Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a vád, hogy...

Szerintetek jogos a vád, hogy sznob vagyok a gyereknevelést illetően?

Figyelt kérdés
Szegény mezőgazdász családból származom, elsőgenerációs diplomás vagyok középosztálybeli élettel. A gyerekemet a legjobb tudásom szerint neveltem, mindig ott voltam neki, mindig meghallgattam, a pénztárcámhoz mérve mindent megkapott, amit szeretett volna. Jó tanuló, nincsenek magaviseleti problémái, nem tiszteletlen az idősekkel, és kiveszi a részt a házimunkából. A családom nem nézi jó szemmel, hogy "elvágtam" magam tőlük és nem avattam bela a gyerekemet, hogy én milyen körülményke között nőttem fel, és szerintük elzárom a "való világ" elől. A város legjobb gimnáziumába jár, amit szintén nem helyeselnek, úgy gondolják, hogy több "valódi" emberrel kéne érintkeznie (mármint hátrányos helyzetűvel). Hamarosan betölti a tizenhatot és nyáron szeretne menni dolgozni, én irodai munkát javasoltam, ők mindenképpen fizikai munkát mondanak, hogy ismerjen olyanokat is, akik nem tanultak tovább vagy nem természetes nekik, ami neki.
2019. márc. 1. 20:46
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
83%

16-os, van igazság abban amit mondasz, de pl. nekünk volt falun telkünk (igaz állatok nem voltak, de kerti és egyéb munka bőven, elektromosság és folyóvíz nem volt) és hiába vittek ki szinte minden hétvégén óvodás koromtól kezdve, utáltam, nem szívesen csináltam kint semmit, de mégis muszáj volt ugye, és így is "finnyás városi gyerek" maradtam. Személyiségfüggő is, hogy az adott gyerek mennyire fogékony erre. Én nem voltam az, hiába erőltették.

Meg egyébként nem sok kárát látom, hogy így alakult, és ilyen maradtam, sok más dologban tudtam fejlődni, amire fogékonyabb voltam. Most vidéki származású férjem van, gyakran le kell utazni a szülőkhöz, ők tuti mondogatják a hátam mögött hogy finnyás városi vagyok, engem viszont a legkevésbé sem érdekel, hogy ők mit gondolnak..Ők úgy élnek, én meg így.

Csak azt mondom, hogy valóban nem feltétlen hülyeség megismertetni a gyerekkel a falusi életet, munkákat, de azért abban nem értek egyet, hogy ettől minden gyerek vagány és életrevaló lesz, mert nem biztos.

2019. márc. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
26%
Semmi baj ezzel a neveléssel. Az egyetlen, amibe bele lehetne kötni, ha nagyon akarnek, az max a nyári munka, bár ott is csak javaslatot tettél neki, ha jól értem.m
2019. márc. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
31%

Azért elég elszomorító, hogy egyesek szerint egy városi gyerek életképtelen...


Mert nem ad az állatoknak enni stb...

Honnan lenne tapasztalata mégis? Az emberek nagy része rengeteg dologra képes (fizikailag, szellemileg), csak éppen bele kell tanulni.


Pl én műszaki egyetemre járok, gimnáziumból jöttem és kis túlzással nagyon nehezek a laborok. Nyilván képes vagyok egy breadboard használatára, de mivel nagyrészt soha nem használtam ilyet, bénáztam. Az oktató, meg a haverok segítettek, senki nem röhögött ki és láss csodát, helejöttem.


De ha le életképteleneznének, marhára másképp állnék a dologhoz...

Ha a falun alapból így állnak hozzá, nem csoda hogy ritkán jár le és nem szereti... :)


A kérdésre is válaszolva, jó ötlet lenne az irodai meló, de ha nem lány/nincs protekciója, sok jövőt nem jósolok ennek az ötletnek.


Egyszerűen azért, mert tapasztalataim alapján irodába aranyos, szép kislányokat keresnek, akik jól néznek ki, egyszerűen esztétikusabbak, mint egy tagbaszakadt, erős, vastag fiú.


Ha protekciós a gyerek, akkor csak dugd be a haverhoz, valószínű sokat nem kell csinálnia és kapja a pénzt. Bár abból sokat nem tanul, mert ahogy én tapasztaltam, diákmunka esetén a pénzszerzési folyamat minden egyes másodperce kínosan hosszú, megalázó és fárasztó. "Felnőtt" munka esetén is így van (édesanyám közszférában dolgozik), de ott legalább esély van arra, hogy esetleg majd a szakmájában dolgozzon.


Ha nincs protekciója, meg nem lány, a helyében fizikai munkákra is próbálnék jelentkezni... Valahová csak felveszik.

Valóban jót tesz, ha egy picit pakolászik.


