Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ruha ajándékozás -Ti mit...

Ruha ajándékozás -Ti mit mondanátok?

Figyelt kérdés

Másféléves a kisfiam. Anyukám imád ruhákat vásárolni, főleg az unokájának. Ez rendben is van, de a probléma, hogy folyton kisebb ruhákat vesz. Tele van már a szekrény velük. Rengeteg ruhát már elajándékoztunk ismerősi körben vagy szeretetszolgálathoz/kórházba vittük. Eladni nem akarom őket, mert sok lenne lefotózni mindent és feltenni vagy egyben árulni és kiírni mi van bennük.

Mindig amikor hoz ruhákat, mondom, hogy ezek kicsik. De elkezd vitatkozni, hogy "ne mondjad már, ez jó lesz, majd kitágul az anyag, de hát olyan kicsi ez a baba". (Fiam másfélévesen 85 cm és 12,3 kg, nem hiszem, hogy túl kicsi). Mindig mondom neki, hogy milyen méretet hord a fiam, de kisebbet vesz, mondván szemre ezt látta jobbnak (az a méret, amit én mondtam az túl nagynak tűnt szerinte). Felajánlottam már, hogy menjünk együtt vásárolni, de hát akkor hol marad a meglepetés, ha együtt vesszük?! Pénz/ajándékutalvány nem jöhet szóba, mert "az nem ajándék". Mondtam vigyük vissza, váltsuk be nagyobbra, de sosem tartja meg a blokkot rögtön kidobja.

Tegnap is hozott egy zokni csomagot, amire rá volt írva 0-3 hónapos korig. Erősködött, hogy próbáljuk a gyerekre, hát a zokni sarka a lába közepén volt, a zokni szára esett a fiam sarkához, de "jó lesz az". Kocsi cipőt vett, nem is értem, 11 hónapos kora óta jár a fiam. Hozott pólókat, kabátokat 80-as méretben, holott mondtam 86-os kell.

Örülök, hogy ennyi mindent vesz az unokájának és ennyire szereti őt, de úgy érzem ennek semmi értelme nincs, hogy csak ajándékozzuk el a cuccokat sorban ahogy veszi, vagy állnak a szekrényben és foglalják a helyet.

Ti mit mondanátok? Nem akarok hálátlan sem lenni és tudom "ajándék lónak ne nézd a fogát".


2019. febr. 8. 13:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Határozottabban kellene édesanyád a tudtára adnod, hogy így ebben a formában (méretben) nincs értelme az ajándékainak. Tudja, hogy mi a kisebb méretű ruhák sorsa? Tudja, hogy amit vesz, azt sosem hordja az unokája?
2019. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb ha jön, vigyétek el együtt a ruhákat a ruhagyüjtőbe. Talán ha szembesül azzal, hogy így nem segít, hanem pluszban munkát generál, akkor változik majd a dolog...
2019. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Hát nálunk ez úgy működik, hogy ha szüleim veszek a fiamnak valami ruhát mindig adják a blokkot is vele, hogy ha felpróbálom rá és esetleg még sem jó rá, akkor ki tudjam cserélni esetleg. Ez lenne a legjobb ha legalább ezt el lehetne érni nála hogy a blokkot tartsa meg.
2019. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy ennyi erővel fel is gyújthatná a pénzét, és hogy köszönöd szépen, hogy mindig gondol rátok, de ha már ajándékozni akar, akkor legalább hasznosat adjon, vagy ne adjon semmit, mert a kis ruhák csak a helyet foglalják, de a gyerek csak nagyobb lesz, kisebb nem.

Vagy amikor adja és látod, hogy kicsi, akkor add vissza neki, hogy nem tudod tárolni és használni sem.

Én azt gondolom, hogy ahol a szép szó nem segít, ott picit oda kell csípni mert nem érti meg, aki nem akarja.

Mondd meg neki, hogy 90es ruhánál kisebbet ne vigyen és pont. És ha visz, ne vedd el, merthogy az kicsi. A "Ránézés" helyett méretre vásároljon, ha már akar vásárolni.

Ennek így tényleg nincs semmi értelme.

2019. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Nincs mit hozzáfűzni. A fentieket kell végrehajtani: 1. Megmutatni, hogy kicsi rá. Megmondani a méretet. 2. Megmutatni, hogy mennyi a használhatatlan ruha. 3. Megmutatni, hova viszed leadni. 4. Megmutatni, hogyan kell a pénzt biztonságosan elégetni. Ha hápog, puffog, majd abbahagyja.
2019. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben az a baj, hogy hiába mondod neki, mégis kisebbet vesz. Nem is értem, mert téged is "ruháztatott". Pedig a gyakoribb és másik véglet, hogy kétszer akkorát vesz, legalább még egy év, míg belenő az unoka. Hát egyik sem jó, az biztos. Nálunk is az van, ha veszek valamit, mert megtetszik, mindig megkérdezem telefonon, hogy hányas méret legyen, mert nőnek, mint a gomba. De hogy folyton kisebbet vesz és nem érti meg, hát ezt meg én nem értem.:) Tényleg pocsékolás.
2019. febr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
6. vagyok. Lemaradt, hogy mit mondanék a helyedben? Hát azt, hogy látod anyu, hogy kicsi, nem is tudom ráadni, ha lehet, egy számmal nagyobbat vegyél legközelebb. Olvasom, hogy már mondtad neki, de hát mi mást lehetne? Ha nem érti meg, akkor mondd neki határozottabban, hogy hiába akar jót, ne tudod hasznát venni, és csak kidobott pénz.
2019. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez nem a ruhákról szól nála, ez valami játszma - kérd ki egy pszichológus véleményét, mit tegyél!
2019. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki vmi pulcsit, egyberuhát, pólót, akármit, de direkt legalább 3 számmal kisebbet. Mikor átadod, mondd, hogy hát ami az ő mérete, az borzalmasan nagynak tűnt, meg hát úgyis majd tágul az anyag. :D Lehet így felfogja :)
2019. febr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

Vegyél neki focimezt ajándékba, vagy ha nem dohányzik, pipát, ha nem iszik, konyakot, ha vegán, kolbászt, vagy egy valami trashmetál együttes cd lemezét, vagy horrofilm DVD-t vagy bármi olyat, amivel semmit se tud kezdeni.

De jóságos nagyikának lehetne adni ajándékba pl forrasztópákát, állítható villáskulcsot, focimeccs jegyet stb.

Aztán hátha felfogja.

2019. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!