Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet ilyen rosszindulatú...

Hogy lehet ilyen rosszindulatú egy anya a saját gyerekével?

Figyelt kérdés

Nagyon kövér voltam.

Nagyon sokat fogytam.

Még kell egy kicsi kb.10-15 kiló,hogy elérjem a célom.

Egészségesen élek, étkezem.

Rengeteget sportolok.

Aktív vagyok.

Amikor anyámmal összeveszek valami miatt,akkor olyanokat mondd,hogy biztos nem annyi kiló vagyok amennyinek mondom magam.

Álltál te mostanában mérlegre?

Meg hogy sokat eszem,sokkal többet mint ő.

(Napi 5-ször)

Ő kövér.

És még nagyon alacsony is.

Állítása szerint fogynia kéne de semmit nem tesz annak érdekében.

Engem viszont folyton kritizál.

Amikor ma mondtam,hogy tök jó,mert nekem már idén elérem a célom,az 55-60 kilót,erre gúnyosan felnevetett.

Evvel nyilván azt akarta éreztetni velem,hogy úgysem fog sikerülni.

Tudom,hogy anyám egy akaratgyenge ember,de miért mások sikerein akar gúnyolódni?


Még megeszek 2 kis darab csokit, már rögtön olyanokat mondd,hogy az hizlaló.

Na most.

Én 95%-ban jól étkezem.

Az az 5%,a néha megkívánt csoki,meg ilyenek.

Általában moderálom magam,de van,hogy nagyon éhes vagyok,mert aznap túl sok gyümölcsöt,vagy egyéb ch-t ettem.

És már rögtön elkezdi mondani,hogy nem látni a fogyást.

Nem értem, én érzem magamon.

Más emberek látják.

Akkor ez most puritán mélyről jövő rosszindulat lenne.

Csak mert régen még befolyásolt volna amiket mondd,csak azt nem tudja,hogy már inkább motivál.

Direkt szeretnék nagy dolgokat elérni az életben,hogy ne örüljön.

Az a baj,hogy mások kedves, megértő, jólelkű embernek ismerik.

Miért szeretik őt annyian?

Ha közben rettentően rosszindulatú tud lenni?

A kérdésem tehát..

Hogy tud egy anya ilyet mondani a gyerekének?


2019. febr. 13. 09:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Féltékeny a saját gyerekére. Ez elég gáz. Biztosan van egy csomó problémája, saját magával, az életével, akár a munkájával is, vagy párkapcsolatával. Nyilván munkahelyen nem engedheti meg magának, hogy gázosan viselkedjen. Baráti társaságban is moderálja magát, hogy szeressék. Rajtad tudja levezetni a feszültséget. Ami egyébként nem normális. Valószínűleg valami mentális problémája is lehet.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen az anyukád. De örülök neki, hogy ez nem tántorít el. Én gratulálok, hogy ilyen ügyes voltál és biztosan sikerülni fog elérni a célodat idővel. Remélem, van más a családban, vagy barátok, akik melletted állnak. Vagy ha nincs, akkor majd lesz. És remélem, minél előbb önálló életet tudsz majd kezdeni. Ne ragadj le anyukád mellett.

