Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy 18 évet betöltött lány...

Ha egy 18 évet betöltött lány anyukája még sétálni sem engedi el otthonról a lányát, az kinek a hibája?

Figyelt kérdés

Az irreálisan kontrolláló anyáé, vagy a "töketlen, balfék" lányé, aki nem képes kiállni magáért és hagyja?



De itt most komolyan mondom. Az anyuka beossza a "kislány" 24 óráját hétvégén is, nincs különprogram, nincs egy egyszerű "elmegyek csavarogni" stb stb stb.



2019. febr. 18. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Most nagyon röhögök
2019. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettő hibás, de főleg az anya.

Lehet a lány mióta az eszét tudja így van nevelve, azt sem tudja, hogy lehetne jobb is neki.

2019. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Ilyet ismerek kettőt,egyet ki tudtunk ebből hozni ő akarta is a másik nem,ő neki jo h a pszichiártiára hazajár muttértől.. Keress normálist ha a csajnak ez jo..
2019. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 $$$$$ ***** válasza:
82%
Én is ismerek egy ilyen lányt. Bár ő azert nem ennyire durvan van rendszebalyozva. De kb. 2 hetenete egyszer engedik el hétvegente és akkor is 22 re othol kell lennie. És ő is 18 éves.. Szerintem ez nevetséges és masok szerint is de hiába mondjuk neki nem száll szembe az anyjával. Mert az anyja nem engedi el.. Az apja meg elvileg engedne is. És nyilván a szülő hibája is. De szerintem a lany hibásabb benne. Mert egyszerüen el kellene mindania a szüleinek hogy már nem egy t**knyos kis lany és neszoljanak bele abba hogy szabad idelyeben mit csinál(persze nyilvan nem ku***válkodasra gonodlok) . De szerintme egy 18 eves lanynak ne keljen már idöre hazamennie... És föleg ne 22 re...
2019. febr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kolléganőnk este hat után nem mehetett utcára,nyáron se nem ülhetett be egy üditőre,stb és ő 31 :O .. Mondjuk ő fellázadt a tanácsunkra,most mi meg a főnők vagyunk a vallásérült anyuciéknak az ördög,de legalább a lány kijutott onnan..
2019. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Van olyan "gyerek", akivel ezt meg lehet csinálni, mert hiába utálja, hogy ennyire kontroll alatt van, mégis szót fogad a szüleinek. És van olyan, akifellázadna ezellen és bármit tennének a szülei, juszt is úgy csinálná, hogy borsot törjön az orruk alá. Ez vagyok én.

Nekem jó a kapcsolatom a szüleimmel, de 14 évesen elköltöztem egy kollégiumba és azóta magamról gondoskodom. Nyilván az anyagi függetlenségemet csak akkor tudtam elérni, amikor elkezdtem dolgozni, de azt is igyekeztem minél hamarabb elérni. Anyukám hajlamos arra, hogy mindent kontrolláljon, ezért a jó lapcsolat megőrzése érdekében jobb, hogy így alakult. A szüleim nem örültek, hogy másik városban akarok gimibe járni, de belátták, hogy nagyon elszánt vagyok, így beletörődtek.

Szóval szerintem csak azt lehet teljesen "elnyomni", aki hagyja.

2019. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%

Az a véleményem, hogy hiába felnőtt az illető -legyen az 18 vagy 31 éves-, amíg a szülőkkel lakik, ne csodálkozzon, hogy beleszólnak az életébe.

Akkor felnőtt az ember, ha eltartja magát. Ha megáll a saját lábán. A 18 és a kommentben lévő 31 éves lány nem áll meg a saját lábán, "mamahotelban" él, gyermeki szerepben maradt. Itt nemcsak a szülők a hibásak.

2019. febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Megállt volna a lábán a 31 éves lány ha a szülei nem veszik el évekig a teljes fizut elzárva a kártyáját,iratait is,még kulcsa se volt,azért összeverte az apja h velünk munka után leült fél orára beszélgetni a kollégáival,31 éves könyörgöm.. Velem exem csinálta ezt,elvette a pénzem irataim,kivett a melobol eldugta a kulcsom telefonom,stb,én is leléptem,amugy meg ha otthon lakom 31 évesen nem kell fogyatékos ovodásként tartani.. :O Aztán csodálkozik az ilyen szülő h jaj de szerettük mégis felkötötte magát v leszurt minket... V jaj eltünt,cimet se tudunk.. Ok és okozat.. Amugy inkább munkászszállo mint ilyen szülőkkel lakni,ahol 31 évesen még kulcsom papirjaim se lehetnek nálam,kiengedbek beengednek mint a börtönben hoznak visznek,senkivel nem beszélhetek,és még soha nem lehetett párja a 31 év alatt,mert az fuj h magának választ majd apu vkit keres 31 éves nőnek ne h apu hozzon vkit.. :O
2019. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5., 8.

Róla már többször írtál. Örülök, hogy végül ki tudott onnan szabadulni (bevallom, nem is reméltem).

2019. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kitudott de most zaklatják meg főnőköt minket,lett rendőrségi fejlentés már..
2019. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!