Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 24 éves vagyok és terhes. A...

24 éves vagyok és terhes. A szüleim konkrétan nem szólnak hozzám amióta kiderült. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom 27 éves. A szüleimnél lakunk, hogy félre tudjunk rakni és tudjunk venni egy házat. Kb 1-2 évet szerettünk volna ott lakni de közben jött a baba. Elmondtuk nekik de ellenzik és nem nagyon szólnak hozzánk. Engem eléggé megaláztak olyanokkal, hogy semmire nem vagyok képes mert még az egyetemet sem végeztem el. Tegnap voltam orvosnál. Meg sem kérdezték, hogy mi volt magamtól pedig nem mondom azok után amiket a fejemhez vágtak. Most úgy döntöttünk elköltözünk inkább albérletbe. Nem értem egyszerűen. Ha nekik nem tetszik attól még miért nem tudnak velünk normalisan viselkedni? Úgy érzem kiutáltak minket. Anyám egyetlen lánya vagyok és amikor a legnagyobb szükségem lenne nem áll mellettem. Ki vagyok készülve idegileg és nem érzem úgy, hogy ez a helyzet változna. Addig jó amíg dolgozom és nem vagyok otthon. Ha hazaérek gyomoridegem van és tiszta stressz vagyok. Folyton sírni tudnék. A párom mellettem áll és segít mindenben de nem tudom mit tegyek. :(
2019. márc. 5. 07:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
42%
Persze, hogy mérgesek.. Hisz nem további 1-2 évig fogsz így még náluk élni, hanem esetleg 3-4.. Gondolj már bele.
2019. márc. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
60%
Szoval, csinaltal egy gyereket anyadekhoz a semmire, es most nem erted, miert nem tapsolnak hozza?
2019. márc. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 A kérdező kommentje:
Nem fogunk ott lakni. Elköltözünk és alapból amire a baba megszületik elköltöztünk volna. Csak így előbb. Nem maradtunk volna ott a babával.
2019. márc. 5. 08:02
 4/76 anonim ***** válasza:
37%
Kultúrember nem szaporodik albérletben vagy a szülei lakásában, hanem megteremti előtte a megfelelő körülményeket. Milyen anyja leszel a gyerekednek, ha annyi a problémamegoldó képességed, hogy idegenektől kérsz tanácsot a saját szüleiddel való konfliktusoddal kapcsolatban? Dolgozni mit fogsz tapasztalat és végzettség nélkül? Gondolom anyádék is ezeket mondták el, csak te a jajjj cuki baba kis prüntyőkém értelmi színvonalon mozogsz jelenleg...
2019. márc. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
42%
Ha megszülöd a gyereket, miből fogsz megélni? Kisgyerekkel, végzettség nélkül nem találsz majd munkát. Kérdés, hogy a barátod eltart-e benneteket évekig? Nagyon felelőtlen vagy, nem csoda, hogy a szüleid ebben nem támogatnak.
2019. márc. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 A kérdező kommentje:
Nem a semmire. Van félretett pénzünk, dolgozunk. Magunkat látjuk el. Csak annyi, hogy ott lakunk hogy az albérlet pénzt is félre tudjuk rakni. De simán el tudtunk volna menni albiba, de ők mondták, hogy ne tegyük inkább rakjuk félre azt is. A pénz nem akadály a baba szempontjából. Ketten együtt jól keresünk. A pénzről nem is esett szó. Inkább hogy nem fogom befejezni a sulit, meg csak másfél éve vagyunk együtt. Nem az a gond, hogy ők máshogy csinálták volna a helyünkben hanem, hogy utálatosak velünk és kb meg vannak sértődve. Ez a mi döntésünk. Ha ők nem is helyeslik attól még miért kell utálni minket?
2019. márc. 5. 08:06
 7/76 anonim ***** válasza:
45%

"Kb 1-2 évet szerettünk volna ott lakni de közben jött a baba"

Mármint, elszakadt a gumi és 100km-es körzetben minden patikából elfogyott az esemény utáni?

2019. márc. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
63%

Nem biztos, hogy a te helyzetben jó ezen a ZS kategóriás oldalon kérdést feltenni, ugyanis itt az emberek többsége rosszindulatú és a szövegértéssel is komoly gondjaik vannak, valamint automatikusan a szülő pártját fogják mindenben.


"Ha nekik nem tetszik attól még miért nem tudnak velünk normalisan viselkedni? "


azért, pocsék szülők, bocs, h ezt mondom. Ahogy az átlag magyar szülő is az.

Lehet, h hibát követtél el, de sztem egy jó szülő ebben a helyzetben támogatja a gyerekét, de a szüleid inkább úgy viselkednek, mint a durcás kisgyerekek.


most mondanám, h üljetek le megbeszélni, de a leírtak alapján kétlem, h a szüleid képesek lennének normális kommunikációra, így hát minél hamarabb lelépnék otthonról, aztán megfontolnám, h mennyire fogom majd tartani velük a kapcsolatot a továbbiakban.

2019. márc. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
43%
Mert nem olyan eletet kepzeltek a lanyuknak, ahol az egy random pasijanak gyereket szül, es nem fejezi be az iskolat. Es oszinten szolva meg is tudom oket erteni. Majd x ev mulva te is meg fogod, mert az ilyen tortenetek nagyon keves esetben vegzodik ugy, hogy "es lett gyerekekük, de anyuka csak azert is elvegezte az iskolat mikozben meg alberlet fizetese mellett hazat is vettek". A valosag az, hogy a baba elviszi a felretett penz nagyreszet, mikozben a te beveteled innentol kezdve csak csökkeni fog, es meg ott lesz az alberlet is.
2019. márc. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Azt hiszem igazad van. Nem is tudom miért tettem fel itt a kérdést. Talán csak kíváncsi voltam mások hogy látják a helyzetet de nyílván rossz ötlet volt hiszen igazán úgy lehet àtlátni ha benne vagy. Igen pontosan úgy gondolom hogy ha még hibáztunk is egy szülő aki szereti a gyerekét mellette ál legalább valamilyen szinten de nálunk kicsit sem ez a helyzet és attól félek ez nem fog változni. Ha tudnám hogy ez átmeneti és majd megnyugszanak maradnék ott de így képtelen vagyok.
2019. márc. 5. 08:15
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!