Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kellemetlen helyzetbe hozom a...

Kellemetlen helyzetbe hozom a szüleimet, mert elmentem dolgozni? Miért?

Figyelt kérdés

"Kényszerpihenőn" vagyok az egyetemen ebben a félévben. Szóval jelenleg semmi dolgom, majd tavasszal nyelvvizsgázok (3. idegennyelvem), de azon kívül semmi. Már alapból szerettem volna valamit dolgozni, mert hiába vannak a szüleim jó anyagi helyzetben, és hiába támogatnak, már kicsit cikinek éreztem, hogy 21 éves létemre az ő kártyájuk van beregisztrálva az online vásárlásoknál, ők tankolnak nekem, ők fizetik az utazásokat, stb. Szóval alapból terveztem dolgozni, így meg főleg. Van egy családbarát család, ahol 3 pici van, kis korkülönbséggel (a nagy 3 éves, a két kicsi most múlt 1), és az anyuka tudta, hogy most itthon vagyok. A gyerekek ismernek, és szeretnek is nagyon, ezért megkérdezte, hogy esetleg délelőttönként, alkalmanként esténként nem-e dolgoznék nekik. Mert sok bébiszitter egyszerre "megijed" ennyi kicsitől, viszont neki nagyon jól jönne a segítség otthon. Szóval lassan egy hónapja nekik dolgozom, de a szüleim még mindig nem fogadták el, ki vannak akadva, hogy nekik ez mennyire kellemetlen, és hogy hozhattam őket ilyen helyzetbe. De nem értem, hogy miért, hiszen nem is én kerestem meg őket, a barátunk felesége hozta szóba egy baráti vacsoránál. Ráadásul elég jól is fizetnek, állják a benzinpénzt és ha este vigyázok a gyerekekre, mindig hagynak ott pluszba, hogy rendeljek magamnak vacsorát nyugodtan. Jó a munkakörnyezet is, igazából feltöltődök a gyerekekkel. Szóval inkább csinálom ezt, minthogy dolgozzak mondjuk egy kávézóban, vagy ruhaboltban, ahol semmibe vesznek és ott húznak le, ahol tudnak.


Már mondtam apáéknak, hogy csak ők csinálnak ebből ekkora ügyet, mindenki más szerint normális, hogy 21 évesen már nem a zsebpénzemből akarok megélni. De mégis folyton mennek a megjegyzések...


2019. febr. 11. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom az a fajta sznob értelmiségi család, akik szerint szégyen "közönséges", vagyis diplomát nem igénylő munkát végezni. Ezek azok a családok akik nem akarják engedni hogy a gyerek dolgozzon 25 éves kora előtt, és akkor is lehetőleg egy éven belül léptessék elő, mert micsoda szégyen hogy a poronty pincér, éjszakai portás vagy telefonos ügyintéző, mintha valami alja családból származna. Sokszor ez összejön azzal hogy versenyeznek a saját kollégáikkal, szüleikkel, a gyerek osztálytársainak a szüleivel, nekik kell bebizonyítani hogy ők a legjobb szülők mert ők tudják a legtovább, a legluxusabb színvonalon eltartani a gyereket, és ezt ássa alá hogy te ellátod magad.

Ez úgy ahogy van ökörség amúgy, a munkatapasztalat fontos, akkor is ha csak bébiszitterkedés, a saját pénz is fontos 21 évesen, hasznosan töltöd el a kényszerpihenődet, és még élvezed is, úgyhogy szerintem a lehető legjobb úton jársz.

2019. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz a szüleiddel, semmi értelem annak, hogy kifogásolják azt, hogy keresel pénzt.

Ez egyáltalán nem olyan munka, amit szégyellni kellene, még a legelökelöbb valakiknek sem.

Idövel majd megszokják, addig meg engedd el a füled mellet, ha okoskodnak.

2019. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik kerek-perec: ez azért probléma nekik, mert problémát csinálnak belőle.

Neked meg az a kellemetlen, hogy 21 évesen mindenedet ők fizetik.


Megsúgom: leválási harc kezdődött köztetek!

Szerintem nem elsősorban arról van szó, hogy kell-e ehhez diploma.

Hanem arról, hogy aki eltartja magát, az független, akit eltartanak, az függő. Te most a függetlenedés irányába tettél egy lépést, és szüleid ettől idegesek lettek.

2019. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

21 éves létemre az ő kártyájuk van beregisztrálva az online vásárlásoknál, ők tankolnak nekem, ők fizetik az utazásokat, stb--

Azt akarják h még sokáig tőlük függj a pénzért cserébe bólogass nekik mindenre. Am jol sejtem h a másik családban a légkör is jobb lehet hiába van otthon mindenre pénz szerintem a lényeg nincs a szeretet..

2019. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem kell egyáltalán sajnálni, azzal nem leszek sem több, sem jobb.
2019. febr. 11. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!