Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy apa miért "titkolja" el a...

Egy apa miért "titkolja" el a gyereke születését?

Figyelt kérdés

Nem szó szerint titkolja el, de nagyon furcsán viselkedik ezzel kapcsolatosan. Természetesen felelősségteljesen gondoskodik a gyerekéről, de soha senkinek nem beszél róla, nem dicsekszik stb.


A család vagy barátok rákérdeznek hogy mi a helyzet a kicsivel, szűkszavúan közli hogy minden a legnagyobb rendben és azonnal témát vált.


Többen furcsállták már és mikor szóvá tették, akkor annyit mondott, hogy egy gyermek születése teljesen természetes dolog és nem kell így felfújni a dolgot.


Nem fotózgatja a kicsit, nem rak ki semmit, posztot, fotót facebookra stb.


Szerintetek minden oké vele? Szégyenli a gyerekét?



2019. márc. 9. 18:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem látok itt semmilyen problémát.
2019. márc. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
Ez teljesen természetes. Az apák nem hordozták 9 hónapig a gyereket, a kötődés sokkal sokkal később fog kialakulni náluk, mint az anyáknál. Ha majd 2-3 évesen is így viselkedik, akkor lehet elkezdeni aggódni.
2019. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez lenne a normális. Én jobban aggódnék azokért az emberekért, akik a legelső UH képet már a rendelőből kifelé felteszik minden létező közösségi oldalra, és a gyerek születése után sem bírnak ki 5 percet úgy, hogy ne fotóznák/posztolnák folyamatosan, mit csinál éppen a gyerek, utána meg azt lesik továbbra is telefonnal a kezükben, hogy hány lájkot meg "jaj de cuki" kommentet kapnak rá.
2019. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

De úgy értsétek hogy egyetlen ismerősének, rokonának sem mondta el, hogy gyereke született, hanem azok valaki mástól tudták meg.


És amikor döbbenten megkérdezték hogy gyereked született egy éve és nem is mondtad, arra mondta hogy nem olyan nagy dolog, nem kell így felfújni a dolgot!!!


Azért ez több mint furcsa nem???

2019. márc. 9. 19:08
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
Ha felelősségteljesen gondoskodik a gyerekről akkor tök mindegy mit mutat a világ felé. Nézz át a gyerekvállalás témába, hány nő van aki azért sír, mert felé se néznek a barátok, mert nonstop a gyerekről tud csak beszélni. Gondolom a férfi szeretné elkerülni ezt. Én anya vagyok, de én sem kürtöltem világgá, hogy megszületett a lányom. Kiraktam egy képet facebookra, hogy mindenki tudja, hogy megszületett azt csókolom. A férjem ki se rakott semmit, mert az ő összes rokona nekem is az ismerősöm, és nálam úgyis látják. Ha valaki kérdezte mi a helyzet a kicsivel én is csak annyit mondtam, hogy minden rendben van vele. Mi a férjemmel tipikusan azok az emberek vagyunk akik nem szeretnek fecsegni olyan témáról ami max nekünk fontos. Ha kérdeznek válaszolunk, de ennyi
2019. márc. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

Pedig valami van a hátterbe.

Egészseges a gyerek? Vagy nem is az övé cdak ti nem tudtok rola?

2019. márc. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az édesapának az az álláspontja hogy a kisgyerek érkezik egy már meglévő családba, ahová neki kell beilleszkedni és nem a családnak kell úgy ugrálni ahogy a kicsi fütyül.


Ezért szerinte minél kevésbé kell hájpolni a dolgot.

2019. márc. 9. 19:21
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Vannak rokonok, ismerősök, akiktől az embert kiveri a víz. Gondolom ilyesmi lehet.
2019. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

Lehet beteg,enyém simán közölte h a nyomorék az nem ő dolga,(szájpadhasadékkal születtem)neveljen egyedül,és elhagyott minket,dns tesztet is követelt mert ő nem csinál sejeltet,persze az pozitiv lett,ő az apám,én nem tartom annak,szerencsére bebizonyitottam h nem lettem nyomorék, anyám kitartásának a saját akaratomnak orvosoknak,logopédusomnak hála,mára én is orvos lettem,a "nyomorék,selejt".. Itt tuti van vmi a háttérben.

37N

2019. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

Hát figyelj, az ilyesmiről úgyis MINDENKI tud, szerintem más sem jelenti be külön. Ha más nem, az asszony részéről eljut az infó mindenkihez.

De én anyaként sem tudom azt elképzelni, hogy teherbe esek/megszületik a gyerek, és utána megyek körbe a rokonok meg az ismerősök között, hogy "HALLOD terhes vagyok ám, képzeld tegnap MEGSZÜLTEM ÁM, mutassak képet a gyerekről? megnézed milyen cuki? TEGNAP SZÜLTEM nem tudom tudtad e..." és stb.

Akit érdekel és tényleg van köze hozzá, az úgyis mindenképpen tudni fog róla, másoknak meg nem értem, miért kéne erről beszélnem meg felhívni rá a figyelmüket.

Őszintén szólva az, hogy valakinek gyereke lesz, konkrétan csak őrá meg a családjára tartozik, senki mással nem kell órákat csevegni róla.

Én is úgy gondolom, hogy nem kell felfújni. Ettől még nem szégyelli a gyerekét. Csak szimplán nem érzi szükségét annak, hogy boldog-boldogtalannal megossza a PRIVÁT életüknek a részleteit.

2019. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!