Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a vád, hogy...

Szerintetek jogos a vád, hogy sznob vagyok a gyereknevelést illetően?

Figyelt kérdés
Szegény mezőgazdász családból származom, elsőgenerációs diplomás vagyok középosztálybeli élettel. A gyerekemet a legjobb tudásom szerint neveltem, mindig ott voltam neki, mindig meghallgattam, a pénztárcámhoz mérve mindent megkapott, amit szeretett volna. Jó tanuló, nincsenek magaviseleti problémái, nem tiszteletlen az idősekkel, és kiveszi a részt a házimunkából. A családom nem nézi jó szemmel, hogy "elvágtam" magam tőlük és nem avattam bela a gyerekemet, hogy én milyen körülményke között nőttem fel, és szerintük elzárom a "való világ" elől. A város legjobb gimnáziumába jár, amit szintén nem helyeselnek, úgy gondolják, hogy több "valódi" emberrel kéne érintkeznie (mármint hátrányos helyzetűvel). Hamarosan betölti a tizenhatot és nyáron szeretne menni dolgozni, én irodai munkát javasoltam, ők mindenképpen fizikai munkát mondanak, hogy ismerjen olyanokat is, akik nem tanultak tovább vagy nem természetes nekik, ami neki.
2019. márc. 1. 20:46
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól értem, a gyereked egy jól nevelt, intelligens, tisztelettudó tinédzser. Innentől fogva mi ez az érv, hogy azért menjen fizikai munkázni, hogy “megtanuljon mindent értékelni, ami másoknak nem természetes”? Egy normálisan nevelt gyerek enélkül is megbecsüli, amije van, hiszen tudja, hogy anyu-apu ezért megdolgozott, nem egy olyanról beszélünk, aki alanyi jogon követel magának dolgokat. Csúnya hasonlat, de attól még, hogy engem nem deportáltak, át tudom érezni a holokauszt súlyosságát és tisztelem az elhunytak emlékét. Ugyan miért ne működhetne ez a gyerekednél is olyan értelemben, hogy nyilván ő is látott már szegény embert, hajléktalant és gondolom, beszéltél is már neki az olyanokról, akik nehéz körülmények között élnek.

Azt meg nem értem, miért kell ekkora feneket keríteni falun a továbbtanult-nem továbbtanult között. Mindkettő (igen, MINDKETTŐ) oldal lenézi a másikat, holott nem ez határozza meg az ember értékét. Úgy gondolom, a rendesen nevelt gyereked ezt tudja is, tehát megint semmi szükség rá, hogy bedugják egy olyan lehúzó közegbe, ahol mindenki a diplomásokat fikázza és netán még le is beszéljék a továbbtanulásról, ami manapság tetszik, nem tetszik, nem egy elhanyagolható szempont.

2019. márc. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
32%

A legfontosabbat már mások leirták, csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy tényleg nincsen baj azzal ha megtapasztalja milyen a fizikai munka, vagy esetleg egy egyszerű hétköznapi munka mint a pincérkedés meg ilyenek. Nem azért kell megtapasztalnia, hogy utáljon bármit is, hanem azért, hogy lássa hogy ilyen is van, nem fizet túl jól megéri tanulni.

Nekem akkoriban semmi jövőképem nem volt, nem akartam tanulni, aztán mindenféle munkákat végeztem pl kávézókban, boltokban, de kivi ültetvényen is dolgoztam (külföld), és ez elég gyorsan segitett összeszedni az erőmet ahhoz, hogy elvégezzem azt az egyetemet, szóval azért ártani nem árt, ha megtapasztalja, csak nem úgy kell odaküldeni, hogy na fiam/lányom ez a való élet, ez a sz.r világ amiben élünk és ilyen sz.r életed lesz ha nem tanulsz. Nem. Úgy kell odaküldeni, hogy gyűjtsön tapasztalatot, lássa milyen, mert ezt csak megtapasztalni lehet, elmondásból még senki nem érezte át.

2019. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
35%

Eleve nem tartanék velük kapcsolatot ha egy gyerekre is irigyek és rosszat akarnának nekünk,h mi is nyomorban éljünk szarul,mert nekik az a valo világ,én végképp elvágnám magunkat tőlük,ne is lássák h nekünk jobb,mert a probléma gyökere h utalnak titeket emiatt és amint vmi rossz történik ez a tipus nem segit hanem rug egyett és élvezkedik,de lehet dumálni a szerető magyar családrol,csak az nem létezik...

