Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a 17 éves...

Mit szólnátok, ha a 17 éves lányotok a beleegyezésete nélkül tetoválást csináltatna?

Figyelt kérdés

Csak valami kisebbet a bordájára vagy más nem látható helyre, aminek jelentése is van számára.

Mennyire akadnátok ki?

Van, amelyik szalonban kérnek szülői engedélyt, ti ezt aláírnátok?



2019. febr. 18. 17:26
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*beleegyezésetek
2019. febr. 18. 17:28
 2/23 Nagy.bettike21 válasza:
69%
Semmit. Ezek olyan dolgok, amiket a szulo ugysem tud befolyasolni, mert ha csinaltatni akar akk ugyis fog, ha engedik ha nem. A masik meg h ezek sztem tok jelentektelen kulsoseges dolgok. Ha pl nem akarna tovabbtanulni/ drogozna sokat / egyeb olyan tevekenysegeket vegezne melyek a kesobbi eletere kihatassal lehetnek, joga lehet/ szukseges sztem a szulonek szolni erte, de egy tetovalas nem hiszem h sokmindent megvaltoztatna
2019. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem örülnék egy tetkónak, de ha nagyon elszánt, nem tiltanám.

Viszont beszélnék vele, hogy együtt válasszuk ki a szalont, ahol fogják csinálni, mert nagyon sok olyan hely van, ahol nem ügyelnek eléggé a higiéniára. Nagyon alaposan körüljárnám vele a témát.

Egy dolog kerülendő. Az, hogy titokban, a saját feje után menve csináltassa meg.

2019. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
18 éves kor alatt csak szülői beleegyezéssel lehet tetoválást csináltatni.
2019. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Beleegyezés nélkül nehezen tudná megcsinálni,mert tudomásom szerint mindenhol megnézik a személyi igazolványt,ahol felmerül a gyanú,hogy az illető nincs még 18 éves. Egyébként én megengednék egy kisebb tetoválást,de együtt választanánk ki a szalont.
2019. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Én megengedném, de csak valami normális szalonban ahol figyelnek a higiéniára.
2019. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Mivel már visszacsinálni nem tudja, semmit nem csinálnék. Az ő teste, ő viseli, neki lesz egy életen át ott.

Ez nem azt jelenti, hogy ne törődne az ember a gyerekével, de ha minden triviális dolgon kiakadok és drámázok, azzal magamat blamálnám. Mivel a tetkóval nekem nem árt. Nem olyan, mintha lopott volna tőlem vagy hasonló.

2019. febr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
A lányom 15 éves, tetováló művész szeretne lenni. Megbeszéltük, hogy ha 16 éves lesz, tetováltathatja magát, de csak és kizárólag olyan helyre, amit ruhával el tud takarni.
2019. febr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 $$$$$ ***** válasza:
89%

17 éveen szülői engedély nelkül rendes helyen nem fognak neked tetkot cdinalni. Egyébkent meg beszeld meg othol. Nekem tetko ellenesek a szüleim. Megis rabeszeltem öket 17 eves koromban hogy irják alá... De ha meg nem irjak alá akkor bird ki azt az egy évet 😃 . Most en is azert varom a nyarat mert megigertem hogy majd csak érettsegi utan varratok legközelebb( de utana begyorsítom a tetkok érkezesét 😂).

18/F

2019. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Szalonfüggő, hogy kénrek-e engedélyt, legalábbis tetovált ismerőseimtől így értesültem, nem is ez a lényeg

Jobban örülnék, ha megengednék, de ha nem, kis bűntudattal akkor is találnék rá módot, hogy megcsináltassam

2019. febr. 18. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!