Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim ragaszkodnak a házassági szerződéshez, a vőlegényem viszont közölte, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodnánk össze, úgy, hogy már van egy közös babánk (aki most lesz 1 éves májusban). Én tehetősebb családból származom, emiatt a szüleim hallani sem akarnak arról, hogy nem lesz szerződés. Eleinte azt hittem, hogy csak azért, mert nem kedvelik annyira a páromat, de tényleg sosem tudni, mit hoz a jövő. A pénz pedig képes megőrjíteni az embereket sajnos... És hiába vagyunk most hót szerelmesek, bármi lehet 15-20 év múlva, vagy akár hamarabb. Akkor meg nem akarnék ott állni, hogy minden, amit a házasság alatt szereztem, annak a felét viszi a párom.


Közben ő azt mondja, hogyha így állok ehhez, akkor hozzá se menjek, mert ez olyan, mintha már most a válásra készülnék. Meg hogy amiért ő nem gazdag, azért mi féltjük tőle a pénzünket, pedig ő van a picivel többet, mégsem nézem annyiba, hogy közös számlánk legyen, vagy hogy beavassam a pénzügyeimbe. Igen, ez igaz, de a lakás az enyém, a számlákat apuék fizetik, a pénzem nagyobb része is tőlük van (egyetemistaként lettem terhes). Tehát nagyban függök még tőlük. Ezzel sosem élnek vissza amúgy, meg segítenek ahol tudnak, de ezzel kapcsolatban nem akarnak engedni.



2019. márc. 3. 14:51
 61/117 anonim ***** válasza:
81%

Basszus a kommentjeiddel annyira leírtad magad. -.-"

Eleve NEKED nincs semmid, téged és a gyereked is a szüleid tartanak el. Aztán jössz azzal hogy mi van - ha elváltok - a vagyon tárgyakkal, mert hogy ti NEM EGYENLŐ szinten vagytok. :D Képzeld el, hogy a házasság ami megköttetik szerelemből nem erről szól. :) Lehet hogy kiszerettek egymásából, lehet elváltok. De az, hogy azt állítod te mindig pénzesebb leszel, és ha nyaralót vesztek nehogy már közös legyen, amikor te többet adtál bele, az valami hátborzongatóan undorító jellemre vall.

Képzeld, én 2x annyit keresek mint párom, és minden közös. Soha egy szavam nem volt bele, hogy valami jobban az enyém mint az övé, csak mert máshogy keresünk. Aki többet keres többet ad bele.

Normális ember persze így tiszteli a párját és szereti is. De te nem teszed. Büszke vagy a semmire amit szüleid alád tettek.

Remélem párod felébred és elhagy. :)

