Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá apát, hogy...

Hogyan vegyem rá apát, hogy ne vegyen Robuxot?

Figyelt kérdés
Apa 66 éves, mindenre könnyen rávehető, papucs ember, akit mindenki átveri és azt tesznek vele amit akarnak, van egy 9 éves kisgyereke aki imád minden szabaidejében robloxozni. Ami ugye ingyenes, viszont van egy játékbeli pénz, ami megvehető, hogy több mindent érhessen el. Apa eddig is sok robuxot vett neki, de most megint akar 2000-et venni, ami kb 10 ezer forint. A lánynak van annyi, sőt kb 40 ezer eltett pénze van és most akar belőle költeni, mondván ha szeretetet nem kap otthon, akkor a kedvenc játékába kapjon pénzt. Én és anya már mondtuk neki hogy ne, így is szegények vagyunk ne erre költsük a pénzét, hanem gyűjtsön értelmes dolgokra, pl jogsira majd 9 év múlvára vagy valami jóra és ne erre. De apa meg van zavarodva és a gyerek folyamatosan nyúzza az agyát, szóval meg akarja neki venni, eddig kb mindig mindent megvett neki amit akart, mindig a gyerek nyert. Mit mondtok, megvegye neki, vagy nekünk van igazunk és ne? És hogyan állítsuk akkor le?

2019. febr. 9. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy, attól hogy te zavarodottnak hiszed az öreget, még azt tesz a saját pénzével amit akar.
2019. febr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"mondván ha szeretetet nem kap otthon, akkor a kedvenc játékába kapjon pénzt."


Ez b+ a legnagyobb probléma.

2019. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Értem a problémádat. De szerintem elég, ha elmondod neki erről a véleményed, felsorolva az érveid, aztán hagyod, hogy ő eldöntse, hogy mit akar. A gyereknevelés nem csak praktikus, meg logikus dolgokból, döntésekből áll. Emlékszem, a nagymamám anno sose 1 gombóc fagyit vett nekem, ahogy anyu előírta, hanem amennyit csak akartam. Néha 4-5 gombócnyit is kaptam, pedig meg se tudtam enni annyit, rendszeresen a kukában landolt a vége. És egy csomó haszontalan kacat is beállhat ide a sorba, amit a piacon kaptam mindig, amikor együtt vásároltunk. Eszméletlen jó kötelék alakult ki közöttünk, boldognak, és nagyon szeretett kisunokának érezhettem magam mindig. Néha kellenek ilyen eszetlen költekezések is a boldogsághoz. :)
2019. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én nem értem csak a történetet? Mi az, hogy apádnak van egy 9 éves gyereke, akit te csak "lányként" és "gyerekként" emlegetsz?
2019. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Apád félreqrásából született a lány? Anyud is érdekes. Hogy nem tette lapátra? Ki a lány anyja? Faterod fizet gyerektartást?
2019. febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"Apád félreqrásából született a lány?"


Ha így lenne, akkor kérdező anyjának nem sok beleszólása lenne, hogy a "lány" mit vesz a zsebpénzén.

Kérdező nem igazán gondolta át ezt a történetet.

2019. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez egy kamu kérdés.... ha igaz lenne, a kérdező(nk) már rég válaszolt volna. De NEM válaszol.
2020. jan. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!