Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg anyukámmal...

Hogyan értessem meg anyukámmal, hogy nem akarok megnősülni, gyereket sem szeretnék? (A főbb érvek lent)

Figyelt kérdés

Nagymamám ma este mondta nekem, hogy lassan 37 leszek, már ideje lenne találni valakit. Az még csak egy dolog, hogy nem nézek jól ki, de emellett tíz éve állok rendszeres pszichiátriai kezelés alatt. Szorongás, depresszió, szkizoaffektív zavar. Azt szokták mondani, hogy egy ugyanolyan beteget kellene találnom. Ha egészséges lennék, akkor elképzelhető lenne, hogy akár még kellenék is valakinek. De akkor is kézzel-lábbal kapálóznék a kötöttségek ellen. Nem szeretem a megérkezést, a végleges dolgokat. Kibírhatatlan lenne számomra, hogy nekem haza kelljen menni egy feleséghez minden nap ugyanabban az időben. Nem szeretek megérkezni sehová.

Anyukámnak az az érve, hogy valakinek segíteni kell nekem az ügyek intézésében, mert egyedül még az adóbevallásomat is elfelejteném.

Összefoglalva: A fentebb írtakat még egyszer ismétlem, nem igazán hiszem, hogy beteg ember kellene valakinek, de ha nem lennék beteg, akkor is vannak olyan tulajdonságaim, amelyek miatt lehetetlen lenne az együttélés másokkal.


2019. febr. 9. 21:52
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
79%
Elmondod neki
2019. febr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Ma este pont erről beszélgettünk. Azt mondta, hogy akkor ki fogja intézni az ügyeimet, amit már fentebb leírtam.
2019. febr. 9. 22:05
 3/52 anonim ***** válasza:
88%
37 évesen már nem kell szolga
2019. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
92%
Ja az adóbevallást már a NAV megírja
2019. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerűen nem bírom felfogni ezt a "nem szeretek megérkezni sehova" dolgot. Ha közértbe mész, oda is megérkezel. Ha dokihoz, oda is. Onna hazamész. Oda szintén megérkezel. Egy nap kb.20x érkezel valahova. Megérkezel a buszmegállóba, vagy a kocsihoz, nagyanyádhoz, anyádhoz...Ezek szerint az egész életed egy kínszenvedés?
2019. febr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
74%
Nemzetközi kamionosnak jó lenne hetente 1x érkezne meg
2019. febr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Megérkezem, de utána továbbmegyek. Ha otthon van valaki, akkor onnan nem mehetsz tovább. Nincs lelki erőm ahhoz, hogy egy gyereket felneveljek, elviseljek egy nőt.

A volt barátnőmmel is adódtak problémák és nem az én természetem volt a rosszabb, egyáltalán nem.

Azt nehezen tűröm, ha le kell mondanom dolgokról. Egy párkapcsolatban pedig kompromisszumokat kell kötni. Nem és nem.

2019. febr. 9. 22:13
 8/52 anonim ***** válasza:
62%

Ma este pont erről beszélgettünk. Azt mondta, hogy akkor ki fogja intézni az ügyeimet, amit már fentebb leírtam.

Most anyuka csinálja? Na tuti ebből fakad a betegség. H 37 évesen anyád szarrá rágta az életed..

2019. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell h megertse, ez van es kesz. Te eleted! Meg mindig jobb, mintha valakit elvennel, aki szenved melletted.( es te is mellette)
2019. febr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Nehéz erre jól válaszolni. Az biztos, hogy mindig, mindenben számíthattam rá. Dédelgetésből nem volt hiány. Mindenem megvolt. Soha nem kellett megmozdítanom semmit. Ugyanakkor kialakult nálam az önállótlanság.
2019. febr. 9. 22:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!