Ja! Ha munkát szeretne nyárra a leendő kolléga/kollegina, mindenképpen kezdjen el keresgélni még tavasszal!!! 2 éve én is így szívtam meg, végül csak egy gagyi cba-s melót tudtam vállalni a Blahán... (Azóta ott lidl épül). Fúj, de undorító volt, te jó ég... Penész, retek, dohszag mindenütt...


18F

2019. márc. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
57%

16 évesen nem fogják irodai munkára felvenni,hiszen se végzettsége, se tapasztalata.

Teljesen mindegy, milyen munkát talál, ha azt becsülettel, és a legjobb tudása szerint végzi, az mindenképp hozzátesz valamit.

Ha mást nem, de kézzel fogható tapasztalata lesz a munkáról és a fizetésről. Ez sokkal ösztönzőbb, mint a hegyibeszéd, hogy "tanulj fiam, hogy később sokat keress".

Jót akarsz neki, ez látszik, de hiba, hogy nem avattad be a saját gyerekkori körülményeidbe, hiszen ez is egy nagyon jó példa arra, hogy ha akar, akkor sokkal többre viheti, mint amibe beleszületett.

2019. márc. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
55%
Csak egy válaszoló kérdezte meg, ami pedig nagyon lényeges, hogy mit takar az, hogy nem avattad be a gyerekedet a körülményeidbe. Nem vitted el látogatóba a nagyszülőkhöz? Nem látta, hogy élnek, mit dolgoznak?
2019. márc. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
67%

Városi ember falun semmivel sem életképtelenebb amúgy, mint fordítva, Bp-től mindössze 30 km-re, de faluban élő ismerős Pesten egyedül a metróra nem bírt felszállni, ja és nem kisgyerek, hanem egy ötvenes pacák.

Úgyhogy nem kell itt egyeseknek úgy tenni, mintha a városban nevelkedett gyerek sötét, életképtelen, burokban élő stb lenne automatikusan. Ez a nevelésen múlik, van ám olyan falusi “hercegkisasszony” a rokonságban, aki igaz, hogy tehenet fejni kiválóan tud, de ettől még ugyanúgy lenézi a náluk rosszabbul élőket és hihetetlenül szűk látókörű is.

2019. márc. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
42%

26-os, persze mindenre lehet példákat hozni, de valójában megvannak az előnyei és a hátrányai mindkét életformának.

Ezért tenné a legjobbat a kérdező, ha a gyerekének mindent megmutatna, azt is ahogy ő felnőtt, hogy ne egy síkon mozogjon, ne legyen szűk látókörű és előítéletes, hanem szélesebb rálátása legyen az élet minden formájára.

Persze mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, de ha burokban neveli, azzal csak neki tesz rosszat, akaratlanul.

2019. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
75%
Ez miért lenne sznobizmus? Attól, hogy vki gimibe jár és nem fizikai munkára megy nyári vagy egyetemi munkára, ugyanúgy lát, ismer hátrányos helyzetűeket. Jobb esetben mondjuk gimis korban már beszél a szülő a gyerekkel politikáról, olvas híreket a kölök... de egyébiránt az utcán, a buszon, osztálytársak között, területi rendezvényeken úgyis fog találkozni olyanokkal, akik nem gazdagok és nem értelmiségi vagy irodai munkát végeznek... meg fogja ismerni a való világot, nyugi. Én is hasonlóképp lettem felnevelve, max. a segélyekről, a hitelfelvételről nem tudok annyit, mert nem voltam rászorulva, de attól még tudom, hogy ilyen emberek léteznek, és úgyis összeismerkedik ilyennek az élete során... lehet, hogy a családba kerül be vki ilyen, vagy a munkahelyén ismerkedik össze egy fizikai dolgozóval, vagy egy szolgáltatójával ismerkedik úgy meg (én pl. járok konditerembe, ott rengeteg ember van, akár vendégként, akár dolgozóként, akinek tök más a háttere, mint nekem).
2019. márc. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
62%
Szidják a vidékiek a városiakat h lusták stb,eleget járok vidékre,némelyik porta egy hányadék. Vidéki mindig is utálni fogja a városit,mert irigy :(
2019. márc. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
42%

29-es, a városi is ugyanúgy utálja és lenézi a vidékit. Sőt...

Mondom ezt városiként. Látom hogy körülöttem hogy beszélnek az emberek a vidékiekről. Degradálóan. Maga a "vidéki" szó is pejoratív értelmet nyert mára sajnos.

Én csak a betondzsungelben tudok kiigazodni, pedig a természet sokkal szebb. Soha életemben nem fogtam pl kiscsibét a kezemben, és ezt nagyon bánom hogy nekem kimaradt. Tyúkokat egyszer láttam élőben, és nagyon jópofának tartottam őket.

Szerintem az jár jól akit mindenbe belekóstoltatnak, ezáltal tágul a látóköre.

2019. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!