Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Idősebbek! Ti mit...

Szülők! Idősebbek! Ti mit tanácsolnátok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy nem tudom hogy mit kéne dolgozzak. Suliba most nem járok, és valamit kéne csinálnom a kresz tanulás mellet.


Nem tudom, hogy milyen irányba induljak. Gyári munkára nem igazán akarok menni.



2019. febr. 9. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés az infó. Hány éves vagy? Most milyen iskolai végzettséged van? Milyen volt középiskolában a tanulmányi eredményed? Mi érdekel? Miben vagy jó? Fizikai vagy szellemi munka érdekel inkább? OKJ-s képzés vagy főiskolai/egyetemi?
2019. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Nekem 2 diplomám van. Hosszú éveken át tanultam.


Senkit nem akarok biztatni, de ha én újrakezdenem nem tanulnék. Egyszerűen nincs arányban a fizetéskülönbséggel a befektetett munka. Vállalkozni pedig diploma nélkül is lehet.


Ki tudja, hogy mit hoz még az élet, de egyelőre ezen a véleményen vagyok és ez egyre erősödik bennem. Időpazarlás az egyetem.

2019. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Érettség + adminisztrációs ügyintéző szakma

20 éves vagyok, már 2 OKJ képzést otthagytam

Inkább a fizikai érdekel, tanulni utálok!

2019. febr. 9. 11:12
 4/8 A kérdező kommentje:

Az érettségimben sok a 2-es jegy

Ami érdekel az a mozgás, a sportolás ilyesmik, színészet, youtuber, katona pl

2019. febr. 9. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor a sport felé orientálódj. Lehetnél személyi tréner például. Bár tanulni mindenhez kell elméletet is, csak persze jóval kisebb arányban, mint egy diplomához. Vagy tűzoltóság, katonaság felé is orientálódhatsz, ha jó a fizikumod.
2019. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg megszerezhetnéd a vízimentő képesítést is, nyáron az mindig sok munkalehetőséget kínál strandokon, vizek közelében.
2019. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A 2.-esnek annyit írnék, hogy ideális esetben nem azért diplomázik valaki, hogy aztán többet keressen, hanem az azt követő elvégzendő munka minősége miatt. Nem mindegy, hogy targoncát vezetek havi 220 ezerért, vagy egy légkondis irodában tervezek webdesignt 180 ezerért, ami jó esetben ráadásul örömmel is tölt el. (Csak mondtam valamit.) Sose tudtam irigyelni senkitől a magasabb bért az alacsonyabb végzettsége ellenére, ha megdolgozik érte.


Kedves Kérdező!

Vedd számba a kvalitásaidat is. Miben vagy tehetséges? Ez nem biztos, hogy a tantárgyak jegyein mutatkozik meg. (Pl. konfliktuskezelés, remek problémamegoldó képesség, kézügyesség stb.) Mit szeretsz csinálni? Amikor én voltam pályaválasztás előtt, voltak ebben a témában tesztek, amit anno az ofő is kitöltetett velünk. Felvi.hu-n még biztos van, ezeket ajánlom.

2019. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a 2-essel szemben ellenkezőleg látom a magam életét: Ha szereztem volna egy szinkrontolmácsi másoddiplomát a tanári mellé, sokkal többet kereshettem volna. Nyelvet tanítottam már egyetem alatt is, és nem volt kedvem megint évekig vizsgázni, meg immár fizetősen egyetemre járni, annyival több pénzem volt emígy. Mondjuk benne volt az is, hogy nem szeretek utazni...
2021. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!