Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim ragaszkodnak a házassági szerződéshez, a vőlegényem viszont közölte, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodnánk össze, úgy, hogy már van egy közös babánk (aki most lesz 1 éves májusban). Én tehetősebb családból származom, emiatt a szüleim hallani sem akarnak arról, hogy nem lesz szerződés. Eleinte azt hittem, hogy csak azért, mert nem kedvelik annyira a páromat, de tényleg sosem tudni, mit hoz a jövő. A pénz pedig képes megőrjíteni az embereket sajnos... És hiába vagyunk most hót szerelmesek, bármi lehet 15-20 év múlva, vagy akár hamarabb. Akkor meg nem akarnék ott állni, hogy minden, amit a házasság alatt szereztem, annak a felét viszi a párom.


Közben ő azt mondja, hogyha így állok ehhez, akkor hozzá se menjek, mert ez olyan, mintha már most a válásra készülnék. Meg hogy amiért ő nem gazdag, azért mi féltjük tőle a pénzünket, pedig ő van a picivel többet, mégsem nézem annyiba, hogy közös számlánk legyen, vagy hogy beavassam a pénzügyeimbe. Igen, ez igaz, de a lakás az enyém, a számlákat apuék fizetik, a pénzem nagyobb része is tőlük van (egyetemistaként lettem terhes). Tehát nagyban függök még tőlük. Ezzel sosem élnek vissza amúgy, meg segítenek ahol tudnak, de ezzel kapcsolatban nem akarnak engedni.



2019. márc. 3. 14:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/117 anonim ***** válasza:
70%
Boritékolom h ő semmit nem akar már közösen venni ezzel az elkapatott csajjal, ezek után,max a gyereknek a kötelezőt..
2019. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/117 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, ha felteszel egy kérdést,akkor ne csak a veled egyező véleményeknek örülj és szállj vitába azokkal, akik szerint nincs igazad. Mi az, amiről szerződést írnátok? Becsúszott baba,vagy terveztétek? Mondjuk, ha neked nincs kereseted, akkor a te részedet a szüleid állják, vagy ez hogy néz ki? A baba költségeit a barátod finanszírozza egyedül? Nem tiszta nekem, hogyan osszátok meg a költségeket. A szerződés valóban okos dolog, de úgy gondolom, hogy ha a házasság nem is, de a közös gyerek megkövetel egy fajta vagyonközösséget. Vagy a pelenkát is számolni fogjátok, ki mennyit vett? Mert az is fontos dolog, egy- egy vásárlásnál, hogy ki mennyit költ. :d Ha leírnád részletesebben, nem tudnának a válaszolók kombinálni.
2019. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/117 anonim ***** válasza:
81%

Írhat itt bárki bármi véleményt, a párod fog egyedül dönteni arról, hajlandó-e szerződéssel nősülni, vagy sem.Ha nem házasodtok össze, akkor is 15-20 év múlva egy élettársnak majdnem annyi jogos követelése lesz, mint a férjnek, főleg, hogy közös gyermek is van.

Van egy olyan érzésem, eljön az az idő, amikor magad maradsz a gyerekkel, mert a párod kilép ebből a kapcsolatból.

2019. márc. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/117 anonim ***** válasza:
23%
Anyádéknak igaza van.A pasi meg a pénzedre hajt,ez egyértelmű.
2019. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/117 anonymousreview60 ***** válasza:
57%

"a lakás az enyém" Felteszem a szüleid vették, örökölték.

"a számlákat apuék fizetik" Tehát sem lényegében a semmire szültél, ügyes.

"a pénzem nagyobb része is tőlük van" Nem is vagy felnőtt, és már gyereked van.

(egyetemistaként lettem terhes)" No comment.

"Tehát nagyban függök még tőlük." Miazhogy!


A szüleid részéről teljesen indokolt racionális (ti. a saját gyereké legyen a vagyon) és érzelmi (alig kereső, még érdemben sosem dolgozott, szerelmes, kb. 23-25 éves gyerek(!) védelme) szempontból a házassági szerződés elvárása.


Megértem valahol a srácot is, mert nem tetszik neki, hogy olyant tesznek, mintha nem bíznának benne. A szüleid a mostani párodban bíznak stb. De mi lesz azzal az emberrel, aki ő 1-5-20 év múlva lesz? Milyen lesz? Azt nem ismerik a szüleid, és arra akarnak téged bebiztosítani. A jó hír, hogy ez nem olyan kérdés,a ahol kötelező bízni, sőt inkább nem is szabad bízni.


De ha szeretitek egymást, akkor ez csak egy darab papír. Viszont, ha mégis szét kellene egyszer bontani a babaruhát, akkor hatalmas segítség az eljárás gyors és civilizált lezárására.

Én kötnék szerződést. Ha ezt ő nem tudja elfogadni, akkor nem szeret, nem pedig fordítva.

