Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg anyát, hogy...

Hogy győzzem meg anyát, hogy jövőhéten csak hétfőn legyek suliba? 16l

Figyelt kérdés

Soha nem hiányoztam sokat, még betegen sem, az átlagom is jó. Eddig a 10 év alatt kb két hetet hiányozta, azt sem egyszerre. Tudni kell, hogy a programhétvégém lesz a héten, ezért nem megyek haza. Azért nem is megyek el most rögtön, mert nem lett jelentve, hogy nem leszek, szóval valószínű visszafizettetnék anyuval a hétvége költségeit. A programhétvégével nem is lenne nagy baj, de történt valami, ami miatt nem bírom ki a két hetet normálisan. A kissebb probléma, hogy egy jó haverom, aki kb két hónapja nem szól hozzám, azóta folyamatosan bajba kerül, és most fegyelmi eljárás van ellene. Bár aggódok miatta, ez a kissebb bajom egyébként. Viszon tegnap az egyik szobatársamnak epilepsziás rohama volt. Tudom, hogy azóta már otthon van, meg ilyenek, de egésznap a tegnap reggeli történtek járnak a fejemben. Amikor belépek a szobába látom magam előtt az egész reggelt. Azóta idegesebb vagyok, mint általában, ha valaki nagyon figyel látja, hogy egész nap remegő lábakal sétálok, vagy épp mindjárt elsírom magam. Szóval semmire nem tudok figyelni konkrétan.

Anya meg nem igazán akarja megérteni, hogy mi bajom van, pedig mindent tud, a fegyelmi eljárás részt kivéve. Fontos dogám nem lesz, bepótolni be tudok mindent amúgy is.


Hogy győzzem meg, hogy hazamehessek?16l


2019. márc. 7. 07:57
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Tehát a programhétvégén és az azt követő hétfőn való jelenlétet tudod vállalni, de utána ki szeretnél venni 4 nap "szabadságot"? Ez nekem nagyon nem klappol. Ha érzelmileg be tudod vállalni ezeket, akkor nehezen hihető (nekem nem is az), hogy a kedd-péntek kell neked rehabilitációra.

Egy nem saját epilepsziarohamtól nem érdemes ennyire öszetörni. Nekem is egy szobatársam előttem esett össze (igaz, nem nekem kellett intézkedni).

A haverod meg miattad van bajban vagy mióta nem beszél veled vagy azért nem beszél veled, mert bajban vagy? Mi miatt kap fegyelmit? Miért veszed ezt magadra ennyire?

2019. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%

Máskor is volt már rohama vagy ez az első,úgy értem most láttad először?

Amúgy én megértelek,nekem egy munkatársamnak volt rohama még évekkel ezelőtt de engem is megviselt nagyon. Nem tudom miért de nagyon rossz volt utána dolgozni járni mindig eszemben volt és mikor pár nap múlva visszatért rendesen vert a szívem. Van akiket jobban megviselnek ezek a dolgok.Nem szép látvány sajnos :(

Mond el anyukádnak,hogy eléggé kivagy lelkileg és mivel eddig nem sokat hiányoztál most engedje meg.

2019. márc. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy. Kapd össze magad
2019. márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5%
Hosszú hétvége jön így 3 nap kellene.Szerintem szépen ha elmondod megtudod győzni.
2019. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Egyet értek az elsövel, hogy program hétvégén nincs problémád utánna meg nem akarsz menni az iskolába.

De azt is megértem, hogy néha kellene 1-2 nap szabadság.


Szerintem eleve 3 nap hiányzás nagyon sok csak úgy leigazolni egy szülönek. Talán elégedj meg, ha csütörtököt leigazolná neked...

2019. márc. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
16 éves vagy, lassan fel kéne nőni
2019. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1-es

Azért az a megfelelő, mert ha nem kapok orvosi igazolást, akkor a szülői nem jó a programhétvégére. Vasárnap meg mire vége lesz, már ninca vonatom haza. Másrészt annak ellenére, hogy nem velem történt a baj, attól még nem könnyíti meg a helyzetet, mivel elég jó a kapcsolatom a szobatársammal. A haverom meg nem miattam van bajban. Azért nem szól hozzám, mert más társaság felé kezdett húzni, és már csak velük van. Ha beszéltünk volna még akkor is, akkor nem ment volna el azokkal alkoholizálni, nem részegen jött volna vissza a koliba, és nem bukott volna le a sok hányás miatt. Talán le tudtam volna beszelni, de nem volt lehetőségem rá.

2019. márc. 7. 08:50
 8/8 anonim ***** válasza:
nem kell ezzel annyit foglalkozni, haverod önszántából lökött el magától egy másik társaság miatt és huzamosabb ideje hiába próbálkozol a fegyelmi eljárásról, meg ő tehet ez rossz kifogás suli kerülésre. Az epilepsziás barátodnak meg semmi baja, kár ezen kattogni. Még ő érezné kellemetlenül magát amiért miatta ezen kattogsz. Én is epilepsziás vagyok és utáltam amikor körülugráltak plusz a roham ijesztőnek tűnik,de a sztorid fényében nem volt súlyos fajta.
2019. márc. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!