Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne megoldani ezt...

Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát (apa-fia kapcsolat; durva stílus, elutasítás, alázás, idegenként kezelés)?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát?


Hogyha az apám úgy viselkedik velem, mint egy idegen, csak lehord és elutasít. Mikor gyerek voltam nem vállalt felelősséget azért, hogyha valami baj volt, csak anyám vállalta mindig a terhet. Apám meg átpasszolt anyámnak, hogy én nem az ő gyereke vagyok, hanem csak anyámé.

Apámnak mindig csak nyűg voltam, egy teher, nem voltam emberszámba véve. Érzelmileg csak megtűrt voltam. Nem volt se bizalom, se semmi. Mindig más után irigykedett, hogy az a fiú erre meg arra képes, engem meg sose bíztatott, csak kigyúnyolt vagy elhordott.



Aki hiszi/aki nem, ez a tudatalattiba lappang és irányítja. Ez az egész miatt is vagyok lelki beteg. Hogyan lehet ezt megoldani, ki tud ebben segíteni, aki ért ehhez és a rossz belémrögzült mintákat segít megoldani, hogy életképesebb legyek? Megerősítések vagy valami efféle feladatok kellenek erre amiket az apám belém hazudott???

Érti egyáltalán valaki ezt a problémát? Van erre kezelés, ami rendbeteszi a dolgokat, hogy ne szégyenkezve nézzek a világ elé?


Ha volt már valaki pont ebben a helyzetben ezekkel az esetekkel, sikerült neki felemelni a fejét és hogyha sikerült, akkor mi az az út affelé???

Pszichológusoknak eddig nem tudtam kifejezni ezt, pedig már nem vagyok tizenéves és az idő csak telik és úgy látom senki nem foglalkozik ezzel a problémával, mert őket nem érdeklik, mert nem az ő érdekük. Hiteles magyarázatot szeretnék erre a problémára, mert évek óta lappang bennem ez és csak hátráltat az életbe és azt látom, hogy nem haladok egyről a kettőre.


Előre is ne haragudjon az, akinek már herótja van az efféle hemzsegő kérdésektől, de kell valami megoldás, csak nem tudom mi!


2019. febr. 10. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Ezért nem kell olyannak szülni átverve aki nem akar gyereket,tipukus mondat h anyádé vagy mert ő akart.. Sajnálom ez anyád hibája..

:(

2019. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Édesanyámmal is így videlkedik sokszor, mert nem nézi emberszámba. Látni lehet ezeket, ha megfigyeli az ember.

Én nem akarok ilyen lenni és nem is vagyok ilyen, ezért kérdezem, hogy merrefelé induljak, ahol olyan útravaló tanácsot kaphatok, amivel élni is tudok és főként ki tudja belőlem ezeket a sérelmeket iktani - ez lenne a legfontosabb?

2019. febr. 10. 13:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha felnőtt vagy, akkor már megteheted, hogy nem tartod vele a kapcsolatot.

Nagyon nehéz megszabadulni attól, hogy folyamatosan azt modták neked, hogy semmit sem érsz. De nem lehetetlen, csak sokáig tart. Keress fel egy jó pszichológust, a kezelés sokat tud segíteni. Az első lépést már megtetted, hiszen tisztában vagy az értékeiddel és látod, hogy az apád alaptalanul vett semmibe. Ő egy mérgező szülő. Nem érdemli meg, hogy időt, vagy gondolatot pazarolj rá.

2019. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Fiatal kezdő pszichológusokkal volt dolgom, de úgy láttam ők ehhez nem értenek és nem vesznek komolyan. Most egy 2x éves kezdő pszichológusnak van erre tapasztalata? Lenne lehetőség, de úgy látom, hogy nem mindenki ért ehhez. Nem elég, ha pszichológus valaki, hanem értenie is kell ehhez. Kell lennie egy megfelelő személyisége ehhez, emiatt nem jártam eddig sikerrel.
2019. febr. 10. 13:18
 5/15 anonim ***** válasza:

Rövid ideig jártam pszichológushoz. Voltam én is olyannál, akihez nem mentem másodjára, mert neverséges volt az egész foglalkozás. Szó szerint röhögőgörcsöt kaptam a hülye kérdéseitől. Aztán találtam egy olyan szakembert, aki a megfelelő kérdéseket tette fel. Sokat segített.

Egy ismerősöm kineziológusnál volt egy hozzád hasonló problémával. Neki bevált. De ez megint egy olyan terület, hogy sok a kókler. Meg kell találni a megfelelő szakembert.

2019. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én évek óta keresem, esetleg aki hasonló cipőben járt és tud valami hasznosat üzenetben írjon. Előre is köszönöm és köszönöm a válaszoakt is!
2019. febr. 10. 13:39
 7/15 anonim ***** válasza:
Pszicholugus szart se ér ha utána hazamész abba a környezetbe ami a pszichologushoz jutattot.. :( )Ördögi kör,már rég el kelett volna jönni apádtol ahol nem vagytok emberszámba véve.. És kanyarodjunk vissza anyádhoz aki ugyszint ebbe él de lépni nem akar igy téged is belehuzott..
2019. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vannak problémák, amikre nincs megoldás. Ha apád eleve ilyen, vagy ilyen mintát hozott a családjából, ahol felnőtt, akkor nincs mit tenni. Ha ő is ezt élte át és nem tud mit kezdeni egy gyerekkel, ha anyád mellette maradt és nem tudta pótolni az apai szeretet hiányát, akkor kívülálló sem igen tud mit tenni, neked magadnak kell valamilyen módon túltenned ezen magad.
2019. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ő már nem tud ellene tenni sajnos.

Annak idején amúgy is meg volt a válóper ellen fenyegetve és így nem kellett rosszabb körülményekbe vinnie engem. De ez már rég volt. De hasonló cipőben sokan vannak így én biztos vagyok benne, csak jól működő megoldások nemigen vannak, mert én még nem hallottam jó végeredményt, csak azt, hogy hosszadalmas időhúzás meg kálvária az egész.

2019. febr. 10. 14:00
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindegy, de már ez is valami, hogy ki tudtam írni ezt magamból.
2019. febr. 10. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!