2019. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/117 anonim ***** válasza:
74%
Én biztos nem írnék alá egy ilyet, pedig nekem volt lakásom, autóm, amikor összejöttünk, és összeházasodtunk. Most ő keres (sokkal) többet. Ilyen az élet.
2019. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/117 anonim ***** válasza:
84%

Nézd. A szüleid eleve mindent megadtak, lakás, anyagi támogatás stb... tehát neked a családi háttérből vannak meg a dolgaid, és nem saját magad dolgoztál meg érte. Én azt mondom hogy ebben a szüleidnek igazuk van, mert ők neked szánták ezt és nem a párodnak, és nyilván esetleges válásnál nem akarják hogy elbukd azt amit ők neked adtak és nem a párodnak. Ebben igazuk van, ha egy picit te is belegondolsz nem mondanak hülyeséget. A másik dolog meg az hogy a párodat is megértem ebben mert ez úgy jön ki mintha ő érdekből akarna házasságot és nem szeretetből amiért ugye kellene. Nem látok bele a fejébe, nem ismerem, ahogyan téged sem, de logikusan ha picit belegondolunk ebbe a helyzetbe ez neki baromira szarul esik hogy a házasságra úgy tekintetek mint ha egy üzleti megállapodás lenne és nem úgy hogy tényleg szerelemből házasodtok. Egyébként a házasság csak egy papír semmi más, nagyon nem lesztek vele előrébb, ha szereted a párodat és tényleg vele akarsz lenni házasság nélkül is lehettek egy család, és nyilván ő is így gondolja hogy akkor jobb így élettársként. Abba is azért bele kell gondolni hogy a párod azt is gondolhatja hogy attól tartanak tőle a szüleid hogy ezzel ki akar téged semmizni és nem bíznak benne eléggé és te sem bízol meg benne ha hallgatsz a szüleidre. Nyilván erre is gondolhat, nem tudhatjuk, de ha picit az ő helyébe belegondolnál ebbe az egészbe, vagy pontosabban próbálj meg belegondolni abba ha mi lenne ha neki lenne tehetős családi háttere és te lennél a szegényebb és az ő szülei erre a szerződésre kérnének nehogy válás esetén potyára megkapjad a vagyonuk felét. Ha ebbe picit belegondolsz akkor neked is nyilván rosszul esne az egész és ilyen áron te sem akarnád a házasságot. ez piszok nehéz dolog, és itt tényleg nem lehet olyan döntést hozni hogy mindkét félnek jó legyen.

Szerintem a legkorrektebb dolog ezzel kapcsolatban az lenne ha mindannyian leülnétek közösen és felnőtt emberek módjára megbeszélnétek hogy kinek mi a baja ezzel, hogy a szüleid ehhez miért ragaszkodnak és ezt mondják el a párod előtt, ahogyan a párod is mondja el normálisan hogy ő neki ez miért probléma, mit érez, miért nem akarja. Biztosan hogy rosszul esik neki ez a dolog, de valóban annak nincs értelme hogy most azt mondja hogy akkor felejtős az egész, mondja el határozottan, egyértelműen hogy így miért nem akarja a házasságot hogy a szüleid is hallják. Meg persze azt is tisztázzátok hogy miért gondolják ők azt hogy később probléma lenne. Nyilván az élet nem olyan mint egy tündérmese hogy összeházasdtok és életetek végéig meg is marad ez. De nyilván való hogy ez a kettőtök dolga, neked van olyan családi háttered hogy tudtak indulásra, lakást stb... adni, a párod családi háttere erre nem volt megfelelő emiatt van köztetek így különbség, de nyilván ha a szüleid ettől tartanak akkor legyen az ő nevükön a közös lakásotok stb... ti meg csak haszonélvezők vagytok és esetleges válás esetén nem fog a családod elesni a felétől. Vagy valóban ha te tényleg akarod a házasságot és TE nem ragaszkodsz a szerződéshez mert te a párodat szereted és mindenképp hozzá akarsz menni akkor állj a sarkadra és mondd el a szüleidnek hogy márpedig úgy lesz ahogyan akarod és ennyi. Persze ennek meglesznek nyilván a következményei gondolom te tudod hogy mi, de sajnos ez olyan helyzet hogy valakit magadra fogsz haragítani akármit is teszel, tehát ez pocsék helyzet. Legjobb mint írtam leülni közösen és megbeszélni korrekt érvekkel hogy mit miért csináljatok így, vagy valóban felejtős a házasság és maradjatok élettársak.

2019. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/117 anonim válasza:
44%
Miért mindenki a lányt szidja? Mert van pénze? Nekem szerződés nélkül eszembe nem jutna házasodni. A párod meg eléggé aranyásó gyanús. Mintha neki járna bármi is . Semmi köze a pénzedhez.
2019. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/117 anonim ***** válasza:
42%
Legnagyobb pofára eses lesz mikor a pasi egy szegényebb csajjal fog házasodni érzésből,te meg ülhetsz a szüleid pénzén a kutyának nem fogsz kelenni főleg gyerekkel.
2019. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/117 anonim ***** válasza:
73%

Te csak a válást fújod pedig még össze sem házasodtatok.

Amit te kapsz, az a tiéd. Amit házasság alatt szereztek az közös.

Nagyon úgy tűnik, hogy neked egy filléred sincs. Csak anyuéknak.

Ne haragudj de szégyen, hogy felnőtt nőként, anyaként a szüleid fizetik a számlád.

Mi a francnak szültél?

Amúgy anyádék tényleg nem élnek vissza vele, csupán egy életre leköteleznek és azt kell tenned amit mondanak.

Választanod kell. Anyuék és a pénz vagy a párod.

Egyértelműen a pénzt fogod választani, süt minden szavadból.

2019. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!