Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mindent felhántorga...

Miért kell mindent felhántorgatni?

Figyelt kérdés

Eléggé hosszú a sztori, igyekszem rövidre fogni.


A lényeg az, hogy apám elkezdett drogozni 14 éves koromban, az anyámnak is teljesen ostoba életfelfogása lett. Munkát kerüli mindkettő, és a nagymamámat (anyum felől) idegesítik egyfolytában pénz kuncsorgással. Nagymamám azt mondta, még van egy pár éve, azt nyugodtan szeretné le élni. Anyám egyből hisztizik, ha nem kap pénzt, máig idegesíti, hogy nagymamám inkább nekem adta, mert jobb döntésnek látta, hogy nekem lehessen egy használható autóm, mintsem a drogos apámmal elherdálja. Nagyapám nyakán élnek, apám f****opó jelzővel illetett engem, mert hogy én semmibe vettem őt mindig. De hát ahogy viselkedik... Nagyapám tartja el mindkettőt. Csodálkoznak, hogy az apum felőliektől teljesen el vagyok idegenedve, és érettségi után szeretnék elmenni innen a francba, mert én is csak a mérget szívom már évek óta, most 21 évesen immáron.


A lényeg: apám bekattant, megint kiverte a dilit, mint egy óvodás, anyámnak neki ugrott. Elváltak, de együtt élnek (anyám nem változtat semmi módon). Mivel apám kiverte a dilit, anyám a nagyapámmal együtt a nagymamámhoz települt be (ahol én is lakom mióta apám hajnalban kidobott otthonról 2 éve), azzal az indokkal, hogy éppen annyi joga van itt lenni, mint bárki másnak (anyum testvérei és nagymamám, akié a teljes lakás). Anyámnak a lakásból nincs része, és hogy mi lesz mamám halála után az egy másik dolog. Nagybácsim teljesen jogosan kidobta anyámat a lakásból, de anyám vissza jött kb. 2 órával később már a nagyapám also, ekkor ment az ordítozás nagybácsim részéről, hogy normálisan kéne viselkedniük stb... Na és anyám felhántorgatja azt, hogy a nagybácsimmal tanult annak idején, stb... Nagymamám egyszer kapott tőlük egy összeget amit vissza adott 3 héten belül, és 10(!) évig ezt hallgatta a nagymamám tőlük. Nekem pedig most nagyapám azt mondta, hogy befoghatom a csuszalesőmet amíg tőlük függök, és milyen ember vagyok, hogy nem álltam anyám mellé. De hát a lakás tulajdonos döntését nem másíthatom meg, mert hát nem engedte, hogy oda költözzenek. Semmibe veszik, hogy nagymamám tart el, ő fogadott be stb... Anyám azt mondta valakinek telefonba, hogy "b****djon meg az anyám, hogy a saját gyerekétől sajnál mindent, és nem segíti).

Anyámnak van szeretője akinek nagyon kéne a kocsim és anyámat rá beszélte, hogy beszélje rá nagyapámat, hogy adjon pénzt nekem új autóra. Hát nekem nem kell a pénzük új autóra, mert ezt hallgatnám aztán én is...


Mit szóltok ehhez?



2019. febr. 12. 20:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah és persze apám ütötte anyámat, nem vitte semmire, mégis úgy csinál, mintha ő lenne a haza bölcse. Biztonsági őrnek se jó úgy hallom már. Testvéremnek küldtek vele kaját haza, és ő azt út közben megette.
2019. febr. 12. 20:17
 2/12 anonim válasza:
94%
Nem a legjobb dolog, sajnos volt hasonló dologban részem. Nem tudom, hogy külön élsz e vagy még velük. Sokmindent nem tudsz tenni csak ha beszélsz velük
2019. febr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagymamámmal élek, szóval részben kiszakadtam tőlük, de még iskolás vagyok (szeptemberig, utolsó évem). Vannak kötelességeik, de ezeket mamámtól várják el. Azt vágta a fejemhez anyám, hogy ha vettem volna neki 160k forint körül laptopot akkor már tudna dolgozni. Mintha ez az én dolgom lenne. Nem lehet velük beszélni, ők nem tudnak normálisan gondolkodni. Én szégyenkezem miattuk.


Fogadjam el az ajánlatot az autóra, és lépjek le azzal együtt egy albérletbe messzebb? Itt az várna rám a jövőben ha itt maradnék, hogy aztán engem idegesítenének, hogy adjak nekik a megkeresett pénzemből...

2019. febr. 12. 20:41
 4/12 Drazicc ***** válasza:
100%
tyű próbáltam megérteni de ennek a sztorinak több szereplője van mint egy argentin szappanoperának.
2019. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyapám, aki pénzeli a munka kerülő anyámat és apámat, akik folyton cirkuszolnak általában a pénz miatt. Ennyi.
2019. febr. 12. 20:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyar szinvonal nincs több hozzá fűzni valom nincs.. Menekülj onnan.-
2019. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen igen, ez a terv...
2019. febr. 12. 21:02
 8/12 A kérdező kommentje:
Gondolom aztán ti sem tartanátok velük a kapcsolatot. Engem ide semmi nem köt.
2019. febr. 12. 21:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Koli, albérlet, bármi, remélem minél előbb sikerül lépned onnan.
2019. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kitartás, és áll mindig a nagymamád mellé. Védd is meg!
2019. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!