Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy apám ne...

Mit tegyek, hogy apám ne szóljon bele az életembe, de ne mérgesedjen el a viszonyunk?

Figyelt kérdés

Karrier miatt (ami igazából nálam csak szerethető és stabil munkahelyet jelent, többi nem érdekel) anyagi kockázatot kell hoznom a közeljövőben. Szerencsére megtehetem. Apám "ebbe nem egyezett bele".

Alapból mindig azt hallgatom, hogy nem tetszik neki, amit most tanulok és ezzel nem fogok elhelyezkedni. Neki az eddigi tanulmányaim voltak szimpatikusak, ami nekem egy nagy tévút, nem szerettem és többek között ezért nem is sikerült vele munkát találnom.


Rendszeresen ad pénzt, holott nehezen, de ellennék nélküle is. Így viszont függőséget alakít ki, ezek után már mondhatja, hogy beleszólhat.


Akkor ne is beszéljünk arról, hogy ha egyenesbe kerülök és bejönnek a számításaim, el szeretnék költözni Budapestről.


Mit tegyek?

Beszélni nem lehet vele, már megtörtént volna.


2019. febr. 18. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Rendszeresen ad pénzt, holott nehezen, de ellennék nélküle is. Így viszont függőséget alakít ki, ezek után már mondhatja, hogy beleszólhat."


Nem kötelező elfogadni azt a pénzt, megállhatsz a saját lábadon is, és akkor ez már nem kifogás.


Egyébként amíg csak morog, de nem akadályoz, addig nem kell vele különösebben foglalkozni, lehet papagájozni ilyenkor, hogy jó, de te ezt akarod, jó, de látja, hogy nem sikerült munkát találni a másikkal, stb. És ha neked lesz igazad, meglesz a stabil és fizető munkahely, akkor talán ő is beletörődik.

A költözés más tészta, azt felesleges belengetni addig, amíg ilyen elméleti a dolog.

2019. febr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem fogom belengetni addig.



Nem tudom nem elfogadni a pénzt.

Ha meg nem veszem el, ott hagyom, akkor balhé lesz.

2019. febr. 18. 08:43
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

"Nem tudom nem elfogadni a pénzt."

Jó kifogás. Alapvetően nem vagy róla leszakadva, ő meg ezek szerint irányításmániás és addig szól bele, amíg hagyod. Ha ilyen és a pénze meg kell... addig így jártál. Nem lehet mindenkire észérvekkel hatni.

2019. febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem fogadom el, összebalhézunk, romlik a kapcsolatunk akár hónapokra (én ismerem, én apám), vagy elfogadom, megpróbálom félretenni és adott esetben, ha olyan pénzügyi helyzetbe kerül (nem egészséges, tehát áll ez a zászló), akkor viszont segítem.


Nos, melyik a megoldás?

2019. febr. 18. 09:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az a megoldás, hogy elmész dolgozni. Nem az álommelóba, hanem a fizetősbe... Tudod... Pl. elmehetnél gyárba. Ha megszerezted az anyagi függetlenségedet, gyűjtöttél pénzt, akkor már azt csinálsz, amit akarsz. Addig meg persze, hogy nem. Ha már apád befektetéséről van szó, akkor engedd már őt dönteni.
2019. febr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kettőnk közül nekem van befektetésem amúgy.


Miért ne váltsak munkahelyet, ha már nem bírom tovább és tanulok érte?

2019. febr. 18. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy te vagy apád befektetése, mivel ő pénzel téged. Pénzt öl beléd, te meg pénzt termelsz majd! ;)
2019. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ja-ja-ja..

Részben, de nem egészen, mert önálló ember vagyok.

2019. febr. 25. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!