Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon kötelességem az apának...

Vajon kötelességem az apának az üzeneteit fogadni fb-on, mielőtt elvinné láthatásra a gyermeket?

Figyelt kérdés

le akarom törölni a gyermekem apját a fb-on, ugyanis már többedik alkalommal keresnek miatta, hogy kiket lopott meg, illetve kivel feküdt le, stb...

Telefonon elérhet ha akar. De egyáltalán kötelességem vele bájcsevegni minden láthatás előtt? Általában alkudozik csak, hogy neki épp 4 helyett csak 5-kor jó, vagy vasárnap helyett mondjuk csak szombatig ér rá. A bíróságon megítélték neki a konkrét időpontokat, amiket elfogadott, hogy mmikor viheti a gyermeket, tehát kérdés abszolut nem lenne.


Az okoskodó, nem a kérdésemre válaszoló kommentektől kérlek kíméljetek. Tapasztalat érdekelne, más hogyan oldaná meg.



2019. márc. 4. 06:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
51%

Akkor még 1x:

1.válasz utal rá, hogy értelmes vele kapcsolatot tartani a közös gyerek miatt. Holott SENKI nem írta, hogy nem akar vele beszélni, csak a facebookos kapcsolatot szüntetné be...


2."Ha ő zavar, töröld, tiltsd, kész. Aztán majd azért sírsz, mert nem szólt, hogy később jön." => Megint mintha csak facebook létezne...



Lehet, hogy kalap szar a viber, ellenben nem találja be az embert minden hülye, csak aki tudja a telefonszámát. Azaz vmivel zártabb...


(Nekem is van exem, akivel van közös gyerek, volt Facebookon nekem is kellemetlenségem miatta, utána ő törölte le magát, de megoldotta a kommunikációt, ha jött a gyerekért, szóval tudom, miről beszélek...)

2019. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó!


Az első válasz az enyém volt. A nem kell vele facebookon kapcsolatot tartani szerintem elég egyertelmu, csak egy agyatlan képes máshogy értelmezni, mint hogy NEM KELL. A következő mondat független az elsőtől és epeszunember szamara ez is egyertelmu: ha van közös gyerek, akkor kapcsolatban kell hogy legyen a két szülő. Már ha értelmes emberekről van szó. Ha az egyiknek a Facebook a kapcsolat, a masiknak meg a telefon, akkor ott elég nehéz kompromisszumot kötni. Nekem mondjuk egyértelmű, higy a Facebook internet alapu, ergo haviba forintért kb nonstop nyomhatja az ember, míg a telefonhivas vagy sms penzbe kerul.


Elég régóta vagyok fenn Facebookon, de érdekes módon soha egyetlen idegen se talál meg. Hogy miért? Mert van annyi -eszem, higy csak ismerősök látják a profilomat, semmi posztom nem nyilvános és vadidegennek nem tudnak nekem üzenetét küldeni. 16 év felett ehhez nem kell ám sok esz

2019. márc. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagy túl értelmes, mi?
2019. márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
55%
Biztos nagyon nehéz. De jó lenne egy normális emberi viszonyt kialakítani vele, mert ez a gyereknek pokoli lehet. Nem kötelező facebookon. De le kéne ülnötök személyesen és megbeszélni hogy legyen, és milyen formában legyetek elérhetőek egymás számára bármikor ha a gyerekről van szó. Az nem működik, hogy ő nem veszi fel a.telefont és fordítva sem. A gyerek dolgait leszámítva nem kell vele.barátkozni. De ez a gyerek érdeke akit ha szerettek akkor nem csináljátok ezt vele.
2019. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden szabályozva van, többek között a kapcsolattartás módja is a szülők között. Erre azért van szükség, mert a gyereket érintő kérdésekben, hivatalos ügyekben kommunikálni kell, ez elől elzárkózni nem lehet.

Nálunk ez egy erre kialakított e-mail cím. Ezt kötelesek vagyunk szabott időben figyelni, a gyerekkel kapcsolatos dolgokra reagálni. Más platformra ez nem igaz, szóval se Facebook, se egyéb emailek, se postai levél. Csak a kapcsolattartó e-mail. Nem árt rögzíteni utólag.

2019. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
63%

#12

Egyrészt írta, hogy telefonon eléri, ha akarja, magyarul alapvető dologra, amit ő is tud, fölösleges volt felhívni a figyelmét (kapcsolattartás). Lényegtelen, mivel én nem személyeskedtem egy percig sem, ellenben... Mindegy is.


