Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet egy szülő, ha a...

Mit tehet egy szülő, ha a lánya életét teljesen tönkreteszi egy nyikhaj, akibe szerelmes?

Figyelt kérdés

A 20 éves lányom beleszeretett egy nála 15 évvel idősebb pasiba. Elköltözött hozzá, miatta otthagyta az iskolát és nem is tesz semmit, hogy más módon továbbtanuljon. Ennek sem örültünk már, de miután hónapokig kallódott, szereztünk neki egy jó állást, de most a munkahelyén is felmondott a pasi nyomására. Folyamatosan hazudik, átver mindenkit és ha rajtakapjuk, még ő van megsértődve. A pasi alacsonyabb nála, semmi egzisztenciája, 35 éves létére semmije sincs, albérletben lakik, amit alig tud fizetni és arra vár, hogy majd megörökli valami rokona lakását. Még csak nem is férfias a megjelenése. Recepciósként dolgozik valahol, de szid mindenkit és mindenkinél különbnek tartja magát. Iskolája nincs, dolgozni lusta, de olyan szinten egoista, hogy nem lehet rá szavakat találni. Azt hiszi, ő szarta a spanyolviaszt, és ő mindenkinél okosabb, mert akiknek diplomája van, az mind hülye. Van valami szakmája, de abban nem hajlandó dolgozni, mert neki nem a pénz számít. Közben pedig spórolnak az ételen is, a lányom teljesen lefogyott, nagyon rosszul néz ki. (Pedig csinos, jó alakja van, könnyedén találna korban is hozzá illő, rendes srácot is, de ő ebbe a nyikhajba szerelmes.) A tisztelet legkisebb jelét sem mutatják, (nekem a pasi szó nélkül lehülyézte a lányom anyját) és teljesen ellenünk fordította a lányunkat, aki most már mindenben az ő stílusát vette fel. Mi az anyjával mind a ketten keményen dolgoztunk, hogy elérjünk valamit, természetes volt, hogy ha az ember akar valamit, akkor a munka mellett másodállást is vállaltunk, tanultunk, és talán el is értünk valamit. Ezt persze ők semmibe sem nézik és csak azt a hülyeséget hiszik, hogy a házra vagyok büszke, holott egyáltalán nem, de talán letettem valamit az asztalra és úgy vélem, hogy 35 évesen már valamit illene felmutatni az embernek, ha felelősségteljesen akar gondolni a jövőre. (De a legnagyobb gondom a srác öntelt stílusa.)

Mivel átlátunk a szitán, és nem támogattuk ezt a kapcsolatot, most már közellenség lettünk. A lányom senkire sem hallgat, már szóba sem hajlandó állni velünk. Nagyon dühös és egyben nagyon szomorú is vagyok, nem hinném, hogy ezt érdemelnénk az után, hogy a lelkemet is kitettem a gyerekeimért.


2019. febr. 27. 08:00
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
85%
Semmit. Akármilyen tökéletes szülők is voltatok, vagytok, valami baja csak van annak a lánynak, hogy idáig jutott. Nem tudsz mit csinálni, vedd tudomásul, hogy ezt az ő élete, és neki kell a döntései következményét viselnie. Talán te látod őt olyannak, amilyennek látni akarod, valójában pedig a felszín alatt ilyen, mint ez a csávó, ezért vonzódik hozzá. Más esetben el nem tudnám képzelni, hogy mit lehet az általad leírt karakteren szeretni. Csukd be a szemedet, és koncentrál a többi gyerekedre. Erőszakkal nem tudod jobb belátásra bírni, és a józan ész sem fog diadalt aratni. El kell engedni...
2019. febr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
82%
Mindenki a saját hibájából tanul. Majd ha sírva jön haza, hogy anyu, apu, igazatok volt, azért fogadjátok vissza.
2019. febr. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

Nagykorú személyt nemigen lehetséges párkapcsolatilag korlátozni, csak ha lelkileg alárendelt a szülőnek vagy anyagilag függ attól.

