Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feleségemet kevesebbnek nézik...

Feleségemet kevesebbnek nézik a szülei mint az unokatestvérét?

Figyelt kérdés

Feleségem diplomás, felsőfokú angol nyelvtudással! Nagyon elismert a szakmájában, jól is keres. Az unokatestvére (csaj) ugyanannyi idős és pénztáros egy fővárosi bankban évek óta. Tőle van elájulva az egész család! Érettségije van csak meg valami tanfolyam, angolul épphogy makog. Ha érkeznek hozzájuk vidékre egy évben egyszer, az egész család már napok óta izgul, mert jön a nagyasszony. Terülj-terülj asztalkám és azon izgulnak végig vajon minden megfelelt-e a felső tízezer tagjának? A saját lányukat meg semmibe nézik, aki sokkal többre vitte. Bár ő nem dicsekedik, az unokatesó meg döngeti a mellét, hogy mennyi pénzzel dolgozik és milyen továbbképzésekre jár, de kb úgy viselkedik mintha igazgatótanácsi tag lenne meg otthon úgy is bánnak vele! Folyamatosan azt hallgatjuk hogy nekik micsoda életük van, az ő házuk aztán világraszóló csoda (Kőbánya, vasút mellett!) a miénkhez képest (agglomeráció, nyugis környék, falu). Rendesen becsicskul az egész család attól a csajtól, mindent és mindenkit hozzá mérnek! A feleségem szülei nem a saját lányukkal dicsekednek hanem vele! Idézem “unokahúgom a legnagyobb budapesti bankban van nagy beosztásban”

Már rohadtul idegesít a dolog! Mit lehet ez ellen lépni? Nagyon bánt hogy a saját lányuk sokat elért de nem ismerik el! Senkinek nem beszélnek róla, mintha szégyellnék, múltkor meg is kérdezte valaki, hogy melyik gyárban dolgozik? Azt hitték hogy szégyellnivaló munkája van (amúgy nem lenne mit szégyellni rajta!) és azért hallgatnak róla a szülei.


2019. márc. 5. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A feleséged miként áll ehhez a helyzethez?

Lépni sehogy nem lehet. Ez egy ilyen család. Nem kell foglalkozni vele. Kapcsolatot a legszűkebbre venni és élni a saját életeteket.

2019. márc. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
előfordul
2019. márc. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Mennyire zavarja ez a helyzet a feleségedet? (Szerintem téged jobban.)

1.1. Ha semennyire, akkor nem szabad(!) fellépni ez ügyben. 1.2. Ha zavarja, akár érzelmileg, akár úgy, hogy ez az élet egyéb területein visszaveti az önérdekérvényesítését, stb, akkor érdemes fellépni a helyzettel(!) szemben.

2. Mennyire arcoskodik az unokatestvér? 2.1. Ha nem/kevéssé, akkor, egyszer-egyszer meg kell említeni, hogy a feleségednek milyen publikációja született, stb. 2.2. Ha nagyon, akkor szisztematikusan megemlíteni a feleséged minden eredményét, főleg rákontrázva az unokatestvérre, annak beszólogatásait követve.


Ha a szülők ezt szisztematikusan csinálják, akkor fel kellene tárni, mi az oka ennek. Lehetséges, hogy az unokatestvér afféle átlaggyerek, akit a közmegegyezés szerint mindenki dícsér, ha csak lehet, míg a feleségednek minden ment kisujjból.


A fentiek ellenére a természetadta tehetség is megérdemel néha dícséretet. Ha a szülők a gyereket ennek ellenére sosem dícsérik, sőt, hallgatnak róla, az valami súlyos diszfunkciót jelez.


Az már az én személyes agymwnésem, hogy: Ha gyárra kérdeznek rá, reveolverezve kérdezném meg a rokont, mi a frászból gondolta, hogy szalagmunkás a feleségem. Ha feleségem szülei hallgatnak (tkp. szégyellik) a számomra legdrágábbról, a nejemről, akkor én nem hagynám, hogy ők jól érezzék magukat, és explicite mondanám a rokonnak, hogy fogalmam sincs, miért nem becsülik a gyereküket ennyire/szégyellik apósomék.

