Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti haragudnátok ezért a...

Ti haragudnátok ezért a szüleitekre, van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy családod,aki a szüleitől kapott egy felújított házat majd jönnek a gyerekek. A szülők minden pénzt elherdálnak,a gyerekekkel nem foglalkoznak eleget tv elé teszik hogy addig se kelljen vele foglalkozni vagy lepasszolják a nagyszülőkhöz. Ezután olyan szintre jut a pénzelb-ás hogy a ház romokban van se fűtés,se melegvíz se normális nyílászárók nem vesznek a gyereknek ruhákat. Apuka alkoholista mindenki dug mindenkivel és nem megbeszélik egymással hanem máson vezetik le. Aztán te próbálkozol kimászni ebből a fosból úgyhogy egész életedbe megvertek azért is,amiről nem tehetsz és mindenre azt mondták hát ezt ne csináld úgyse fog menni. Belekezdesz egyetemekbe többször is,de sose tudod csinálni mert le kell dolgoznod a negyven órát hogy legyen mit enned akár többet is. Mindegy a lényeg a szülők hibásak azért,hogy nem adtak szeretetet támogatást és egyáltalán semmit sem vagy én vagyok egy gyökér tuskó szerencsétlen? A legrosszabb amikor megkapom a pofámba más szülőktől ismerősöktől hogy hát neked az volt a dolgod hogy tanulj nem igaz hogy még mindig itt tartasz. Így mégis hogy? :( Miért én vagyok a hibás mindig mindenért? Végülis mindegy is mit tehetnék hogy kimásszak ebből eltakarodhassak olyan helyre ahol van fűtés,hogy oldjam meg hogy több fizetésem legyen vagy tanulhassak így? Mert 150 ezer nettós fizetésekből albérletet se lehet fenn tartani érettségivel.
2019. febr. 11. 20:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Az ember soha ne haragudjon másokra, ne hárítsa át a felelősséget. Ha már felismerte, hogy a családi háttér nem alkalmas a támogatásra, akkor idejekorán ki kell lépni. Az embernek saját magával szemben vannak kötelességei.
2019. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%
Nem engedném szaporodni ezt a réteget de hát most majd minden mentális sérült proli csokozni fog naná h nem a gyerekre költik majd..
2019. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Segítek!


Rendőrség vagy katonaság. Vonulj be!

Vagy keress olyan melót, ahol van munkásszálló.

2019. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Karena26 ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!

Az egy dolog, hogy a szüleid tönkretették a gyerekkorodat, és a saját életüket, de te erről nem tehetsz, abszolút nem te vagy a hibás!

De a jelenlegi helyzeted a te felelősséged!

Úgy értettem a leírásból, hogy még mindig otthon laksz... Miért maradsz abban a mérgező környezetben? Ki akadályoz meg téged abban, hogy elköltözz és új életet kezdj? Amit felhoztál, az üres kifogás.

1, Egész Magyarország területén vannak olyan üzemek, ahol a műszakos 200.000 Ft nettó fizu mellé ingyen szállást is biztosítanak

2, Miért kéne egyedül fenntartanod egy albérletet? Bérelhetsz szobát, vagy kereshetsz lakótársat a te albidba. Minden valamirevaló városban vannak olcsó munkásszállások, kollégiumi szálláslehetőség "külsősöknek".

3, Miért célzol meg anyagi fedezet nélkül egyetemeket? A diploma szép és jó, de nem feltétele a gyors és biztos előrejutásnak. A mai Európában lassan egy jó szakembernek sokkal nagyobb lehetőségei vannak, mint egy diplomásnak. Itthon pedig kifejezetten vannak nagyon keresett szakmák, hiányszakmák, amikkel több százezret haza lehet vinni havonta. Ráadásul állami támogatással ingyen 2 okj-s szakmát is megszerezhetsz 2 év alatt esti képzésen, a munkaügyi központon keresztül pedig néhány hónap alatt, és még keresetpótló juttatásban is részesülsz.

4, Ha megfelelően összeszedted magad anyagilag, folytathatod a megkezdett egyetemi tanulmányokat.

Itt a lakóhelyemen is vannak lehetőségek számodra, ha érdekel, írj rám privátban.

2019. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Rendben,de hogyan? Körbenéztem az interneten,körbekérdeztem minden és mindenkit de nem nagyon látok arra lehetőséget hogy rendes szakon tanuljak ennyi munka mellett vagy bármivel is fejlesszem magam. Nyelvtanulásra sincs igazán így pénzem hogy legalább mosogatni kimenjek külföldre. Próbálkoztam sulival munka mellett de a fél évig 3 óra alvás kicsit kiütött. Munka délután 11-ig hazaérek 1re tanuljak aztán keljek 5-kor.
2019. febr. 11. 21:11
 6/22 A kérdező kommentje:

Az előzőt előbb írtam csak azt hittem elküldtem már rég. Szóval épp ilyen lehetőségeket keresek,hol tudok szállást munkát akármit? Az albérlet nagyon nagyon drága mindenkinek mindig ezt írja itt mindenki de egy lyuk kerül 100 ezer forintba kb. de még vidéken is. Kolit nem fogok kapni sem ösztöndíjat,mert papíron anyámék együtt vannak és olyan minta apám fizetése is ide tartozna de ő nem él velünk nem kapunk belőle kb egy forintot sem. Munkaügyis tanfolyamok nem igazán érnek sokat,nem egy ismerősöm van akik végeztek ilyet nem nagyon kaptak vele munkát,amit nem is csodálok 2-3 hónapos gyorstalpalóval nem sok mindent lehet kitanulni amikor rengeteg felsőfokú végzettséggel rendelkező is pályázik egy állásra akik évekig tanulják ugyanazt. Nő vagyok,katonasághoz meg ilyenekhez nem akarok menni.

Ha valaki tud abban segíteni hol van olyan munka ahol szállást kapok vagy hol van olyan VALAMIT ÉRŐ képzés amit munka mellett meg lehet csinálni azt nagyon megköszönném jelenleg nem találtam sehol. 120-150 ezres nettóból nem fogok tudni elköltözni és albérletet fizetni nem a munka büdös de ezek tények. Ha még szerzek egy embert és úgy fizetek egy szobát az is 70ezer körül van a fele fizetés erre megy el és ebből hogy tegyek félre hogy képezzem magam vagy akármi? Hogy lesz majd így családom vagy bármi ?

2019. febr. 11. 21:19
 7/22 anonim válasza:

Tanulj egy szakmát és menj ki külföldre.

Így az egyetemnek nincs sok értelme + a nyelv miatt sem aggódj mert pl Ausztriában mehetsz magyar határ mellé is és ott vannak magyarok bőven.

2019. febr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Amúgy azért mentem egyetemre,mert van egy érdeklődési köröm már tíz éve,viszonylag jól is ment nem voltam rossz tanuló soha ha volt rá időm. Tanulás nélkül viszont sajnos nem megy és ha dolgoznom kell nem tudok rá időt fordítani vagyis nem eleget.
2019. febr. 11. 21:22
 9/22 A kérdező kommentje:
és milyen szakmát éri meg tanulni? ami nőiesebb mert tudom hogy egy villany vagy autószerelő asztalos vagy kőműves keresett de az nekem sok lenne vagyis igazán el se tudom képzelni ebben magam.
2019. febr. 11. 21:24
 10/22 anonim ***** válasza:
4%
Meleg vagy?
2019. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!