Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtehetem hogy fogom magam...

Megtehetem hogy fogom magam és lelépek?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 17 éves lány vagyok, anyukám születésem után meghalt rákban. Majd apával és nővéremmel maradtam. Apám alkoholista többször is bántalmazott testileg, lelkileg. Majd egyszer nővérem kiverte a hisztit és elköltöztünk ketten. A nevére kerültem.Ketten voltunk és megfogadtuk mindig kiállunk egymás mellett. Nővéremnek azóta lett egy férje és két gyereket is összehozott. Borzalmas. Teljes fordulatot vett a személyisége és utál engem. Zsarol, fenyeget, csak azért vagyok ott hogy vigyázzak a gyerekekre meg mindent megcsináljak amíg ők telefonozgatnak és d*gnak. A nagyobbik lány autista. A férje teljesen elvetemült. Minden nap órákon át ordítozik velem, hogy nem érek semmit stb. Volt hogy meg is ütött mikor például 10 voltam és rászóltam hogy ne bántsa nővérem, meg ha lekésem a buszt akkor is megver. Nem bírom már lelkileg. Teljesen paranoiás lettem, minden percben azon kattogog mikor fog rám törni megint. Félek hogy az utcán is követ engem. Apukám nem rég halt meg tehát árva lettem. Már nem köt semmi oda. Megbeszéltük barátommal és szüleivel hogy oda költözhetek hozzájuk ha úgy van. De félek. Tanácsok?

2019. febr. 3. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem teheted meg. De ezt nem tudom. Ha a nővéredet ez nem érdekli,akkor nyugodtan leléphetsz.
2019. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nővéred a gyámod? Szerintem 18 éves korodig keresztbe tehet neked. Utána már nem sok mindent tehet. Lépnék onnan amint lehet.
2019. febr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az a veszélye, hogy a barátoddal is ilyen kényszerhelyzetbe kerülsz. Mondjuk már nem akarnál vele lenni, de nincs hova menned, ezért maradsz.

Viszont ha most odaköltözöl, aztán ahogy lehet függetleníted magad, akkor ez jó megoldás.

Az, hogy függetleníted magad, nem azt jelenti, hogy otthagyod a barátodat, hanem pl. együtt elköltöztök, vagy tesztek félre pénzt magatoknak, de úgy, hogy egyértelmű legyen, hogy az a tiéd is.

2019. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A gyámhivatal engedélyezheti a költözést elméletileg. Ha a testvéred nem járul hozzá, ott kérvényezheted.
2019. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Nyugodjanak békében a szüleid!


Hármasnak igaza van, felpontoztam.


Annyi kiegészítést tennék még, hogy

1. ne félj, de légy résen,

2. ne bízd rá teljesen magad a barátodra, nehogy csapdába kerülj,

3. és légy szíves, tanulj valamit -munka mellett is lehet ám!- amire a munkaerőpiacnak igénye van.


Sok sikert!

2019. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!