2019. márc. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom a feleséged intelligens nő.

Nem dicsekszik, talán nem is vár elismerést. Esetleg nem is tudják hogy mit csinál?


Te minek foglalkozol vele?

Én az ilyenen csak mosolygok..

2019. márc. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Marketing ki hogy tudja magát előadni manapság csak ez számit nem a teljesitmény

Pontosabb ezért kell tojni magasról a rokonsságra

2019. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Feleségemet nem zavarta eddig ez, ő nagyon szerény! Inkább engem zavar! Meg most már az őt is, hogy amiért keményen megdolgoztunk azt az unokatesóhoz mérik, ez kezdte el zavarni őt is az utóbbi időben! Pl ha jönnek hozzánk akkor az após azzal indít, hogy az Ildinek 2x nagyobb a TV-je, de azért a miénk se rossz, nekünk jó lesz! Nekik 4 autóbeálló van, nekünk csak 2, stb. És ezt kell hallgatnia szegénynek. Ezt csak nekem mondta az utóbbi időben.

A csaj nagyon dicsekedik, tényleg igazgatóként viselkedik! Olyanokat csinál hogy odaáll az ülő feleségem fölé és elkezdi simogatni ilyen lekezelően a fejét. Meg olyanokat mond hogy “azért örülünk hogy nektek is összejött egy kis ház, igaz hogy faluban de legalább a tietek”. A legviccesebb amikor olyan kérdésben okoskodik ami neki nem vág szakmájába, de a feleségemnek meg pont! És neki adnak igazat, mert “ott Pesten csak többet lát/hall”. Kedvenc indoka, hogy ezt az xy dolgot neki egy milliárdos banki ügyfél mondta ... ez a mindet vivő kártya! Hát egy milliárdos csak jobban tudja!

Az unokatestvér nem átlag csaj akit fel kell húzni, hanem ilyen örök életében ajnározott, szépségversenyeken induló agyhalott féleség. Ha már szép akkor biztos okos is (ja nem)

Leginkább engem zavar ez az egész mert tudom hogy mennyit küzdött a feleségem és tudom hogy legbelül fáj neki hogy nem ismerik el.

2019. márc. 5. 17:31
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Megszakítani a kapcsolatot. Kedves atyám ugyanezt csinálta, csak ott a bátyámat ajnározta, amióta nem beszélek vele, szebb az életem.
2019. márc. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonymousreview60 ***** válasza:
90%

Én nagyon aranyos stílusban elkezdeném cáfolni a feleségem szakterületére vonatkozó állításokat, illetve leértékelni az ő dolgait, stb. Úgy, hogy illendőség miatt ne köthessenek bele.

Pl. a kolléganőm is arra venne lakást, mert csökkentek az árak arra. Vagy a kollégám is olyan aaQLED tévét vett, de a hangja torzít. Stb.

Mostmár tudni akarom, mi a szülők általi lekicsinylés oka? Örökbe fogadott gyerek?

2019. márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Vagy pl. kerdezz vissza, hogy sokba került az a ház Köbányán?

Biztos sokára fizetitek vissza a hitelt.

Jaaa , nem hitelre van?

Akkor biutos sokat sporoltatok az eladói fizetésedből...

Jaaa hogy ügyinzéző vagy?

Hát akkor se kapsz sokkal többet.

2019. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem biztosan eldurrant volna már az agyam, és azonos stílusban és ugyanolyan fejsimogatással közöltem volna vele, hogy:

- nem baj, a vonatok hangját biztosan megszokják majd és tudnak aludni éjjel

- angolul majd megtanulsz, pár évnyi tanfolyam, és te is fogsz talán hasonló szinten beszélni

És a többi, ti tudjátok pontosan.

Ne hagyd a feleségedet.

2019. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!