37N

2019. márc. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
40%

Azért nem biztos, hogy jót teszel neki azzal, hogy nem engeded, hogy lásson bele a való világba is.


Egyébként pedig gimnazistaként irodai munkát kapni szinte esélytelen, nekem pénzügyi-számviteli OKJ-val nem sikerült találnom semmit, persze ha van protekció, akkor meglehet..

De ha dolgozni szeretne, akkor nyugodtan mehet gyorsétterembe, hipermarketekbe, ismerkedik egy kicsit a munkával, és óriási előnye a diákmelónak, hogy ha esetleg nem bírja, simán otthagyhatja.

2019. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
53%
Nem értem, miért kéne megtapasztalni valamit ahhoz, hogy tudjam, hogy szar.
2019. márc. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
60%
Én teljesen értem mi a gondjuk,és igazuk van.Városi gyerekként nagyon sokat voltam falun nagyszüleimnél.Ők örültek hogy segítettem,én meg szerettem gazolni,kapálni,állatokat etetni,stb.Szép emlékek,ha ez nem lett volna,ezerszer kevesebbet ért volna a gyerekkorom.Volt egy olyan unokatesóm mint a gyereked,hasonló mentalitású szülővel mint te.Mindent megkapott,el voltak ájulva tőle,milyen suliba jár,milyen okos.Közben a gyerek olyan életképtelen volt,meg finnyás,hogy egy tyúknak nem mert kerítésen keresztül adni egy fűszálat,nem találta fel magát.Hozzá kell tenni míg én százszor elmentem egy évben oda,addig ő csak egyszer,így aztán semmilyen nagyszülő-unoka nem alakult ki közöttük.Rendszeres volt a vasárnapi közös ebéd,amikor anyám is megérkezett.Voltam anyámmal itt-ott,de gyerekkoromból mégse az állatkert,meg ezek jutnak eszembe,hanem ott a falun töltött idő.Úgyhogy szerintem sok élménytől fosztottad meg a gyerekedet,mert abban semmi rossz nincs ha látja azt az életet is,most már teljesen mindegy.
2019. márc. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
72%
A 16-ossal értek egyet. Ne a szülői elvárások miatt mutasd be neki hogy máshogy is lehet élni, hanem azért, hogy tágítsd a látókörét, az csak előnyére fog válni.
2019. márc. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a "sznob" szo mast jelent, mint amit a kerdezo csinal.

A kerdezo szerintem egyszeruen csak jol neveli a gyereket (akirol nekem nem derult ki, hogy fiu vagy lany). Es az, aki jol neveli a gyereket, az nem sznob. Fogalomzavara van annak, aki ezt mondta

[link]

2019. márc. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
86%

Ezek alapján nem lehet megítélni.

Én értelmiségi családból származom, de nem ez alapján ítélem meg az embereket, a legjobb barátomnak érettségije sincs, szívesen tanulok bárkitől, és egyáltalán nem érdekel, kinek milyen végzettsége van, az számít, hogy amit csinál, lelkiismeretesen, alaposan és hozzáértően csinálja.

Szóval attól függ, a gyereked hogyan viszonyul a kevésbé szerencsésekhez.

2019. márc. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
81%

Anno diákként én is éveket dolgoztam egy gyárban a suliközi szünetekben, 40 fokban fizikai munka. De közel sem utáltam annyira, mint amikor egy rettenetes irodai munkám volt két hónapra. Talán az a meglátásuk, hogy csak fizikai munkával lehet megbecsülni a pénzt, de szerintem te olyan Anya vagy, aki már amúgy is erre neveli a gyerekét, nem kell ehhez elküldeni a bányába.


Hamarosan én is első generációs diplomás leszek, de nekik az a véleményük, hogy többek között azért is tanuljak (és a gyerekemet is majd erre tanítsam), hogy ne kelljen azt csinálnom amit ők.


Összegezve, nem vagy sznob. Küzdesz azért, hogy a gyerekednek már könnyebb legyen, ami szerintem feladat is, nagyon jól csinálod. Bizonyosan jó eszű gyerek, ha ilyen jó gimibe bekerült. Az ő generációjának sokkal sokkal nehezebb lesz megélni, már az enyém se tudom hol fog lakni öröklés híján, szóval nagyon jól teszed, hogy mindenben a legjobbat szeretnéd biztosítani.


23N

2019. márc. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!