Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha gyűlölöm az...

Mit tegyek, ha gyűlölöm az anyámat?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, de nem szűntem meg gyűlölni, még ha gyerekes is. Nem bírom megbocsájtani neki, hogy apa nélkül vállalt be, és ketten is vagyunk, csak azért tartott meg, hogy az anyósán bosszút álljon, apám pedig meghalt. Nem volt jó anya, soha nem tudta megadni se érzelmileg se anyagilag, amire szükségem lett volna, és még beteges is vagyok, ezt pedig elkerülhettük volna egy szimpla abortusszal. Gyűlölöm magam, és őt is, hogy belekényszerített ebbe a kilátástalan helyzetbe. Pszichológushoz járok, de ehhez a viszonyhoz nem tudok sehogy se hozzáállni. Én elhiszem, hogy anyám igyekezett, de nem volt elég, nem tudom megemészteni, hogy belerángatott a saját nyomorába.
2019. febr. 12. 07:59
 1/10 Libers Pertz ***** válasza:
32%
Pedig muszáj leszel beletörődni.
2019. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok ezzel, köszönöm az egyértelműt, de nekem a folyamat megemésztéséhez kéne valami segítség, esetleg valaki, aki hasonlót átélt.
2019. febr. 12. 08:08
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha a pszichológus sem segít, mit vársz tőlünk? Nem lesz attól neked könnyebb, hogy más is sír-rí, hogy nem vakarták el. Talán a költő segíthet. Akinek születésekor meghalt anyja és ikertestvére- és azért keservesen szenvedett, hogy ez miatta történt.

[link]

Radnóti

Kérdeztek volna magzat-koromban...

Ó, tudtam, tudtam én!

Üvöltöttem: nem kell a világ! goromba!

nem ringat és nem ápol, -

ellenemre van!

És mégis itt vagyok.

fejem rég kemény

s tüdőm erősödött csak,

hogy annyit bőgtem én

2019. febr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Pszichoterapeuta, pszichoterápia segíthet ezen.
2019. febr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Valahogy az öngyűlöletet meg kellene szüntetned.
2019. febr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el.
2019. febr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En is igy vagyok, bar en nem gyulolom, de eros ellenszenvet erzek iranta. Nalunk kicsit mas mert volt apam, de egymast gyilkoltak egesz hazassaguk alatt. Bar elvaltak meg mindig ez a tema. Orulj annak hogy nincs apad, lehetne rosszabb is a helyzet ha o is egy paraszt lenne. Nekem az segit ha arra gondolok hogy egyedul vagyok. Boldog egyedul. O nem erdekel. Barmi is tortenik velem az mar az en felelossegem. Visszaporgetni az idot mar nem tudom, megolni magamat nem akarom, igy az egyetlen valasztasom hogy kihozom a helyzetbol a legjobbat. Baratkozom, a barataimmal vagyok. Es nem gondolkozom a csaladomon, mert tudni kell egyedul boldognak lenni es nem hagyni hogy befolyasoljon a csalad. Akarmi is tortent veled a gyerekkorodban, innentol mar a te valasztasod es felelosseged hogy mit kezdesz vele, vagy hagyod hogy benyeljen a depresszio vagy elkezdesz az ellen dolgozni hogy mive nevelt anyad
2019. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Karena26 ***** válasza:

Nem akarok neked arról papolni, hogy minden emberi élet érték, meg egyedi vagy, boldog, megelégedett életre elhívva, ...

Azt, hogy lehet engem szeretni, értékes vagyok, jogom van élni és helyet foglalnom a térben, valamint nekem is vannak szükségleteim, amiket jogom van kielégíteni, évtizedekig nem tudtam. Aztán találkoztam a szeretettel, és az teljesen átformálta az életemet az önpusztításból, embergyűlöletből szeretni tudó és szeretetet elfogadni képes emberré váltam.

Én elköltöztem, új életet kezdtem, élem a saját életemet, és már a kapcsolatot sem tartjuk. Ha hiszed, ha nem, a távolság és az idő nagyon hasznos segítségek.

Mikor elkezdtem segítséggel, tudatosan feldolgozni a múltamban lévő sötét időszakokat, történéseket, és a félresiklott kapcsolataimat, egyre jobban megvilágosodott előttem, hogy anyukám is csak reagált, ő is a gyerekkorának az áldozata, ahogy én is. Most már nem is tudok rá haragudni, inkább sajnálom. De mivel bennem van változás, benne pedig nem (tudom), ezért inkább egyenlőre nem kockáztatok a nyitással - majd ha teljesen a helyemen leszek, és senki-semmi nem tud kimozdítani.

2019. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én anyám is kedvtelésből vállalt 4 gyereket. Apum meghalt amikor én 7 voltam. Anyám lerázta magáról ezt az anya szerepet és eldobott minket. Pokol volt a gyermek korom sok rossz párkapcsolaton túl vagyok. Én is rengeteget gondoltam arra hogy minek szült meg, miért adta ezt a nyomotult életet. De ami engem át segített az pedig az anyaság. Imádom a gyerekeim. Úton van a 3. Kislányom és ha másért nem is de ezért legalább hálás vagyok hogy meg mutatta milyen anya ne legyek. Engem boldoggá tesznek a gyerekeim és át segítenek azokon a napokon amikor esetleg emlékszem a gyerekkoromra. Én jobb anya lettem és mégjobban utálom azért mert tudom milyen amikor gyeremeke van az embernek. Ő nem becsülte hogy anya lett. A sors meg büntette kín keserves halált halt külföldön egyedül senki egy pohár vizet nem adott neki és az sem volt aki eltemesse... El telt úgy 13 év hogy még csak egyszer is ránk nézett volna.. Élte az életét pasizott minket meg letojt..
2019. febr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz gyerekem, nem fogom ugyanazt a hibát elkövetni, mint az anyám.
2019. febr. 12. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!