Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim ragaszkodnak a házassági szerződéshez, a vőlegényem viszont közölte, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodnánk össze, úgy, hogy már van egy közös babánk (aki most lesz 1 éves májusban). Én tehetősebb családból származom, emiatt a szüleim hallani sem akarnak arról, hogy nem lesz szerződés. Eleinte azt hittem, hogy csak azért, mert nem kedvelik annyira a páromat, de tényleg sosem tudni, mit hoz a jövő. A pénz pedig képes megőrjíteni az embereket sajnos... És hiába vagyunk most hót szerelmesek, bármi lehet 15-20 év múlva, vagy akár hamarabb. Akkor meg nem akarnék ott állni, hogy minden, amit a házasság alatt szereztem, annak a felét viszi a párom.


Közben ő azt mondja, hogyha így állok ehhez, akkor hozzá se menjek, mert ez olyan, mintha már most a válásra készülnék. Meg hogy amiért ő nem gazdag, azért mi féltjük tőle a pénzünket, pedig ő van a picivel többet, mégsem nézem annyiba, hogy közös számlánk legyen, vagy hogy beavassam a pénzügyeimbe. Igen, ez igaz, de a lakás az enyém, a számlákat apuék fizetik, a pénzem nagyobb része is tőlük van (egyetemistaként lettem terhes). Tehát nagyban függök még tőlük. Ezzel sosem élnek vissza amúgy, meg segítenek ahol tudnak, de ezzel kapcsolatban nem akarnak engedni.



2019. márc. 3. 14:51
 71/117 anonim ***** válasza:
69%
És az ajándék visszakövetelhető.. Ugy hogy ha nem ugrálsz a szüleidnek ugy ahogy parancsolják tényleg semmitek se lesz. Ezért jo ha ez ember dolgozik és nem az alamizsnára alapoz jövöt.,.
2019. márc. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/117 anonim ***** válasza:
75%

Nem olvastam végig mindet...

De ez a kapcsolat nem fog már sokáig tartani ez egyértelmű.

Lenézed, ez abszolút érződik, és ezt nem fogja sokáig elviselni.

2019. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/117 anonim ***** válasza:
67%
Trollolo
2019. márc. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/117 anonim ***** válasza:
63%
Provokáció szagú kérdés, és provokáció szagú a többi válasza is a hölgynek. Amúgy teljesen önállótlan lenne a hölgy, ha valós a kérdés. Nem hozhat döntést szülei engedélye nélkül. Bizony a pénz nem minden. De amúgy szerintem a kérdés fiktív, provokatív.
2019. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/117 anonim ***** válasza:
84%

Érvelni lehet oda-vissza. Attól a kérdező szüleinek álláspontja sem, és mint a kommentekből kiderült, a kérdező álláspontja sem változik.

Ehhez a kérdéshez ki-ki saját elképzelése, ha van, gyakorlata is, akkor aszerint viszonyul.


Nekem berendezett lakásom, autóm volt, mikor házasságot kötöttünk; ez akkoriban sem volt általános. Nem én kerestem meg a rávalót, csak volt hozzá biztos, várható tartós jövedelmet hozó foglakozásom. Nagycsaládban nevelkedett lányt vettem feleségül, tulajdonképpen „csak” őt magát „kaptam meg”, szinte semmije sem volt. Csak akkor éreztem át, hogy milyen nagyszerű, hogy megvolt minden a boldog élethez, csak akkor kezdtem örülni annak, amim volt. Miatta. És attól kezdve a miénk volt minden, nem az enyém. Halálbiztosan éreztem, hogy nem ráutaltságból jön hozzám, és nem is akarja bármimet megszerezni. Teljesen egyenrangúan éltünk, sőt én éreztem úgy, hogy én jártam sokkal jobban. Több mint negyven év alatt, míg egy váratlan betegség el nem vette tőlem, mindig így éreztem.

Nekem nyílván a saját, és a gyerekeim példája jut az eszembe, ezeket érzem át, és elképzelhetetlennek tartom a házassági szerződést. Képtelen vagyok mást gondolni. Sajnálom, akinek ezzel kell élnie; és ilyenkor érzem át, milyen szerencsések vagyunk, hogy ez a családjainkat nem érinti.


Aki úgy járt, mint a kérdező, gondban van. Annál nagyobban, minél jobban szereti azt, akit így elveszíthet. És, annál kisebben, minél kevésbé szereti őt. Ha nagy a gondja, az balszerencse. Ilyen az élet, sokszor nem kedvez.

2019. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/117 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is lesz házassági szerződés.

Egyszerű oka van, amíg én tanulok még hajnalban is mert levelező tagozaton egyetemre járok munka mellett, ő (ha még ébren van) az x-boxon játszik, vagy sorozatot néz. Amennyiben segítene abban, hogy az itthoni terheket valamennyire leveszi a vállamról (tehát egyforma időt töltsünk kötelezettségekkel, munka+tanulás+házimunka ideje /2), úgy természetesen közös kassza lenne, és nem gondolnám úgy hogy nem illeti meg a fele a vagyonnak amit a közös életünk alatt kerestem.

De amíg az én napom 3-5 órával tovább tart mint az övé, addig én is ragaszkodom a házassági szerződéshez.

Ettől függetlenül szeretem, amíg együtt vagyunk természetesen nem filléreskedek, nyaralásnál sem kérem el a részét, de ha válásra kerül a sor, egy forintot sem engedek abból, amiért nem tett semmit.

24/N

2019. márc. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/117 anonim ***** válasza:
90%

#76


Mondjuk a ti helyzetetek is tipikusan az, hogy minek vagytok együtt meg minek akartok házasodni ha már egyből nem egyeztek ki a legalapabb dolgokban?

2019. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/117 anonim ***** válasza:
28%
Csak tudnám a 20 évesek a szüleik pénzét miért féltik a pasijaiktol,
2019. márc. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/117 anonim ***** válasza:
72%

Egy nő bármit csinál, ő a rossz. Ha van pénze, ha nincs, aranyásó, akinek azt kívánjuk, rohadjon meg. A szülei is rohadjanak meg, akik dolgoztak azért, hogy a gyereküknek jobb legyen. Mindenki rohadjon meg, akinek van pénze.

De utálom az embereket.

2019. márc. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/117 anonim ***** válasza:
65%
76-os, egyáltalán nem volt semmi segítő a válaszban. Tulajdonképpen leírtad hogy ragaszkodtok egymáshoz, de amúgy semmi nincs rendben a kapcsolatotokkal. Te meg a tipikus "hátha jobb lesz" beletörődöm nő vagy, szülsz egy gyereket és 3 év múlva elváltok. :D Nagyszerű.
2019. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!