2019. febr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Kérdésedben a válasz. Akaratgyenge, ezért irigyli tőled, hogy neked sikerül. Tipikus "ha nekem nem jó, másnak se legyen" magyar mentalitás. Súlyos lelki gondjai vannak, te a közelben vagy, rajtad csattan. Mi van apukáddal? Milyen a szüleid kapcsolata? Amúgy ne foglalkozz vele, csináld tovább.
2019. febr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy ő nem anya. Attól mert valaki szül gyereket még nem "anya", csak egy nő aki szült egy gyereket. Számomra az hogy "anya" az a viselkedesben mutatkozik meg, hogy bánik a gyerekével, mennyire törődik vele, mennyire mutatja ki szeretetét. Nos a leirtak alapjan a te "anyád" ezeknek egyikét sem teljesíti. Nem tudom hány éves vagy, de amilyen hamar csak lehet én megszabadulnek ettől az embertől. Csak rossz hatással van rád. Hiába ő szült meg, akkor is rossz és romboló hatással van rád, ami hosszú távú komoly önértékelési problémákat okozhat. Gondolom nem most lett ilyen hanem mindig is ilyen volt. Kifelé persze nyájas, kedves. Kétszínű. Ez nem most alakult ki nála, és ebben nem is fog megvaltozni már. Az ilyeneknek nem való gyerek, de persze ez se nem vigasz se nem megoldás a problémádra. Azon kellene elgondolkodnod hogy ő már mindig ilyen lesz, el tudod e fogadni ezt a sok sértést és megalázás tőle csak mert az "anyád" (sajnos sokan tűrnek el még többet is ennél csak mert az illető hozta a világra), vagy nem. Ha utóbbi, akkor menj el minél messzebbre tőle, másik falu/város, mert a mézes mázas nyájas szövege miatt ha ugyanabban a városban maradtok akkor hiába költözöl el, hallgatható majd a pletykákat magadról amiket ő terjeszt. Menekülj. Jobb lesz.
2019. febr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sajnállak!

Anyádnak valami lelki defektje van, hogy érzelmileg próbál zsarolni és visszahúzni. Ezen sajnos te nem tudsz változtatni, ez csak az ő ügye lenne.


Te viszont nagyszerűen csinálod, ezzel a kitartással biztosan eléred a céljaidat!

(hidd el, nem a két kocka csokin múlik a siker!)

Sok sikert kívánok neked!

2019. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Anyám ugyanezt csinalja a nővéremmel. Anyám most 50 és alig tud lépcsőzni, magas a vérnyomása, a bokái alig bírják el a súlyát. A tesóm 60 kg, diétozott es most edzeni jár. Most azért cseszteti hogy túl sovány... Szerencsére 60 km-re lakik tőlünk és ritkán találkozunk.

Nem tudsz vele mit kezdeni sajnos. Te a sajat eletedért es egészségedért vagy felelős. Tudom h xarul esik h a saját anyád ilyen, de nem fogod tudni megváltoztatni. Kitartás!

2019. febr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Nem az a kérdés, hogy hogy tud ilyen lenni egy anya, hanem hogy ezt miért tűri bárki is...


Bár nem írtad, mennyi idős vagy, együtt éltek-e, de nem vagy köteles eltűrni. Ne állj vele szóba, és kész. AMint lehet, költözz el.

Ha már elköltöztél, nem kell tartani vele a kapcsolatot.

2019. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%

"Amikor ma mondtam,hogy tök jó,mert nekem már idén elérem a célom,az 55-60 kilót,erre gúnyosan felnevetett.


Evvel nyilván azt akarta éreztetni velem,hogy úgysem fog sikerülni."----- és te ezzel mit akartál vele éreztetni?!



"Direkt szeretnék nagy dolgokat elérni az életben,hogy ne örüljön."-------te ugyanolyan rosszindulatú vagy mint anyád! Nem esett messze az alma a fájától! :D

2019. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Nem,ez nem rosszindulat,hanem az utolsó szál.

Kérdem tőled,te jóindulatú vagy?

Vagy csak egy szokásos szuperanya.

Vagy te is hasonszőrű vagy.

Hasonló vagy te is?

2019. febr. 13. 10:31
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Kèrdező ne törődj a hetessel NEM èrt semmit.

Az èn anyám mèg kegyetlenebb!

Gondolhatod,ha arrol almodozom baltaval lecsapom a fejet.

(nyugi nem teszem meg)

2019. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"Amikor ma mondtam,hogy tök jó,mert nekem már idén elérem a célom,az 55-60 kilót,erre gúnyosan felnevetett."


"Direkt szeretnék nagy dolgokat elérni az életben,hogy ne örüljön."


"Miért szeretik őt annyian?"


Ezeket te írtad kérdező! Rosszindulatú és irigy vagy te is, mint anyád! Sajnálom, de ez így van. És ez akkor mutatkozna meg mégjobban, ha lenne a te környezetben olyan ember, aki pl többet fogyna nálad. Előjönne anyád énje belőled! :)

2019. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!