Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim ragaszkodnak a házassági szerződéshez, a vőlegényem viszont közölte, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodnánk össze, úgy, hogy már van egy közös babánk (aki most lesz 1 éves májusban). Én tehetősebb családból származom, emiatt a szüleim hallani sem akarnak arról, hogy nem lesz szerződés. Eleinte azt hittem, hogy csak azért, mert nem kedvelik annyira a páromat, de tényleg sosem tudni, mit hoz a jövő. A pénz pedig képes megőrjíteni az embereket sajnos... És hiába vagyunk most hót szerelmesek, bármi lehet 15-20 év múlva, vagy akár hamarabb. Akkor meg nem akarnék ott állni, hogy minden, amit a házasság alatt szereztem, annak a felét viszi a párom.


Közben ő azt mondja, hogyha így állok ehhez, akkor hozzá se menjek, mert ez olyan, mintha már most a válásra készülnék. Meg hogy amiért ő nem gazdag, azért mi féltjük tőle a pénzünket, pedig ő van a picivel többet, mégsem nézem annyiba, hogy közös számlánk legyen, vagy hogy beavassam a pénzügyeimbe. Igen, ez igaz, de a lakás az enyém, a számlákat apuék fizetik, a pénzem nagyobb része is tőlük van (egyetemistaként lettem terhes). Tehát nagyban függök még tőlük. Ezzel sosem élnek vissza amúgy, meg segítenek ahol tudnak, de ezzel kapcsolatban nem akarnak engedni.



2019. márc. 3. 14:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/117 anonim ***** válasza:
26%

nem olvastam el az összes kommentet, mert rengeteg.

nem tudom pontosan, mit lehet belefoglalni a házassági szerződésbe, de ha mondjuk a házasságotok alatt a befolyt összeg 90%-a neked vagy a családodnak köszönhető, és 10% pedig a vőlegényednek, és jogilag van arra lehetőség, hogy ne semmizzen ki az ürge egy esetleges válás esetén (és ne felejtsük el, hogy a házasságok fele válással végződik), akkor azt a szerződést egészen biztosan alá kell írni.

Ha nem írja alá a pasas, hisztizik a minimálbérével, akkor én nem házasodnék össze vele.

Ha szeretek valakit, akkor is megértem, hogy jöhetnek rosszabb idők. Nem akarnám a látszatát sem kelteni annak, hogy igényt tartok arra, ami neki köszönhető.

Simán aláírnék egy ilyen papírt (persze előbb a saját ügyvédemmel is konzultálnék), és nem hisztiznék, mint egy taknyos kölyök. Örülnék, hogy addig is luxusban élhetek, amíg együtt vagyunk, még ha nem is a saját anyagi forrásaim jogán.

Szerintem a szüleidnek nagyon is igazuk van, nem véletlenül gazdagok, megvan a magukhoz való eszük.

Gondolom, nagy munka árán jött létre a vagyon, nem akarják a felét vagy x részét csak úgy odaadni a nincstelen Jancsikának, mert elvette Juliskát aztán együtt éltek 3 évig.

Nevetséges, amit a vőlegényed csinál. Én nem mennék hozzá szerződés nélkül, és ha hisztizik, akkor sajnos így járt. Együtt élnék vele, amíg tart, és ennyi. De ha ilyen a hozzáállása, akkor szerintem nem fog sokáig tartani. Nem tudja felfogni, hogy nincstelenként neki ebben szava nincs, max hallgathat és elmehet, ennyi. De követelőzni nincs joga.

Micsoda emberek vannak, komolyan. Erre mondják, hogy hozományvadász.

2019. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/117 anonim ***** válasza:
81%
Bozse moj, senki nem érti? A kérdező a szülei vállalkozásában fog dolgozni, majd át is veszi azt. Arra számít, hogy az onnan származó jövedelme lényegesen magasabb lesz mint a férfié és nem akarja, hogy a nagyrészt az ő jövedelméből a későbbiekben vásárolt ingatlanok, autó stb. feleződjön egy esetleges váláskor. Érthető bár szerencsétlen helyzet, mert a szülők rendelkeznek gyakorlatilag a pénz felett. A férfit is meg lehet érteni, úgy érzi, hogy ő csak egy megtűrt személy. Azon is gondolkozz el, akarsz-e évekig, akár évtizedekig a szüleid irányítása alatt állni pénzügyileg. Ha egyetemista vagy, ők sem lehetnek még olyan idősek.
2019. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/117 anonim ***** válasza:
76%
Pasi miért élne jobban,lenézik nem szeretik,megalázzák .. Jol élni akkor fog ha talál egy nőt akivel egyszinten áll..
2019. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/117 anonim ***** válasza:
36%
Holnap röpdoga lesz, nem? Arra kéne készülni.
2019. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/117 anonim ***** válasza:
39%

Ha jól értem most az a szitu hogy a faszi választhat, hogy különválik tőled, és fizethet gyerektartást, vagy összejön veled, és élvezi a te örökségedet.

Erre kitaláltam egy trükkös megoldást:

paktálj le titokban a szüleiddel, hogy úgy fogsz csinálni mintha eleged lenne belőlük, és nekik is belőled, annyira hogy ők "kitagadnak" téged az örökségből - valójában persze nem, csak ezt a színjátékot játszátok el a pasinak. Ehhez tegyétek hozzá, hogy azért tagadnak ki téged, mert nem tetszik nekik a vőlegényed, de "te bezzeg fülig szerelmes vagy belé", ezért hozzá költözöl.

Hidd el, ha nem szeret téged a pasi, 2 hónapon belül elmenekül, és inkább fizeti a gyerektartást, semmint hogy magához vegyen téged, aki még nem is dolgozik, ergo nincs pénze. De ha tényleg szeret, akkor kihajtja majd a belét hogy megteremtse nektek a betevő falatot.

Szerintem max. 2 hónapot kell lehúznod így. Ha kiállja a próbát, nem íratnék vele szerződést. Ha nem, akkor fel is út, le is út.

2019. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/117 anonim ***** válasza:
63%
A Kérdezőnek fontosabb a szülői családja ésa szülei véleménye,mint a saját családja, a saját vőlegénye. Nos, ez már eleve a "kerülendő" kategóriába teszi férfi szemmel.
2019. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/117 anonim ***** válasza:
61%

Oké. Aláírjátok a szerződést. Aztán csődbe megy a családi vállalkozás. A pasinak a minimálbérrel is több lesz mint neked. Majd akkor lobogtasd a papírod.

A szüleid bábja vagy és leszel.

2019. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/117 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán mi az hogy az ő pénzén veszi? Ezt nem tudom megérteni akárhogy is próbálom, normális családban ez úgy megy hogy keres a feleség és a férj is, megjön a fizu, összerakják mint a kártyákat aztán bármi kell megveszik belőle, bárki bármennyit keres nincs ilyen hogy az én pénzem meg az övé, kiéből lett vásárolva. Ha ez felmerül az már régen rossz.
2019. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/117 anonim ***** válasza:
32%
Tudta? Egy nő akinek semmije sincs,félti a magánvagyonát?
2019. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/117 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem nyomjatok be a pasidat a csaladi vállalkozásba, hogy ne minimált keressen.Talán néznétek akkor valamibe...
2019. márc. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!