2019. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/117 anonim ***** válasza:
65%
Én csak a saját példámat tudom leírni. Huszas éveim elején jöttem össze barátommal, aki idősebb tőlem, de még mindig fiatalok vagyunk. Vett egy házat részben szülei segítségével, nagy részben maga dolgozott meg érte, de nem teljesen becsületesen. Mielőtt beköltöztünk, azzal a kikötéssel volt hajlandó bejelenteni, ha írunk egy szerződést. :D Mai napig nem vagyok bejelentve, azt is tudom, hogy a szülei manipulálják a háttérből és féltik a házát tőlem? :D Az utolsó forintomat odaadnám barátomnak és amíg ő a házát építgeti, én jóval nagyobb összegeket költök rá, mint ő rám, de én vagyok az anyagias. Soha többet nem jönnék össze anyagias emberrel. Úgy gondolom, hogy lesz ez még fordítva is. :) Amúgy troll kérdés,de ha már ilyen szépen összehozta az embereket, idejöttem kicsit panaszkodni. :ddd
2019. márc. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/117 anonim ***** válasza:
69%
A pasi magasan feletted áll,agyilag is,neked a meztelen fenekeden kivül semmid nincs, még annyit se tudsz h a számláidat meg a gyereked költségeid álld,a szüleid pénzét szorod,jujj de gáz ez húszon évesen. Lesülne a képem..
2019. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/117 anonim ***** válasza:
80%
Nevetsz,nekem van cégem lakásom,férjem,kocsink,ja és közös mindenünk,nincs enyém tied,pedig én keresek jobban nálunk is. Neked mid van a becsúszott babádon kivül akit anyukád meg apukád tart el veled együtt? :D :D Nevess akkor is mikor a gyerek apja is otthagy.. :P
2019. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/117 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezz meg egy ügyvédet, hogy szerződés nélkül pontosan mire számíts váláskor, és ezen mennyit javítana a szerződés. Ha nem sokat, vagy semmit, akkor hagyjad, és akkor megnyugszik a pasid. Kérdezd meg hogy még mikre kell figyelni, pl bejelentéskor, tartozások, hitelfelvételek, nagy értékű vásárlások. Pl valaki egyszer panaszkodott a neten hogy a férje régi álmát megvalósítva vett egy traktort, ráköltötte az összes pénzüket pedig nincs is kertjük :)
2019. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/117 anonim ***** válasza:
64%
Nem rajtam kell nevetni, kettőnk közül nem én állok szarabb helyzetben, még akkor sem, ha te vagy a tehetősebb. ( ha troll vagy, ha nem) Az is érdekes, hogy amíg nem írtam a troll szót, addig felpontoztál, azóta meg magyarázol. :d Vehetnél amúgy nekem is egy camarot Andy lánya. :)
2019. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/117 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván mindenki számára előnyösebb, hogy a szülők tudnak támogatni, jobb körülményeket biztosítani a kicsinek, mintha a diplomás gyed és valamivel több, mint minimálbérből kellene kijönni egy 3 fős családnak mindenestül, és a minőségi babaruhákat legtöbben nem használtruha-üzletben veszik, hanem az eredeti kereskedőtől. Én nem látok kivetnivalót abban, hogy a tehetős, stabil anyagi háttérrel rendelkező szülők támogatják a lányukat és unokájukat, így ugyanis van ehetősége a tanulmányai befejezésére, és a későbbiekben a családi vállalkozást is hatékonyabban tudja majd vezetni.

A házassági szerződés létezése nem oszt, nem szoroz, míg tart a házasság, viszont váláskor főleg a ti esetetekben (házasság alatt veszed majd át a családi vállalkozást) már jó, ha van. Az én álláspontom szerint itt inkább a vőlegényed az, aki már a válásra készül azzal, hogy nem akar házassági szerződést kötni, nem pedig te azzal, hogy szeretnél.


Ne változtass semmin, a szüleid azért támogatnak, mert tudják, hogy érdemes vagy rá, és az unokájuk is. A legjobbat szeretnék nektek, és ha lehetőségük van rá, akkor csak azért ne tegyék, mert van, akit ez zavar, mivel nincs rá lehetősége?

2019. márc. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/117 anonim ***** válasza:
39%
A kérdező törölteti a válaszokat.. De attol még a helyzet ugyan az marad h semmije sincsen.. :)
2019. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/117 anonim ***** válasza:
40%

Nem olvastam a hozzászólásokat. Én nem írnék alá szerződést, de tiszteletben tartom, hogy másnak ez fontos.

Viszont nem hazasodnék olyannal, aki elvárná tőlem. (BTW azokért az ingatlanokért te sem dolgoztál meg.)

Bíznék abban, hogy olyan embert választottam, aki nem csak a pénzemre hajt, illetve akit válás esetén sem akarnék kisemmizni. Rizikó, de ez van.

A házasságot viszont Te kötöd, nem a szüleid. Úgyhogy a magad nevében gondolkodj.

2019. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/117 anonim ***** válasza:
96%
Eleve ha mindent a szüleid adnak, az ajándék és a házasságon belül is a te magánvagyonod. Abban igaza van a párodnak, hogy amit ti közösen szereztek, annak a fele megilleti, nem annak a fele, amit a szüleid vesznek neked. Nem akarsz a szüleidtől függetlenedni, ez joggal zavarja szintén. Egy ilyen szerződéssel a ti esetetekben megpecsételnéd, hogy nem lesz saját életetek, csak amilyet a szüleidtől kaptatok, ebbe én se mennék bele...ez alapján tök fölösleges is a szerződés, neked semmid sincs, minden csak ajándék, az pedig amúgy is a te magánvagyonod.
2019. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!