Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a húgomnak...

Mit csináljak ha a húgomnak lehetetlen tervei vannak a jövőjével?

Figyelt kérdés

A húgom 8.osztályos. Ennyi idősen már van az embernek egy korrektebb elképzelése még akkor is ha változik majd idő közben, vagy jelenleg sem biztos benne.

Nos a húgom táncosnő akar lenni. Ezt úgy képzeli el, hogy büdös neki a tanulás, életében nem jàrt tánciskolába otthon meg egy hónapban egyszer gyakorol úgy, hogy egész nap táncol valami random koreográfiára mint a gyerekek. Ha beszélek vele erről akkor sír, mert anyánk nem fogja finanszírozni hogy tánctanárhoz járjon és mikor próbálom neki elmagyarázni, hogy én is olyan helyre mentem amit meg tudtunk engedni és most arra az álmomra gyűjtök ami annyi idős korom óta vágyam mint amennyi most ő. Na neki ez sem pászol mert az sok idő.

Akkor mit csináljak vele? Nem tanul mert meg van győződve róla hogy nincs értelme. Még azt a házit sem képes megcsinálni amelyik arról szól, hogy ki kell másolni egy szöveget a könyvből.

Mit mondjak még neki?

19/l



2019. febr. 13. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, majd felnő. Addig, míg nem te tartod el, ne szólj bele, akkor sem, ha nyilvánvalóan hülyeség.
2019. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te dolgod, majd a szüleod megoldják a problémát. Remélhetőleg.
2019. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Karena26 ***** válasza:
89%
Vidd el egy tánctanárhoz, aki fel tudja mérni a húgod képességeit, tehetségét, és ha nem táncra született, szakmai alapon jól megindokolva el is tudja venni a kedvét a felesleges álmodozástól.
2019. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A húgod most elvileg 13-14 éves.Most biztosan nem tudod észérvekkel lebeszélni.Ennyi idősen én is lázadtam a tanulás ellen,ha szerencséd van kinövi.Lehet hogy előbb vagy utóbb magába száll és rájön hogy a tanulás fontos, stb.Lehet hogy kicsit rosszul esik neki hogy nem támogatod, hanem lebeszéled.Kérdés hogy nem tudjátok, vagy nem akarjátok finanszírozni az óráit? Táncosnőként is meg lehet élni, ha tehetséges még pont időben van hogy elkezdje. Nem tudom milyen műfajban gondolkodik, de pl. színház tánckarában jó a fizetés úgy tudom.Ha sikerül táncosként elhelyeznie, levelezőn még amellett is tanulhat egyetemen.
2019. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Mi a bánatnak cseszteted? Nincs jobb dolgod? Nincs saját életed, amivel foglalkozz?

Egy 8. osztályos sem gondolkodik komolyan azon, hogy mi lesz, ha felnő. Még 12. osztály végén is csak kevesen tudják biztosan, hogy merre akarnak tovább menni.

13-14 éves, még GYEREK, nyilván nem látja még tisztán a dolgokat, de még nem is kell neki. Bőven ráér.

Teljesen feleslegesen szívod a vérét. Kamaszodik, ergo minél jobban cseszteted valamivel, annál inkább az ellenkezőjét fogja csinálni.

Amíg nem áll bukásra, addig nincs gond. Általános iskolás jegyek nem fognak számítani az egyetemi felvételinél. Az pedig még nagyon messze van.

Ha meg táncikálni akar, hadd csinálja. Még az otthon gyakorlással is többet tesz, mint aki csak beszél róla.

Sosem tudhatod, mikor kezdi el komolyan venni, márpedig ha komolyan ezzel fog foglalkozni, akkor azzal igenis lehet sikeres.

Addig meg örülj, hogy táncol, és nem iszik meg drogozik meg k**válkodik.

Ja, és ne vetítsd rá a saját gondjaidat. Ő nem te vagy. Nem kell mindent ugyanúgy gondolnia meg csinálnia, ahogy te tetted. Majd alakul az élete, ahogy alakulnia kell, te meg törődj a sajátoddal.

2019. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Szia

Uristen hat 8.ban meg en is meg voltam gyozodve hogy en majd ugyved leszek, es megvaltom a vilagot🤣 Az nem nagyon foglalkoztatott hogy hosszu odaig az ut, es azert tanulni kellene, tehat nem tanultam es leszartam az egeszet. Szerintem nala is ez csak egy atmeneti hobort, biztos latott egy filmet es az inspiralta. (Nem, en se csak a doktor szoszi miatt akartam ugyved lenni)

Szerintem azzal ervelhetnel, hogy nem minden tancos fut be rogton az elejen, es lesz keresett tancos, es hogy emellett rakjon le egy szakmat is a biztonsag kedveert.

2019. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
Szálj már le róla! Még nagyon fiatal! Az ő korában még nagyon nem kell, hogy konkrét elképzelése legyen a jövőjét illetően!!! Majd idővel kialakul nála is valami konkrétabb, de addig hagyd őt békén! Miért zavar az téged, ha táncol? Árt neked valamivel? Nem. Akkor meg? Majd ha 17-18 évesen is ott tart, hogy nem tud mit kezdeni magával, akkor esetleg beszélgess el vele, adj neki tanácsot, esetleg tippeket, de most még ne!
2019. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo rosszul gondolod. Ha 8. osztalyos akkor kb 14-15 eves koruli. Nos nekem a sogornom 18 eves es halvany fogalma nincs semmirol, a munkahelyekrol, az arakrol szinte tudatlan. A te tesod is ilyesmi, majd felno aztan eldonti es tisztaban lesz a dolgokkal remelhetoleg
2019. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én színházban dolgozom. Mond neki nyugodtan h az összes táncosnak kötelező megszerezni a diplomát a táncművészetin. Anélkül fel sem veszik őket. Az egyetemhez meg pontok kellenek, szal, ha táncos akar lenni, hát oké, de ahhot tanulnia is kell.
2019. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

41 vagyok, de úgy látszik jobb a memóriám, mint neked, mert én még emlékszem, hogy mi akartam lenni 13-14 évesen: régész, újságíró, író, festő... ehhez képest tanárit és mérnökit végeztem, bár orvosira jelentkeztem


Gyerekek ilyenek, felnőnek ;)

2019. febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!