Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha az apámnak más...

Mit tegyek ha az apámnak más az életről a véleménye, mint nekem? 20f

Figyelt kérdés

Szerinte csak a kétkezi munka az igazi. Aki kimegy külföldre az egy hülye. Régen minden jobb vót. Stb. Szóval ő ilyen "ultrakonzervatív". Nem tudunk egy normálisat beszélgetni.

(40 év van köztünk)



2019. márc. 4. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Mert ő inkább a nagyapád,ezért nem támogatom mikor nők 10 20 évvel idősebb trottyoknak szülnek,ez az eredménye,amugy ignorálni kell,és semmit ne mondj el magadrol.
2019. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

#1 te hülye vagy. 40 év mindig is normális volt szülő és gyerek közt, az, hogy nálatok tizenévesen szülnek, egy dolog. Az én apám is 60 fölötti, de nem ilyen maradi. Ez inkább egyéniség kérdése, nem életkoré.

Kérdező, szerintem engedd el a füled mellett, vannak emberek, akik nem változnak.

2019. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Elengedném a fülem mellett, de amikor meg mondja, hogy mit kéne csinalnom 20 évesen, akkor azért burul a bili nálam is.
2019. márc. 4. 22:35
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ne hozd fel ezeket a témákat. az életedet meg úgy éld ahogy te jónak látod
2019. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Költözz el,addig viszont akár husz akár 30 vagy szépen csinálod amit mondanak, mamahotel ára a behodolás v a jol hazudás a szülő arcába.
2019. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Semmit. Hallgasd meg, bologass tiszteld a velemenyet. 40 ev korkulonbseg sok. Foleg a ti esetetekben mert te egy nagyon modern korban vagy MÉG csak 20 eves es valoszinu nem erdekel mileny volt apad kora, amikor o 20 eves volt.


En azt szoktam csinalni/csinaltam amig eltek a nagyszuleim (veluk azert meg 40 nel nagyobb korkulonbseg volt:-)), hogy egyszeruen meghallgattam mirol mit gondolnak es hamar megtanultam, hogy vitatkozas helyett kerdezni kell. Beszeltetni. Es akkor nagyon sok erdekes dolog derulhet ki. Es kozben lekerul rolam is a rivaldafeny...

Egy pelda: apad szerint, aki kulfoldre megy az hulye. Kerdezd meg miert gondolja igy. Hogy o volt e vagy van e ismerose aki volt es mit gondol arrol, ha ott ugyanazert a ketkezi munkaert 5*annyi a berezes es az etkezes es lakhatas csak ketszer annyi, hogy akkor anyagiakert se eri meg kimenni? Ne kotekedoen kerdezz, hanem erdeklodve es lehet kiderul miert ez a sommas velemenye. Lehet nem ugy altalaban ellenzi a kulfoldi munjat csak ugy hogy degen orszagban nehez lenne megszokni egy masik kulturat a vegyes hazassagok nehezek es emiatt gondolja inkabb nem ersemes menni nehogy iylenbe keveredje valaki. Ezeket meg mar el lehet fogadni, megerteni.

Nem kell vele egyeterteni.

Szepen vitatkozni is lehet vagy csak nirmalisan egy ilyen beszelgetes, erdezoskodes vegen azt mondani. Apa de jo hogy tobbet tudtam meg rolad es hogy miert ez a velemenyed. Ennek nagyon orulok. Igaz en maskepp gondolom, de minel tobb velemenyt ismerek annal gazdagabb leszek.

Nagypapam sose ertette meg a munkam lenyeget. De egy ido utan nem vitatkoztam vele, hanem azt mondtam papa en orulok, hogy ma mar olyan vilagban elunk hogy ezert is adnak fizetest. Sokkal jobb mintha bergyilkos lennek vagy hoher. Es akkor leartuk a temat.

Sok dolgit meg nyugitan elengedhetsz a fuleds mellett is. Vannak folosleges vjtak. Attol meg az edesapad es te a fia vagy.

2019. márc. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, a normális beszélgetéshez miért kellene, hogy azonos legyen a véleményetek? A beszélgetés nem arról szól, hogy ő is elmondja a véleményét meg az érveit, te is elmondod, aztán beszéltek róla? Ettől még mindketten élhetitek az életeteket úgy, ahogy az nektek jó...

(egyébként szerintem is jobb volt minden régen:) - és ez pont nem konzervativizmus... az a paradoxon van, hogy a mai 50+ osokban még mindig nagyobb a lázadás hajlama, mint a mai huszonévesekben, hiába lenne az ellentéte a logikus. A mai huszasok extrém módon hajlamosak a konformizmusra... sajnos minden generáció-kutatás ezt az extrém fennforgást mutatja. Ha egyszer forradalmat szerveznék, ma biztos nem a saját karrierjében pörgő egyetemi ifjúság, hanem az akció-nyugdíjasok közt kezdeném...:))

2019. márc. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szeretem a történelmet, a 20. Század vége meg kimondottan érdekel, szóval ha nem is éltem át az ő helyzetét, de tisztában vagyok vele mi volt akkor. A szocializmusban a munkára neveltek, ő pedig ezt nem tudja elengedni. Már nem arról szól a világ, hogy eszünk, szarunk, dolgozunk és kezdjük előröl.
2019. márc. 5. 07:10
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez a történet nem a szocializmusról szól... Japánban sose volt szocializmus, és mégis munkakapcsán pontosan ugyanez a generációs ellentét van jelen, sokkal-sokkal durvább kivitelben...
2019. márc. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Hmmm! "Már nem arról szól a világ, hogy eszünk, szarunk, dolgozunk és kezdjük előröl." Biztos vagy benne? Elárulod, hogy szerinted miröl szol??????????
2019. márc. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!