Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyes utat választok az...

Helyes utat választok az életünk lerendezésére?

Figyelt kérdés

Apámról lesz szó. A kapcsolatunk nem apa fia kapcsolat, leginkább semmilyen. Ő mentális betegségben szenved, de eltudja látni magát. De a jelenlegi helyzet nem fenntartható állapot, összeférhetetlen, nem lehet vele együtt lakni.

Pesten eladom a lakásomat, ahol apám lakik egyedül. Magamnak szeretnék venni egy másikat az árából, viszont neki semmije nincs. Kinéztem neki egy házat vidéken (ahol rokonok laknak), neki is tetszik az elképzelés. Sokan bolondnak tartanank hogy minek veszek neki bármit is, de nem értik meg hogy ő így utcára kerülne. Ezt látom az egyetlen járható útnak.

Mire ő megöregedne én is 50 körül lennék már. Most 25 vagyok.

Néha rámjön egy kis pánikroham szérűség, hogy hogy fog boldogulni stb (nyugdíjat kap)


Szerintetek?



2019. febr. 4. 17:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
ha a magad nevére veszed, és nem túl nagy/kicsi neki, akkor teljesen korrekt elképzelés
2019. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Ha biztosan el tudja látni magát, és szükség esetén rokonokhoz is fordulhat a közelben, utcára sem kerül, akkor ez jó megoldásnak tűnik. Később bizonyára 24 órás ellátásra lesz szüksége, akkor a ház árából talán futja majd egy megfelelő otthonban való elhelyezésre.


Nem várhatja el senki tőled, hogy éljetek együtt, ha nem fűznek össze komoly érzelmek, a mentális betegsége viszont megkeseríti az életedet.


Lesznek, akik azt javasolják majd, hogy áldozd fel magad, az egész életedet, ifjúságodat, esetleges párkapcsolatodat, mert hiszen az apád. Én nem így látom.

2019. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát vidéken nincsenek kicsi házak, 70-100nm-esek.


Az ő nevére venném, így teljesen külön lennénk. Talán haszonélvezeti jogot íratnék rá, hogy el ne adja

2019. febr. 4. 17:40
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezeti jogot feltétlenül alkalmazd a javadra!

Az előző válaszolókkal egyet értek.Korrekt megoldásnak tűnik.

2019. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rendkívül korrekt módon jársz el.
2019. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd az ő nevére, mert attól még eladhatja. Nyilván olcsóbban, hiszen haszonélvezeti joggal terhelt, de a haszonélvezet nem jelent elidegenítési tilalmat.
2019. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Haszonélvezeti joggal eladhatja, tény, de senki nem teheti be a lábát oda az engedélyem nélkül

2019. febr. 4. 18:31
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
Tévedsz. Ha az ő néven lenne a haszonélvezeti jog, akkor ahhoz is joga lenne, hogy te ne tedd be oda a lábad. Nem vagy tisztában a haszonélvezet felsőbbrendűségével.
2019. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Látom nem érted...én lennék a haszonélvező, övé lenne a tulajdonjog.
2019. febr. 4. 20:59
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Igaza van ugyan a 6. válaszolónak, de nem a kérdéssel kapcsolatos. A Kérdező a 7. válaszként helyre is tette.

A 8. válaszoló második mondata helytelen, amit a válaszoló szintén helyre tett. Tény, hogy a haszonélvezeti jog felülírja a tulajdoni jogot. Ezt eddig senki sem vitatta. Az is nehezen elképzelhető, hogy valaki megveszi az apától (tulajdonostól) az ingatlant, ami egy fiatal férfi haszonélvezeti jogával van terhelve. Még befektetésnek sem előnyös!

Kérdező, amint látod, a válaszolók helyes lépésnek tartják az elgondolásod. Tedd meg.

2019. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!