Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esti mászkálásról vélemények?

Esti mászkálásról vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nektek mi a véleményetek arról, hogy egy tini az estébe mászkál a haverjaival?

Persze úgy, hogy vigyáznak egymásra meg ilyenek. És leginkább hétvégén?

Engem nem engednek sehova, mert arra hivatkoznak, hogy féltenek. Nem a többiek nyomására akarok este kolbászolni, egyszerűen magam miatt, sokkal jobban szeretem az éjszakákat, mint a nappalokat. Meg szerintem tapasztalni is jó lenne, nem pedig 18 éves korom után. (Jó, most mondhatjátok azt, hogy nappal is lehet tapasztalni, de az este sokkal másabb.)

Meg szerintem, ha olyan helyen vagy sokkal nyugodtabb este az az adott hely, mint reggel.

Nem feltétlen "bulizni" vagy inni vagy bármi akarok kimenni. De szerintem estében sok bolond sztorit össze lehet szedni.

Úgy kiengednétek, hogy tudjátok, hogy van nálam gáz spray elő vigyázatosságból, meg felhívnálak, hogy indulok haza?



2019. febr. 5. 21:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
(16l)
2019. febr. 5. 21:30
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
16 évesen kell elkezdeni leválni,akit 16 évesen nem engednek sehova még boltba se azt 20 évesen se fogják..
2019. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Boltba azért engednek, meg nappal valahova, ha megyek, csak éjszaka nem.
2019. febr. 5. 21:47
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

"Úgy kiengednétek, hogy...?"

Tökmindegy, a szüleid véleménye számít, nem a mienk.


"felhívnálak, hogy indulok haza"

Azzal mire mennének az aggódó szülők, hogy mondjuk hajnali háromkor végre kegyeskedsz telefonálni, hogy indulsz? Addig ugyanolyan idegesek lennének, mint ha szó se lenne telefonhívásról. Ha azt akarod, hogy kevésbé kelljen izgulniuk (tehát nagyobb eséllyel engedjenek el egyáltalán), akkor beszéljétek meg előre, hogy hányra fogsz hazaérni, és tartsd is magad ahhoz - mégpedig akkor is, ha úgy alakul, hogy nem is lesz még kedved hazamenni. Így mutathatod meg, hogy megbízható vagy, felelősségteljes, és így várhatod majd el, hogy máskor is elengedjenek.

2019. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Engem is mindentől féltettek, 18 évesen is alig járkáhattam el. Inkább csajos bulikra mehettem, ismerté a barátnőimet, olyankor mászkátunk este. Idővel már nem volt gond az ilyenekből. Tudták, hogy megbízható emberekkel vagyok és tudok magamra vigyázni.
2019. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Hát szerintem 16 évesen nem éjszaka kellene mászkálni, még hétvégén se...


18/L

2019. febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk amit én látok esténként mászkáló "bolond sztoris" tinikről az nehezen egyeztethető össze azzal, hogy vigyáznak egymásra.
2019. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Szálljatok fel este vmelyik eszközre pesten.. 13 14 15 16 éves kislányok talpig festék,mindenük kint,pia cigi,annyira nem fogják őket a kedves szüleik,eüs vagyok,láttam már pár 13 - 17 évest lánykát érdekes helyzetekben,annyira nem az egymás ovása a lényeg.. De közben 20 24 éves felnőtt nők sirnak h a párjukkal aludhassanak több év után,használhatnak e tampont epilátort fogamzásgátlót,kicsit fotrditva ülnek a szülők is a lovon..

40N

2019. febr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázzuk: hol laksz? Nagyvárosban, kisvárosban, vagy falun?

Ez sem mindegy azért....


Én egy pici faluban nőttem fel, (kb 150 lakos) és a barátaim egy része a mi falunkban, a többi pedig a szomszéd faluban (kb 4-500 lakos) lakott. Én mér kb 15 éves koromtól kinn lóghattam az utcán esténként (persze szigorúan csak hétvégén és suliszünetben!).

A szüleim nem nagyon aggódtak, hiszen tudták, hogy itt vagyok a közelben, legmesszebb is a szomszéd faluban. Biztonságos környék, ahol mindenki ismer mindenkit, így nem kellett tartani semmi olyasmitől, hogy megtámadnak, vagy hasonló. De legtöbbször egy lelket sem láttunk kinn este, csak mi, a "banda" voltunk az utcán.


De pl az unokatesóim Pesti gyerekek voltak, hát ők mindig csodálkoztak, hogy mennyire szabadra vagyok engedve. Őket még 18 évesen is alig engedték ki este a városba, főleg, hogy egy rosszabb hírű kerületben laktak.


Szóval nyilván ezt is mérlegelni kell, hogy az adott hely mennyire biztonságos.

2019. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
16évesen még nem,ilyenkor még annyira gyerekek vagytok,hogy nem tudtok egymásra vigyázni.Egy év is sokat változtat a helyzeten,engem 17éves koromtól engedtek úgy ténylegesen bulizni.De akkor is ésszerű keretek között voltam elengedve.
2019. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!