Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyát nagyon zavarja, hogy...

Anyát nagyon zavarja, hogy magamban beszélek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, imádok magamban beszélni. Imádom a dolgokat hangosan megvitatni, vagy imádok eljátszani magamban, eljátszani a gondolatokkal. Húgom is pont ugyanilyen, sőt ő még a közösségben is elkezd magával beszélgetni, mintha a társaságban egy új személy lenne ott. Nem vagyunk skizofrének, se bipoláris zavarosok, egyszerűen jó érzés a magányosságban beszélni. Szüleimet viszont ezt nagyon megrémiszti, mert nagyon durván szoktam magammal veszekedni pl ha ráülök a wc-re még pisilés közben is. Apa magában maximum énekelni szokott, vagy egyszer-kétszer benyögi a wc-n, hogy "de egy marha vagyok", vagy máshogy lehülyézi magát, de nem folytat le hosszas társalgást magával mint én és húgom. Mivel a wc előtt van a tükör így mégjobban rámjön sokszor a magammal vitázás. Szüleim mondják, hogy olyankor olyan hangosan beszélek magamban, mintha valakivel telefonálnék és hallássérült lenne akivel beszélek. El akarnak vinni már orvoshoz ezzel, mert szerintük ez nem normális, amit én csinálok.

Hogyan beszéljem meg a dolgot szüleimmel, legfőképp anyával, ugye aki egyálalán nem beszél magában? Szerintem ez tök normális amit teszek,de Ő van a leginkább megijedve.



2019. febr. 4. 21:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Beszélj magadban, a gondolataidban, ha már ennyire imádsz magaddal beszélgetni. Én is úgy szoktam, magamba beszélni.
2019. febr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj magadban, én is "belül" szoktam néha :D
2019. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
De egyszerűen tudatomon kívül vagyok ilyen hangos, próbáltam már suttogni vagy ügyelni rá, hogy ne nyissam ki a szám de olyankor sajnos nem tart sokáig és ismét beszélek.
2019. febr. 4. 21:54
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
Hát nem azért, de van füled, "tudtomon kívül", ez baromság :D, azért csak eltudod dönteni, hogy most beszélsz e vagy sem. Most is ahogy írok neked, mondom magamba mit akarok, és nem hangosan mondom, plusz még nevetek is magamba rajta.
2019. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
43%

Legalább van 1 normális ember a családban...

Még szép, hogy ő a hibás ! ;)

Ezt azért még le kéne beszélni magaddal, és veled.

2019. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Persze de csak úgy ömlik belőlem ki minden, a számítógép előtt is imádok magamban beszélni és pl most is hangosan vitattam meg magammal a kérdést miközben járkáltam fel-alá a szobámban. Nem tudom, egyszerűen én ezt tartom normálisnak, ez kell ahhoz hogy ne őrüljek meg :D
2019. febr. 4. 22:01
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Akkor örülök, hogy nem csak én vagyok így :D


Bár hozzáteszem, én akkor csinálom, mikor senki sem lát, vagy hall :D

2019. febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
Ha tudatodon kívül ordibálsz magaddal és nem tudod megállni akkor érdemes lenne benézni a pszichiátriára
2019. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de szerintem ez egy cseppet sem normális. Lehülyézni magad, énekelgetni, vagy csak káromkodni magadban, még normális dolognak számít. De az, hogy te hosszas beszélgetéseket folytatsz le, és nyilvánvalóan nem a "belső hangoddal" tárgyalsz, hanem vitatkozol hangosan, "mintha telefonban beszélgetnél", az tényleg nem normális dolog. Húgodnál ez szerintem méginkább súlyosabb dolog.

Vannak barátaitok?

2019. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Én is leginkább akkor teszem ezt, a vécén pedig sokszor amikor nincs témám akkor azért mert lenyugtatom magam, hogy tudjak normálisan vécézni, hiszen szabad bejárkálni miközben a másik kakil vagy fürdik vagy meztelen. Nem én találtam ki, szüleim hozták meg ezt a szabályt amit utálok, mert nincs kulcs a fürdőszobában és folyamatosan aggódni kell hogy mikor nyit anya be, 5-10 percenként mindig bejön valamiért, így sokszor nyugtatom magam vele és nem arra figyelek, hogy épp az ajtó előtt van vagy erre közeledik :D ja és így legalább tudja hogy bent vagyok még és talán nem jön be.
2019. febr. 4. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!