Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem hajlandóak szülni a...

Miért nem hajlandóak szülni a magyar nők?

Figyelt kérdés

Miért nem hajlandóak szülni a magyar nők?

Támogatás ide vagy oda, rohamosan csökken a magyar anyák száma.

Miért nem akarnak családot?


Természetesen nem azokról van szó, akik egészségügyi problémák miatt gyermektelenek, hanem a makk egészséges nőkről.



2019. febr. 20. 23:58
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
75%

Én mikor sétálgatok a városban, rengeteg fiatal anyukát látok babakocsit tolni. (és én egy kisvárosban élek, mégis sokat látok)

Amit írsz, az nem igaz!

2019. febr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, de én napi szinten látok terhes nőket, vagy kisgyerekes anyukákat. Csaj az ismerőseim körében is van vagy 5 nő akik az elmúlt hónapokban szültek.
2019. febr. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
89%

Véleményem szerint ez nem ennyire fekete vagy fehér, mint ahogyan azt te lefested.

Sok oka lehet annak,hogy valaki nem szül gyereket.

1. Nincs meg a megfelelő partner hozzá. Egy gyerek ugyanannyira az apjáé, mint az anyjáé, csak erről sokan sajnos megfeledkeznek.

2. Ha nem biztos a lakhatás, az átlagos életszínvonal, akkor minek szüljön? Hogy elvegye az állam, vagy esetleg szenvedjen a nincstelenségtől?

3. A legtöbb ismerősöm külföldön képzeli el az életét, és nem akarja megszívni azzal,hogy a bizonytalanba szül egyet idehaza.

4.Karrier orientáltság. Karriert építenek,dolgoznak, alakítják a jövőjüket. Akár egy esetleges gyermekáldáshoz, akár egy teljesen más projekthez.

2019. febr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
83%
Igazad van, több gyermekre lenn szükség az országnak, de ahhoz, hogy ez megvalósuljon, a fiataloknak is lehetőséget kell adni, hogy nyugodt szívvel tudjanak családot alapítani. Mondjuk lakhatási lehetőség, hogy ne albérletben kelljen élniük. Lehetőséget arra, hogy ha az anyuka visszamegy dolgozni vagy munkát keres, ne küldjék el mondvacsinált indokkal, holott a valódi ok az, hogy kisgyerekes, és a gyerek mindig beteg lesz..(nekem volt, hogy őszintén megmondták, hogy azért nem vesznek fel mert kisgyerekem van, aki az óvodában majd beteg lesz, és emiatt esélyes a táppénz. De volt ahol arra hivatkoztak, hogy azért nem alkalmaznak mert bár van kisgyerekem, de még szülehetek bármikor. Szóval az, hogy hitelt vehet fel egy házaspár ha lesz gyerekük, még nem old meg semmit.
2019. febr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
89%

És te miért nem vagy hajlandó szülni, vagy gyereket nemzeni?


Lehet hihetetlen, de az emberek nem azért vállalnak gyereket, hogy neked és/vagy a magyar államnak megfeleljenek. Szerencsére rengeteg következetes ember él ebben az országban. Azaz, ha nincs megfelelő partner és/vagy anyagi körülmény, akkor nem vállal gyereket, akit majd felőröl szép lassan a pénztelenség, és a vállalhatatlan szülői magatartás.

2019. febr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
86%
30 éves nő vagyok, a barátnőim vagy volt évfolyamtársaim közül egy kezemen meg tudom számolni, hogy kinek van egynél több gyereke, de az egy gyerekesek is bőven kisebbségben vannak. Amit én látok okként az főleg a megfelelő párkapcsolat hiánya (sok a szingli vagy viszonylag friss kapcsolatban élő ismerősöm). Vagy az egzisztencia féltése, hogy egy nő gyakorlatilag kukázhatja a karrierjét ha gyereket vállal: nyilván van kivétel, de egy gyerek egyértelműen hátrányt jelent a munkaerőpiacon. Vagy ennek az ellenkezője: az egzisztencia hiánya. Vagy sokan féltik az addig megszokott kényelmes életüket, utazni akarnak. Illetve tudom, hogy nem erről szól a kérdés, de egészségügyi okokra is sokaknál visszavezethető a dolog, több olyan párról tudok, ahol évek óta nem jön a gyerek. Egy lombikig eljutni több százezer Ft alsó hangon ha nem több, nem mindenki engedheti meg magának.
2019. febr. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
93%
Jo figyelj, menjél szüld meg a nemzet szerinted hiányzó részét és ennyi. Kinevetteted itt magad minden nap ugyan azzal a kérdéssel, ha ennyi szabadidőd van használd értelmesen és szülj szülj szülj sokat ;))))
2019. febr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
94%
Ha számodra nem kielégitő a jelenlegi létszám akkor szüljél te. A nőket meg hagyjad békén a f.ságaiddal, nekünk teljes mértékben megfelel a létszám, majd szülünk ha akarunk.
2019. febr. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
82%
Ebbe az országba? Minek? Hogy legyen kit kihasználni a Viktátorkához hasonló aljadék politikusoknak? Esély sincs normálisan felneveli, Sok pasas zéró apának, meg férjnek. Kinek szüljek? Minek? Hogy legyen még egy rabszolga?
2019. febr. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy meg pont leszarom hogy fogy a magyar. Majd lesz gyerekem, ha emberi körülmények között nevelhetem. Olvastam egyszer egy ku.rva jó facebookos kommentet: Fogságban nem szaporodunk...
2019. febr. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!