Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nevelő intézetbe akar...

Anyukám nevelő intézetbe akar tenni, de miért?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, és elég rendetlen bevallom, a tanulmányaim sem a legjobbak, de annyira tulreagál mindent, például ha egyszer nem viszek füzetet valamilyen órára, már elkezd kiabálni, hogy most miért nem vittem el, vagy ha kicsit sok édességet eszek, pl ma is ettem 15 darab ilyen kis töltött cukorkát és erre azt mondja hogy beteg vagyok. De nem szoktam éjszakai életet élni, normálisan otthon vagyok mindig, csak azt nem értem, hogy miért egy kis anyám-majma gyerekhez hasonlít akivel semmi gond nincs, de közbe pedig egy nulla, a buszra nem tud egyedül felszállni, de milyen jó, hogy jók a jegyei. És tényleg annyira túlreagál mindent, és már olyanokat mond, hogy nevelő intézetbe fog adni... Egyedül nevel és már 53 éves

2019. febr. 4. 22:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%
Én összekészíteném a csomagomat, hogy ha legközelebb ezt mondja, elé tudjak állni, hogy jó, most indulhatunk.
2019. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
77%
Mindenképpen keres fel egy pszichológust, mert hosszútávon ezek nem tesznek jót. Anyukádra is ráférne..
2019. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Rá se ránts, ugye nem veszed komolyan a fenyegetését? Egyedül van, a legjobbat akarja belőled kihozni, persze rossz módszerrel, de nem tud jobbat, őt is így nevelték. Nagyon nehéz egyedül eltartani egy gyereket, vezetni a háztartást és még nevelni is a gyereket. Ha felnősz, majd megbékéltek egymással, addig meg ne tulajdoníts neki nagyobb jelentőséget, mint amennyi van. Magadat se szapuld: más is rendetlen, másnak se megy úgy az iskola, ahogy szeretné, más is hagyja otthon a füzetét, és más is eszik édességet. Teljesen normális gyerek vagy.
2019. febr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
12%
Amugy az idosebb anyak mind ilyenek? En is ismerek egy ilyen konzervativ regimodi anyat, nem is ertem. Oke te is tarts magad utan rendet es tanulj de a sajat erdekeid miatt, kesobb hasznodra valik. Anyadnak egy jo szakembert ajanlanek vagy ha ennyire jon a nevelo intezett mond meg neki hogy ot meg idosek otthonaba kellene adni mert oda valo. Kesobb a munkadba fog beleszolni, a parod eletebe es a gyerekeidebe (ha lesz) aztan a hazadba stb stb mindig lesz valami csak akkor mar nem fog tudni beadni sehova. 2 ev mulva felnott leszel, mielobb gyuts penz es ha adodik alkalom enj alberletbe vahy valami. Ki fog kezdeni, egyedul van es hazsatos, te vahy neki szem elott akivel tud kotekedni
2019. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
4%
53 éves az már nagymama kor. :O
2019. febr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
49%

Ha anyád ekkor gáz, akkor TALÁN jobb lenne neked egy intézetben, távol tőle.



(Az csak nekem fura, hogy itt a GYIK-en, MINDIG a szülő a hibás, a gonosz, a pszicho, és MINDIG a gyerek a szent és az áldozat?)

2019. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
Ebben a történetben Anyukádnak adok igazat. Van fogalmad róla, hogy manapság mennyire nehéz egyedüláll szölőnek lenni? Rendetlen vagy és rosszak a jegyeid. Gondolom ha a saját szobádban sem vagy képes takaritani, akkor a házimunkából sem veszed ki a részed. Gondolom ez már régóta tart és Anyudnál kezd betelni a pohár. Ideje lenne felmutatni valamit, nemcsak otthon lébecolni.
2019. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Próbálj egy kicsit a kedvében járni, ő csak jót akar neked! Nem fog intézetbe adni, azt csak elkeseredésében mondta, hogy kicsit szedd össze magad.
2019. febr. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg ebben merülnek ki pedagógiai képességei. Lépj te az ügyben: kérd meg, hogy segítsen a tanulásban, akkor majd fontosnak érzi magát, kevesebbet foglalkozik majd saját (részben sikertelen) életével, és segíts neki többet az otthoni munkákban.
2019. febr. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%
7es! Akkor sem ez a helyes út, hogy intézettel fenyegetjük és megfélemlítjük.
2019. febr. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!