Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki elmagyarázná anyám...

Valaki elmagyarázná anyám miért jön mindig azzal hogy a "gyerek nem az enyém, az államé én csak nevelésre kaptam"?

Figyelt kérdés
Sehogy nem tudom értelmezni hogy miért mondja folyton amióta megszületett, első unoka, ha lényeges.Erre mit mondanál vissza?
2019. febr. 15. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Mert tipikus magyar egy középkori rabszolga agyával
2019. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Talán mert ő is ezt a nevelést kapta a szülőktől, tehát nem kapott szeretetet, nem foglalkoztak vele.

De ő vajon foglalkozott veled? Minden szeretetet megkaptál tőle? Törődő anya?

2019. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Azt jelenti, nem a tulajdonod a gyerek, nem rendelkezhetsz vele, felette szabadon, csak "idolegesen" kaptad, hiszen egyszer kirepül majd és saját családot alapit. Mondjuk az államot nem tudom miért keveri ide.
2019. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Anyud a borzalmas sötét marxista-leninista ideológia alatt nőtt fel, ezért a téveszméje. Nem mondanék neki semmit "vissza", mert nem fog egy felnőtt változni, csak ha akar.

Az igazság pedig az: a gyermek nem a tiéd, senkié sem, hanem csak rád van bízva. Nem birtokolható egy ember - még ha kicsi, akkor sem.

Viszont nagy felelősség, hogy rád bízta magát(!): szeresd, neveld szépen, gondosan.

2019. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ezt úgy mondja hogy alig 2 hós... és születése óta hébe-hóba benyögi,nem értem miért gondolja azt hogy nem nevelem jól ahogy írták,semmi gond nincs vele szépen fejlődik folyamatosan foglalkozunk vele ezt ő is látja,többször mondta is,ezért sem értem miért..

Mondjuk így bele gondolva köze lehet ahhoz is hogy még nem bíztam úgy rá, szerintem egy ilyen korú gyereknek az anyja mellett a helye nem nagyinál... nem egyezik a nevelési stílusunk,szomszéd gyerekét 3 hósan (nem akarok csúnyán fogalmazni,pedig lehetne) alig volt három és ültette, én nem fogok 2-3 hónapos gyereket ültetni,sem pörköltet nyomni le a torkán hozzá kell szoknia" címszóval. Szeretem anyukámat,rá fogom bízni ha majd önállósodik annyira a gyerek,hogy rá merjem hagyni,és ezt képtelen elfogni.

2019. febr. 15. 16:34
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Lehet azért, mert az első hivatalos irata a picinek az adókártyája lesz, ami hamarosan meg is érkezik ha még nem kaptátok volna meg.
2019. febr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

"Anyud a borzalmas sötét marxista-leninista ideológia alatt nőtt fel, ezért a téveszméje."

Kedves #4# es.

Én is a sötét és borzalmas marxizmusban nevelkedtem ( akaratomon kívül, így lett ) De ilyen baromságot nem mondott akkor sem az ideológia. Ez anyád agybaja lehet, politikai neveltetéstől függetlenül.

2019. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Semmi baja az anyjának, csak valószínűleg így hallotta anno a mondást.
2019. febr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Talán úgy gondolja, hogy Viktátor úr fene nagy kedvezményezgetése nem más mint hogy kiadja "bértartásra" a gyerekeket, akiket majd fejős marhának használhatnak... Van benne valami.
2019. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem félre értelmezitek. A mostani kormány miatt mondja, mert pont így van. Nézzetek utána a polikának..
2019. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!