Sajnos itt ki kell várni, amíg valamilyen ok miatt vége lesz a kapcsolatnak vagy valami krízisben a lány nyitottabb lesz a párbeszédre veletek.

Az, hogy egy ilyen jellegű pasasnak alárendelte magát felvet pár kérdést.

1. Első szerelem (vagy annak gondolt valami)? Át akarhatta végre élni.

2. Nem menekült a lány a család elől ebbe a párkapcsolatba? Tú-údom, ti szuper szülők voltatok. Anyám is így gondolta, aztán koppant, amikor 15 évvel később ki tudtam mondani, hogy amit ő segítségnek tartott, az masszív cseszegetés volt.

3. Megkérdeztéttek, mielőtt a pasassal szembeni véleményeteket hangoztattátok, hogy mit szeret/imád benne?

2019. febr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
61%

Hagyd rá!

Még kamaszkori lázadás, pont azért van vele, mert titeket bosszant. Minél jobban tiltod, annál jobban ragaszkodik hozzá.

Mondd azt, hogy "Te tudod, felnőtt vagy, te életed."

Hamarabb elmúlik a tiltott gyümölcs édessége.

2019. febr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
52%

Talán történik valami a közeljövőben, ami felnyitja a lányotok szemét.

Akkor viszont álljatok mellé, támogassátok, ne az legyen, hogy mi bezzeg megmondtuk..

2019. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
33%
Esélyes az apakomplexus vagy kitörési vágy a lányodba. Magadba is kéne nézned, hogy miért jutott idáig. Egyébként meg a saját hibájából fogsz tanulni, a döntéseit nem hozhatod meg helyette.
2019. febr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
47%

"Akkor viszont álljatok mellé, támogassátok, ne az legyen, hogy mi bezzeg megmondtuk.."


Szerintem meg pont az a gond, hogy a kisasszony azt hiszi, hogy bármit megtehet, mert ti ott lesztek neki védőhálónak. Vagyis, még sosem koppant az életben úgy igazán. Szülőként nektek sem kötelességetek lenyelni minden sértegetést. Felnőttek vagytok, ha eddig nem tanítottátok meg, hogy a tetteinek, viselkedésének következményei vannak, akkor most lenne rá a legjobb lehetőségetek.

2019. febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
49%
Valószínűleg oka volt rá hogy elmenjen ( elmeneküljön) otthonról, gondolkozz mi lehetett az. Volt elég szabad tere, magánélete? Mondtátok neki hogy szeretitek, legfőképp te mint az apja? Egy lánynak nagy szüksége van arra hogy az apja ki mondja neki hogy szereti,hogy büszke rá, hogy félti. Lehet hogy csak be akarja bizonyítani hogy nélkületek is megáll a lábán. De mivel 20 éves nem fog túl sokáig tartani ez a kapcsolat,csak idő kell. De ha vége támogassátok, szeressétek és ne hánytorgassátok neki hogy mi "megmondtuk és nem hallgattal ránk".
2019. febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
47%

"Nagyon dühös és egyben nagyon szomorú is vagyok, nem hinném, hogy ezt érdemelnénk az után, hogy a lelkemet is kitettem a gyerekeimért." - na, megérkezett a mártíromkodó szülő...

Tudod, egy normális szülő nem a saját gondolkodását és értékrendjét akarja ráerőltetni a gyerekére, hanem képes tudomásul venni, hogy az a saját életét akarja élni, olyan életet ami neki jó, amiben ő érzi jól magát - elvégre is az ő élete, nem a tiéd.

Én nem tudlak semmivel se biztatni, mi anno 17L/33F-ként kezdtük - 21 éve.

2019. febr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
74%

Azért a lányod vagy a párját is meg halgatnam!

Az elején kifejeztetek a nemtetszeseteket! Utanna nem kellett volna igy hozzá állni! Majd tanuk belőle.

2019. febr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!