Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a szüleimmel, hogy nem akarok soha jogosítványt?

Figyelt kérdés

Alapvetően tudnék több dologra figyelni, mint a tükrök, mégis bennem van ez az egész, hogy valamit nem látok és baleset. Alapból rosszul vagyok már a gondolattól is, hogy én vezetek egy autót. Bármikor történhet tragédia, én elronthatok valamit, annyi autóra és egyéb dologra figyelni mindig, ráadásul tudom, hogy nem csak én lehetek hibás, más hibájából is lehet baleset.


Egyszerűen van aki nem való sofőrnek, max utasnak, vagy megoldja az utazást máshogy... Miért nem lehet ezt megérteni? Csak mert a családban mindenkinek van, én nem érzem szükségletét...



2019. febr. 12. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerű dolog: elmész orvoshoz, ezt előadod neki, akkor alapból nem fogja engedélyezni.

A jogsihoz kötelezően kell, annak kötelezően előírott előfeltétele egy orvosi vizsgálat is, vannak a vezetést konkrétan kifejezetten kizáró orvosi esetek (ilyen lehet pl. bizonyos gyógyszerek szedése - főleg pszichotikumoké), ha ő nem ad engedélyt, akkor a szüleid megfeszülhetnek, akkor se lesz jogsid. Mivel te nem is akarsz, ezért ezt simán írásba adja neked bármelyik orvos, főleg, ha adsz egy kis paraszolvenciát.

2019. febr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Jelenleg az 1. válaszoló hülye.


Nagyon jó, hogy valakinek van annyi önismerete, hogy tudja mire képes, mire nem és nem ül csakazértis alapon volán mögé, hogy aztán a bizonytalansága miatt halmozza a baleseteket.

2019. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
Egyetértek. Én nagyon rossz sofőr voltam, és az autó orrától tovább nem láttam, mindenkinek azt mondom, ha én meg tudtam nőként tanulni, annyira, hogy hivatásos sofőrként is dolgoztam, akkor bárki meg tudja. Ez ugyanaz mint az anyagi gazdagság keresése. "Minek csináljuk ezt, minek dolgozunk, ha sose leszünk gazadagok." A felfogásodon kell változtatni.
2019. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonymousreview60 ***** válasza:
51%
#3, 8-adjára átmentem, és vezetek ha kell. Nem zsonglőrködök. Csak óvatosan. Én is ilyen kis hitetlen voltam, de meg akartam csinálni, és kiderült, hogy megy az, amit gyakorlatilag lehetetlennek gondoltam.
2019. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Karena26 ***** válasza:
23%

Ha félsz vezetni, semmiképpen se hagyd, hogy rákényszerítsenek, mert abból csak a baj lehet!

Tanulj helyette mást, szakmát vagy nyelvet, az is hasznos, és van mit a szülőknek felmutatni jogsi helyett!

2019. febr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5. a különbség közted és a kérdező között az, hogy te meg akartad csinálni, ő meg nem akarja. Ez nagyon sokat számít.


Kár azzal érvelni, hogy milyen hasznos a jogsi. Orvosnak lenni is hasznos, mégse való mindenki orvosnak. A mai világ arra nevel, hogy legyünk egyenrobotok, legyen mindenki egyforma, és aki csak egy kicsit is más valamiben, mint te, az már rögtön "hülye" meg "hitetlen". De miért kéne mindenkinek ugyanabban jónak lennie és ugyanolyan papírokat szereznie? Baromi unalmas lenne úgy az élet.

2019. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Én is ismerek ilyen valakit, akit a családja nem tudott rávenni, hogy első pár elbukás után ismételjen. Ő is szerette, ha kérlelik, azt hitte, attól különb. Aztán amikor férjhez ment és a férje vett neki egy autót, akkor rászánta magát és levizsgázott. Vezetett is. Aztán élete más mederben folytatódott, megint lett autója, azóta "felnőtt" és a normál életmenetébe beletartozik a vezetés.
2019. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy jött le a válaszomból az, hogy én párszor már elbuktam a vizsgán, vagy hogy kérlelem magam, mert te most engem ahhoz a feleséghez akarsz összehasonlítani. Nembaj, a többiektől köszönöm a bizalmat.
2019. febr. 12. 19:38
 9/14 A kérdező kommentje:
Leírásomból*.
2019. febr. 12. 19:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagyon okosan teszed, Édesanyám sem vezet, gyerekként nem értettem, hogy miért. Nem kell mindenkinek vezetnie, a szüleid ezen mit nem értenek meg? Ha nem érzed magad rá képesnek (koncentráció, több fele figyelés, stb.), akkor jobb is így. Mi meg autókat importálunk néha, én nőként vezetgettem már Édesapám ölében is tekertem a kormányt, Anyukmnak mégse való. Jobb így. Felnőtt ember ezen mit nem ért meg?
2019. febr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!