Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a szüleim...

Mit tehetnék, ha a szüleim ragaszkodnak a házassági szerződéshez, a vőlegényem viszont közölte, hogy akkor inkább ne is folytassuk?

Figyelt kérdés

Nyáron házasodnánk össze, úgy, hogy már van egy közös babánk (aki most lesz 1 éves májusban). Én tehetősebb családból származom, emiatt a szüleim hallani sem akarnak arról, hogy nem lesz szerződés. Eleinte azt hittem, hogy csak azért, mert nem kedvelik annyira a páromat, de tényleg sosem tudni, mit hoz a jövő. A pénz pedig képes megőrjíteni az embereket sajnos... És hiába vagyunk most hót szerelmesek, bármi lehet 15-20 év múlva, vagy akár hamarabb. Akkor meg nem akarnék ott állni, hogy minden, amit a házasság alatt szereztem, annak a felét viszi a párom.


Közben ő azt mondja, hogyha így állok ehhez, akkor hozzá se menjek, mert ez olyan, mintha már most a válásra készülnék. Meg hogy amiért ő nem gazdag, azért mi féltjük tőle a pénzünket, pedig ő van a picivel többet, mégsem nézem annyiba, hogy közös számlánk legyen, vagy hogy beavassam a pénzügyeimbe. Igen, ez igaz, de a lakás az enyém, a számlákat apuék fizetik, a pénzem nagyobb része is tőlük van (egyetemistaként lettem terhes). Tehát nagyban függök még tőlük. Ezzel sosem élnek vissza amúgy, meg segítenek ahol tudnak, de ezzel kapcsolatban nem akarnak engedni.



2019. márc. 3. 14:51
 81/117 anonim ***** válasza:
89%
A 76#-ot én sem értem, ha látja már most hogy a párja leszarja a közös munkamegosztást, akkor mi a francért házasodik??? Ennélcsak rosszabb lesz később.
2019. márc. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/117 anonim ***** válasza:
81%
Nem a pénz a baj nekem is van,az a baj h már most lenézi a párját mert neki nincs,igaz a kisasszonynak sincs csak a szüleinek,ez a vicc ezért nem támogatom h tizen huszon évesek feneke alá toljuk a jolétet,mert ez az eredménye h másére alapoza verik magukat aláznak le másokat,miközben csak el vannak tartva..
2019. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/117 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem miért tekintik egyesek ördögtől valónak a házassági szerződést. Mi is imádjuk egymást mégis kötöttünk, mert ez véd a harmadik féllel szemben is. Ha tehát valamelyikőtök szarba kerül, akár önhibájából, akár akarata ellenére is, akkor nem viheti el a végrehajtó az egész vagyont a házassági életközösségre való tekintettel, hanem csak a felét. Nem kell úgy élni, hogy mindenben külön vagyon van, nem is lehet, ha szeretitek egymást, de ha le van írva egy papírra, az jól jöhet egy adósságnál, vagy hasonló esetekben. Ezt a ziccert pedig hülyeség lenne kihagyni.
2019. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/117 anonim ***** válasza:
59%

"Mindig én leszek a vagyonosabb"

1. pucér p*csára szültél-párod már most vagyonosabb

2. Nagybátyám is csóróbb volt, mint a felesége házasságkor, jelenleg 4x annyit keres


A házassági szerződéssel alapból egyetértek (külföldi férjem van, a válás igazi diplomáciai harc lenne, de a gyerekvállalásnál illetve jogi eseteknél egyszerűbb, ha házasok vagyunk)

Azonban szerintem ne házasodjatok össze, mert itt rengeteg bizalmi probléma van, emellett nem sokra tartod a majdani férjedet

2019. márc. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/117 anonim ***** válasza:
84%
Addig ne legyen esküvő, amíg nem függetlenítitek magatokat a szülőktől. Igazuk van, de a saját pénzetekkel már azt fogtok csinálni, amit akartok.
2019. márc. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/117 anonim ***** válasza:
59%
Valamelyik nap láttam egy hasonló képet az is a pénzről szólt. Hogy az ember 20 a pénzt után fut 40 évesen is kevés van neki ezért még többet akar, majd eljutt élete végéhez amikor már sok pénze van. De ideje már se mennyi maradt és ott állt egyedül a pénzével. A pénzből sok mindent lehet venni pl: autó nyaralót házat, de szeretett nem. Ha huzamosabb ideig egyedül van az ember abba bele tud őrülni. A pénz nem boldogít. És hiába veszel belőle olyan dolgokat amik boldoggá tesznek egy idő után úgyis üresnek érzed magad.
2019. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/117 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem. A családod penzenek semmi köze a hazassagotokhoz.

Ami most neked megvan vagy ajándékba kapsz, az szerződés nélkül os a tied.


Az mindenesetre gyanús, ha a párod nagyon tiltakozik.

2019. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/117 anonim ***** válasza:
42%

Te is jó helyre tetted fel a kérdést, a sok csoringer profi koze.

Igazad van, nem szabad kockára tenni a családi vagyont.

A párod így is jobban el, mint amit megengedhet magának.

2019. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/117 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk én voltam a kevésbé vagyonosabb, és én ragaszkodtam a házassági szerződéshez, főként amiatt, hogy a párom ne gondolja, hogy pénzsóvár vagyok. Ilyen szempontból próbálta nézni a párod? Egyébként meg ha élettársak vagytok, egy idő után hasonlóan kezd működni minden, mintha házasok lennétek. Főleg, hogy van közös gyerek. Nem ártana az a szerződés.
2019. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/117 anonim ***** válasza:
89%
Nem értek SEMMIT a joghoz; hogy lehet az ilyen pénzmozgásokat követni? Ha mondjuk a szülei adnak neki 1 milliót, oké, az övé. De ha vesznek belőle 1 milliós tévét, akkor az már közös? Hogy bizonyítják, hogy az ajándék pénzből van?
2019. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!