban kezdődik elolrol az egész.


Anyám sem bírja sajnos, de nem tud mit kezdeni, anyagilag rá van utalva. Ilyenkor mondom mindig neki, hogy miért is nem keresett magának egy munkát, hogy legalább valami saját keresete lenne.

Már késő bánat, mert nem vennék fel sehova, független a végzettségétől.


Apám a munkahelxén, vagy csak úgy anblokk az életben, barátokkal, kollégákkal, mindenkivel összeveszett. Több emberrel évekre, valakivel most is össze van veszve. Kiben van akkor a hiba, kérdem én.



Azt szeretném, hogy önálló életet éljek végre, és elköltözzek. Sajnos az iskolában nem teljesítek valami fényesen, és munkával ebben a korban közel nem tudnék annyi pénzt megkeresni, hogy kiszabaduljak ebből a burokból.


Mit tudok tenni?


18/F


2019. febr. 2. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kibekkelni, amíg szakmát szerzel, és keresel annyit, amennyiből megélsz. Nem kell teljes lakást kivenni, elég egy szobát. Addig meg füled-szemed becsukod, ne akarj jóban lenni. Anyádat felvennék valamilyen munkahelyre, csak tojik dolgozni. Menj el diákmunkára, addig se vagy otthon és lesz saját bevételed.
2019. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is anyud el tudna menni dolgozni, csak vagy nem hajlandó elvállalni akármilyen munkàt vagy lusta a munka vállaláshoz. Sokat segîtene anyudnak ha dolgozna! Neked pedig kitartást legalább az érettségiig menj tovább tanulni. Koleszban el tudsz lakni és diák munkával az egyetem mellett fent tudod tartani magad, ha jó suliba mész és jól tanulsz a tanulmányi ösztöndíjad is jó lesz az is jó kis pénz. Így távol lehetsz otthonról és független is lehetsz!
2019. febr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha komolyan akarsz valamit tenni magadért (és nem csak sajnáltatod magad): keresel egy olyan munkaadót, amelyik tud számodra munkásszállót biztosítani. Rengeteg idegen, megszokni való dolgod lesz az új helyeden, de aki komolyan gondolja a függetlenedést, annak a küzdelmet is komolyan kell gondolnia. Nincsen kutya bolha nélkül.


Ha nem gondolod komolyan a függetlenedést/nem érzed képesnek magad most még rá, akkor keresel egy okájés tanfolyamot, elvégzed -mindent tűrve otthon!-, és akkor mész világgá.


Ha még kevésbé vagy küzdő típus, akkor legalább több pénzt gombolsz le az öregedről, éhes kiskutya arcot vágva. Papus, nem elég a pénz... sniff-sniff. És hozzászoksz, h nem leszel emberként számon tartva soha.


Nos? Melyik megoldáshoz vagy elég erős?

2019. febr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!