Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom feldolgozni...

Hogyan tudom feldolgozni edesapam halalat?

Figyelt kérdés

Tegnap felhivtak hogy elhunyt

Hetfon meg talalkoztunk.

Nagyon beteg volt es szenvedett de annyira faj. Ott ultem mellette es konyorogtem hogy ebredjen fel.

Ma meg emlkekezet kieseseim vannak

Es sirogorcseim amikor be ugranak kepek

Mit csinaljak?



2019. febr. 13. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre semmit, ez normális ilyenkor. Ha több hét múlva is ez van, keress fel pszichológust.
2019. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
#1: +1.
2019. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. A gyász sajnos ilyen, csak az idő gyógyítja meg fokozatosan. El fog jönni az az idő, amikor ha édesapádra gondolsz, nem az elvesztése miatti fájdalom lesz az első, ami eszedbe jut, hanem a közös emlékek, az együtt átélt élmények, és örülni fogsz, hogy ennyi ideig ismerhetted. Tudom, hogy nagyon rossz most, de ez el fog múlni. Ha hónapok múlva is feldolgozatlan marad, vagy ha megoldatlan kérdések voltak köztetek, akkor pszichológus segíthet.
2019. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
A legőszintébb részvétem. Én 8 éves voltam, amikor elvesztettem apukámat. Anyukám ott maradt 3 kisgyerekkel egyedül, rettentő nehéz időszak volt ez számára. Nagyon nehéz, szinte lehetetlen erre a helyzetre tanácsot adni. Esetleg fölkereshetnél egy (hiteles!)médiumot, aki képes az elhunytakkal kapcsolatba lépni. Mennyi idős volt apukád?
2019. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Karena26 ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!

Őszintén sajnálom a veszteséged, nagyon együtt tudok veled érezni.

Most a gyász időszaka van, ne ijedj meg, ami veled történik, a testi-lelki-emlékezetkiesési dolgok mind természetes, ha elvesztesz valakit, akit nagyon szerettél.

Teljesen rendben van most sírni, és pocsékul, zombinak érezni magad! Nyugodtam engedd ki minden fájdalmadat, ne szégyelld, mindenki átmegy ezen életében többször is! Minél intenzívebben tudsz az első pár napban gyászolni, annál hamarabb megkönnyebbülsz.

Ilyenkor dokik és jóakarók ajánlgatnak mindenféle nyugtatókat, altatókat, hogy tompítsák a fájdalmat, de ez nagyon nem jó megoldás időlegesen sem, mert meghosszabbítja és nehezíti a veszteség feldolgozását minden egyes bogyó, és rettentően súlyos, akár maradandó károsodást is okozhatnak testi és lelki szinten is!

És nehogy felkeress médiumot, vagy ilyesmit, mert ebben a kiszolgáltatott és sebezhető állapotban rengeteg a visszaélés!

Édesapád már jól van, nem szenved többé, hagyni kell békességben elmenni, és nyugodni, úgyis mindent megtettél érte, amíg itt volt.

2019. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

63 eves volt. Koszonom mindenkinek.

Nagyon rossz. Rohantam haza hetfon hogy mitortent.. ott ult a szekeben. Ha becsukom a szemem vagy aludni akarok azt latom ahogy ott ult eletelenul. Most fogtam fel igazan mit is jelent elveszteni valakit . Latni eletelenul es mikor megoleltem nem mozdult. Fogtam a kezet es mar nem fogta meg:'(

2019. febr. 13. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!