(A beállítás nekem is úgy van, hogy csak ismerősök láthatják a profilom. De létezik az engedélykérés egyrészt, másrészt voltak közös ismerőseink is, akik különféle légből kapott pletykák miatt nekem estek, harmadrészt meg a konkrét esetemet pont nem befolyásolta, hogy nekem hogy van a profilom (bár ez más eset volt, mint a kérdezőé). Mert nem rám írogattak az ő ismerősei... Hanem ő írkált az akkori aktuálisomnak gusztustalan, undorító dolgokat. Na ezt kapta vissza később nyilvánosan, premier plánban...

És a kérdezőnek hiába van beállítva, hogy ne látszódjon semmi, ha tudják, hogy ő az ex, akkor úgyis megtalálják... )


Rövidre zárva a kérdező kérdésére:

NEM.

2019. márc. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

14-es, igazad van, erre törekszem évek óta. Csak sajnos egyoldalú a törekvésem.

Amikor már a bírónő is csendre inti, mert egyik percben azt mondja, hogy azért messengeren ír, mert telefonon nem vagyok elérhető, utána pár perccel később, hogy ő sosem hívott, mert az drága, inkább keres valahol wifit, nekem meg nem veszi fel a telefont, mert nem kíváncsi rám, kicsit durva. Viszont volt, hogy írt messengeren, amit (bármily meglepő nincs hozzám nőve a telefon) nem vettem észre, mire meg hívtam volna nem vette fel, kikapcsolta a telefont, hogy előbb hozza haza a gyermeket, mert épp akkor derült ki, hogy esküvőre kell mennie és majdhogynem az utcán várt a gyermek, mire mindent hátrahagyva hazaértem, mert mit tehetek ő arról, hogy nem olvasom a messengert 0-24-ben, azért el gondolkozik az ember, hogy ha egy felnőttnek csak az ingyenes messengerig tart az élet, hát elég elszomorító. Felnőtt ember úgy gondolom legyen annyira életre való, hogy a telefont fel tudja emelni egy hívásért, főként ha a gyermekről van szó. Nem pedig degradálni(igen ez a fenti kommentelőknek is szól), mert nem a messenger vagy egyéb más ingyenes üzenetküldő alkalmazásokat nézi egész nap, hogy ír-e valaki.


Eddig viszont eltűrtem, legyen a messenger, figyelem többet ha vele can a gyermek, de 1 hét alatt 2 ember írt nekem, hogy segítsek megtalálni őt, mert különféle dolgokat művelt velük. Letörölni és tiltani pedig azért szeretném, mert nem hajlandó levenni 5 éves fotókat a profiljából, amin szereplek, sőt a fb sem veszi le, hiába jelentettem már vagy 100szor. Aki nagyon akarja, így megtalál ezekszerint könnyen. Sajnos.


Ezért született a kérdés, hogy ez másnál hogy van.

Azt hiszem ha a bíró megítélte péntek 4-től a láthatást, és neki mégsem jó, igenis tegye meg, hogy ha úgy alakul, felhív előtte. Ha nincs semmi, egyértelmű, hogy felkészítem a gyermeket az útra.

2019. márc. 4. 10:26
 18/29 anonim ***** válasza:
80%

A telefonszámod tudja, ha a gyerekekkel van valami gondja, el tud érni. Minden más platformon tiltani kell. Nem muszáj vele beszélgetned semmiről. Megbeszélt helyen "átadod " a gyereket, amiz X idő mulva visszavisz, ennyi.

Ha más keresne miatta, egyszerűen közöld, hogy nem a Te dolgod és kérd meg konkrétan, hogy veled ilyesmiről ne beszéljen. Ha kell, akkor titani kell azt is.

2019. márc. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ha letörlöd az ismerősed közül, mások nem tudnak nálad rákeresni, nem tudnak az ügyeivel zavarni. De attól még tudtok csetelni pár szót láthatás előtt(ehhez nem kell ismerősnek lenni), ha így egyszerűbb mint a telefonálás. Telefonon is zavarna valószínű, hogy hívogat, írásban még mindig jobb mint ha hívogatna épp mikor nem tudod felvenni.
2019. márc. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi van kiteszi a gyerekét az utcára,minek ennek a láthatás?
2019. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!