Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim csak ezzel nehezítik...

A szüleim csak ezzel nehezítik az életem, hátráltatnak?

Figyelt kérdés
Az lenne a gondom hogy most elhatároztam hogy tovabb szeretnék tanulni egyetemem, erre ők egyből rávágták fel se fognak venni ne is próbalkozzak... venni akarok saját magamnak egy új telefont(iphone) amit a sajat keresetemből akarok megvenni. Erre azt mondták tiszta hülye vagyok. Mikor megvettem a kocsit is arra is aztmondták hülye vagyok. El akarom adni a gépem, akkor is hülye vagyok. Szerintetek ez így normális? Amit megkerestem magamnak az nem az én felelőségem mit csinálok vele?

2019. febr. 3. 23:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Hát ez így kicsit kevés info a szüleidről, meg nem tudjuk, te hogyan viselkedsz velük szemben. De sajnos eléggé energiavámpírnak tűnnek. Gondolom nem örülnek, hogy önállósodni akarsz, saját döntéseket hozni. Sok szülőnek ez ijesztő.

A terveid, amiket elleneztek, így ránézésre teljesen normális, sőt szuper ötletnek tűnnek. Így szerintem nem tehetsz mást, próbálj megbocsátani nekik, és szépen tenni, amit jónak látsz.


Amúgy hidd el, nem te vagy az egyetlen, akinek ilyen típusú szülei vannak, szóval megértem, hogy nehéz ez. De nem szabad hagyni, hogy visszafogjanak.


Az nagyon rossz, ha lehülyéznek. Az én szüleim is ilyenek. Bármit teszek, hülye vagyok. (Amúgy 130 iq-m van, lassan a 3. diplomám meglesz és több nyelven beszélek... de biztos hülye vagyok).

A lényeg, nem szabad hagyni, hogy bárki minősítsen. A szüleid se, senki. Ha meg tudják értelmesen indokolni, miért nem támogatják a döntéseidet, akkor hallgasd végig őket és próbáld megfontolni, hátha valami okosság kijön belőle. De ha csak vagdalkoznak, akkor ne törődj velük.

2019. febr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Szomorú.:(

Az a megoldás, hogy ha már majd nem érzed szükségét annak, hogy biztassanak, helyeseljenek. Csak dönts egyedül, nem kell a beleegyezésük.

2019. febr. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%
Nem, nem normális eh a viselkedés. De mivel nagykorú vagy, önálló kereseted van és nyilván nem otthon élsz, nem kell velük foglalkozni
2019. febr. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
37%

Szidod oket de nyakukon elsz eltartanak.

Tovabbtanulast minol fizeted?

Legy halas vagy lepj le

2019. febr. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Az Ajfonert en is lehulyeznelek. A többivel nincs bajom.
2019. febr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem egészen egyértelmü a kérdésed.


MEnnyi idös vagy?

Hol laksz, ki tart el?


Ugyanis ha még iskolába jársz és a szüleiddel élsz, akkor érthetö, ha nem tetszik nekik, hogy fölösleges dolgokra költesz sok pénzt (NEM az egyetemre gondolok, az az egyetlen normális ötleted), miközben ök tartanak el.


Ha azonban külön lakásban élsz, dolgozol és teljes mértékben ellátod magad, akkor nem kell nekik elmondani, mit veszel és mennyiért, akkor uyganis tényleg nincs közük hozzá

2019. febr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%
Csináld amit jónak látsz. Pláne ha úgyis tudod mit fognak mondani. Egyik füleden be, másikon ki. Ennyi.
2019. febr. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szüleimmel élek, 18 vagyok lassan 19. Itt csak az az egy fő gond hogy minden... a pénzt én kerestem meg a dolgaimért, államilag finanszírozott egyetemre akarok menni, eddig androidos telefonom volt, most újitani akarok a saját pénzemen amit megkerestem ezert ellenzik ezt is,ha eladni vagy venni akarok valamit akkor hülye vagyok, meg nem akarjak engedni
2019. febr. 4. 11:25
 9/19 anonim ***** válasza:
26%
Saját pénzem igy-meg ugy. Azért megkérdem, ha saját pénzed van, akkor a közösbe beleadsz?
2019. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%

Miért kéne 18 évesen beleadnia a közösbe???

18 évesen örüljön, ha tud magának venni egy pár zoknit, ne legyetek már röhejesek.

Ha meg a saját lábára akar állni, annak csak örülni kell.

2019. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!