Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két fiam után meddig kell...

Két fiam után meddig kell gyerektartást fizetnem. Nappali tagozatosok, egyikük elmúlt 19 éves. Új házasságomból van egy 1éves lányom. Továbbra is az eddigi tartásdíj összegét vagyok köteles fizetni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 20:14
1 2 3
 1/25 Karena26 ***** válasza:
25%
Igen. Ameddig a fiúk nappalin tanulnak. Az újabb gyerkőcök nem befolyásolják a gyerektartás összegét.
2019. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nappalin max 23 éves korig.
2019. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Gyerektartást (ilyen néven) csak 18 éves korig kell fizetni, utána rokontartásnak nevezik, ennek ugyanis mások a feltételei.

Elvileg addig kell a gyerekek után fizetni, amíg nappali tagozaton tanulnak, az összes gyerekedre egyenlö mértékben elosztva a nettó jövedelem 50%-a járna.

Nem írtad, mikor lett a tartásdíj összege megállapítva, két év után kérheted a megváltoztását, érvényes határozat nélkül nem hagyhatod abba a fizetést.

Javaslom, menj be a bíróságra tanácsadásra és ott kérj pontosabb felvilágosítást, a konkrét anyagi helyzeted ismeretében.

2019. febr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Az első hülyeséget írt. Igenis befolyásolja a gyerektartás összegét ha újabb gyerekek születnek.

18 éves korig jár a gyerektartás. Utána rokontartás van amíg a gyerek nappali tagozatos vagy max 25 éves korig. (mert ugye tanulhat 30 évesen is nappali tagozaton)

Ha új gyermek születik akkor be kell adni a bíróságra egy kérvényt, hogy állapítsanak meg új gyerektartási összeget ( te esetedben rokontartást) Be kell adnod a havi bevételed összegét. A fizetésed max. 50%-át vonhatják le, és ezt annyi felé osztják ahány gyermeked van.

Ha a fiaid nem hajlandóak tartani a kapcsolatot veled, ha kijelentik, hogy te nem létezel, és te hiába de nem tudsz kapcsolatot kialakítani velük, akkor kérheted a rokontartás megszüntetését is érdemtelenségre hivatkozva.

2019. febr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
48%

Szegény fiúk...

Kell az újabb gyerekre a pénz, mi?

2019. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
Pont most lenne a legnagyobb támogatásra szükségük az apjuktól, hogy eltudjanak indulni az életben! Haver, a jófej apukák autót, vagy egy kis lakásra valót fizetnek be kezdésnek a fiaiknak, nem pár tízezer forinton sza...rakodnak.
2019. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

De birom az ilyen hozzászólókat. Igen, valószinű hogy kell a pénz az egy éves gyerekre. A két fiu már majdnem felnőtt.

Attól, hogy 19 éve volt egy felesége akitől gondolom elvált, és született két gyereke, sosem legyen uj családja? Ezeket a hozzászolásokat fusztrált elhagyott feleségek irják. Addig kell fizetned amig tanulnak, de max 25 éves korukig.

És nem kell nekik házat, és autot venned, csak az ilyen kis proli kölykök mint a hozzászoló azt hiszi minden gyerek alá alárakják.

2019. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%

Na, megszólalt Csóré Béla....

Egy Apa (te nyilván nem vagy az) támogatja a gyerekeit, ahol csak tudja.

2019. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%

Nem, én egy anya vagyok. :)

Igen támogatja ahol csak tudja! És ott a lényeg "tudja"! Sok gyerek elvárná, hogy 20 évesen apuka kocsit vegyen, meg lakást, meg toronyórát láncostol. Én sem kaptam semmit, sőt a környezetemben szinte senki mégis normális életet élek. És ha egy picit elgondolkodsz azon, hogy van egy 19 éves felnőtt, aki valószinű már nem halna éhen egyedül sem, meg van egy 1 éves pici, aki még teljesen a szüleinek van kiszolgáltatva melyiknek van most per pillanat nagyobb támogatásra szügsége... Nyilván fizesse a gyerektartást, meg szeresse a két fiát is de most pont nem fog kocsit venni nekik szerintem..

2019. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%
Addig kell, amíg szükségük van rá. Hiszen a gyerekeid...
2019. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!