Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Két fiam után meddig kell...

Két fiam után meddig kell gyerektartást fizetnem. Nappali tagozatosok, egyikük elmúlt 19 éves. Új házasságomból van egy 1éves lányom. Továbbra is az eddigi tartásdíj összegét vagyok köteles fizetni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 20:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%
Igen!! Senki ne kapjon senkit, mert mi se kaptunk!! Köttessük ki a vizet meg az áramot, mert az elődeink sem használták!!
2019. febr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%

"Attól, hogy 19 éve volt egy felesége akitől gondolom elvált, és született két gyereke, sosem legyen uj családja?"

Felesége annyi lehet, amennyit csak akar. Ha évente elválik és újra nősül azt is megteheti. Ellenben a gyerekeiért egy életre felelősséggel tartozik. Az összesért, nem csak az aktuális nőtől valóért.

2019. febr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%
10: az ilyeneknek csak addig saját gyerek a gyerek, míg el nem válik. Utána már csak jajdesoktartásdíjhogyanlehetneminimálisracsökkenteni feleselegek.
2019. febr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
19%
A fiúk nyugodtan mehetnek diàkmunkàra. Én sem haltam bele, meg sokan màsok sem. Ahogy abba sem, hogy nem kaptam kocsit, meg lakást. Vettem magamnak sajàt keresetből 10 év alatt. Tessék küldeni őket hétvégi munkàra, lehet egyetem mellett is én is tudtam màs is tudott, ők is tudnak.
2019. febr. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
27%
14-es vagyok. Ettől fizesd a tartàsdijat. Kerj csokkentest a kiskoru gyermekedre valo tekintettel minél hamarabb. És ne tegyünk màr úgy, hogy a fiúk belehalnak, ha diàkmunkàzni kell, vagy a popókàjuk nem tehetik be apuci àltal vett lakàsba. ...
2019. febr. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%
Csak az egyikük múlt el 19, a másikról szó sincs. Ahogy arról sem, hogy lakást követelnek, ezt megint csak a végtelen ostobák költötték oda. Apucinak új puncija van és kell a lóvé oda, a régi kölkök meg rohadjanak meg ahol vannak, mert szerinte a válás után megszünt az apasága.
2019. febr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
75%

Csak nehogy az legyen hogy megnovelik a tartasdijat, mert 10 eve volt kiszabva és azota nem emelték. :D


Oke, hogy kell a pénz a picire, de nekem a pofamrol lesulne a bőr, ha a 2 nagyot nem támogatnam a tartasdijjal az első diploma megszerzeseig.. Lehet h diakmunkaznak, mert mondjuk így is kevés a penz...


Az meg mar mas kerdes, ha teheti az ember, akkor tobbel is tamogassa..


De tedd fel magadnak a kerdest, ha mind2 gyereked a mostani hazassagodban lenne, akkor kiraknad őket, vagy ilyesmi, mert lett egy uj gyerek?? Úgy kell gyereket vallalni felelősségteljesen, hogy a meglevok se szenvedjenek irreálisan nagy veszteséget. Lényegtelen h a nagyobb jogilag nagykoru, eleted végéig a gyereked marad. Persze nem azt jelenti h tamogatnod kell elete vegeig penzzel, de azert a diplomaig illene..

2019. febr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

"Igen támogatja ahol csak tudja! És ott a lényeg "tudja"! Sok gyerek elvárná, hogy 20 évesen apuka kocsit vegyen, meg lakást, meg toronyórát láncostol."



Sok gyereknek meg bőven elég lenne ha az apja szeretné, mert attól hogy új családja van,még a gyereke marad.És igen támogassa pénzzel ha már szeretetet nem ad.

2019. febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
64%

Mennyi a nettód és mennyi most a tartásdíj? Mennyi idősek a gyerekek? Középiskolások még?

Mikor volt a tárgyalás, ahol a gytről döntöttek?

2019. febr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
10%
"lesülne a pofàmról a bör, ha a 2 nagyot nem tàmogatnàm a tartàsdijjal az elsö diploma megszerzéséig" oké... Az egyik nagy 19 éves, a mostani pici 1. Akkor a picit is tàmogatni kell az első diploma megszerzéséig, függetlenül attól apuka akkor milyen anyagi helyzetben lesz, hàny éves lesz vagy él-e még. Gondolom, akkor mivel a hàrom gyerek egyenlö, az is rendben van, ha holnap irnak egy végrendeletet, ha apukànak van ingatlana, abból 2/4-et a pici örököl, 1/4 és 1/4-et a nagyok. Mert ugye, ha apukàval addig valami történik a picinél kompenzàlni kell valamivel, hogy akkor is ő is tàmogatva legyen huszonx éves koràig. Valaki itt megint felvetette az új puncit. Csak mert a régi puncitól van két gyerek nem fogja az életet egyedül leélni. És nem csak az előző hàzassàgból hozott gyerek szàmît, a törvény előtt sem. És neki a pici is ugyanúgy gyermeke. A pici nem tud dolgozni, jobban ki van neki szolgàltatva igy hàla az égnek a pici kàràra nem fog bîrósàg dönteni.
2019. febr. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!