Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez jogos elvárás...

Szerintetek ez jogos elvárás szüleimtől?

Figyelt kérdés

A felállás következő: az én szobám tetőtéri, szüleim szobája pedig "földszinti". A tetőtéren a szobámon kívül még egy fürdőszoba van mosdóval, semmi más.

Az íratlan szabály pedig az, hogy 10 után már nem mehetek lentre. Ha én nem teszem meg, apa rám csukja a lenti szintre nyíló ajtót és ha le merek menni, le vagyok szidva hogy mit járkálok már, menjek szépen felfele. Ha esetleg 2x megyek le, másodjára már nagyon agresszív üvöltözés van.


Ez több okból is nagyon rosszul esik:

-20/19-szer még minden lámpa ég lent, gyakran akkor szoktak vacsorázni, vagy valamelyikük épp fürdik, vagy hangosan filmeznek..tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy elalvásra készülődnének, nemhogy azt hogy már aludnának.

-nyilván ilyenkor már nem tanulni megyek le vagy lakomát csapni, hanem valamiért ami lent maradt. 2 perc a max idő amire lemegyek, és azt is teljes csöndben csinálom. A lépcsőn sem úgy közlekedek, mint egy elefánt. Senkit nem zavarok azzal, hogy hangos lennék.

-nem azért mondják, mert aggódnak az alvásmennyiségemért. Az a szöveg mindig, hogy most már menjek fel és ott folytassam a dolgom.

-ha valaki erre gondolna, nem pofátlankodok bele a privát szférájukba sem. Egyrészt leveszem a jeleket, ha úgy van és elhúzok, másrészt ilyenkor előre szólnak hogy kettesben akarnak lenni.

-napközben sem vagyok sokat lent, tehát még csak azt sem tudom mondani, hogy estére besokallnának a jelenlétemből és magukénak szeretnék tudni az alsó szintet.


Hatalmas fejmosás van, ha este 22_00 után (de ezt úgy kell érteni, hogy 22:03-kor is) megyek le, tökmindegy milyen halk és gyors vagyok. Nyílik az ajtó, és már megy a kiabálás.

Párszor már rám is lett zárva a lentre vezető ajtó.



Úgy érzem minden este magam, hogy nem otthon vagyok, hanem egy totál idegen helyen ahol nem szívesen látnak.


Felhoztam már néhány alkalommal a témát, és olyanokat kaptam, hogy szégyelljem magam, mit képzelek magamról ki vagyok én, hogy itt elvárások vannak felém amiket teljesíteni kell nekem amíg az ő házukban lakok.


Körbekérdezősködtem ismerősök között, hogy náluk hogy megy ez. Kivétel élül a válasz az volt, hogy ha valaki elalszik a többiek próbálnak csendben tovább tevékenykedni, de természetesen úgy közlekedik mindenki a házban ahogy akar.



2019. márc. 9. 23:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 A kérdező kommentje:
Ha valakinek esetleg fontos: 18/L
2019. márc. 9. 23:32
 2/75 anonim ***** válasza:
97%
Hát ez rohadtul nem normális.
2019. márc. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
96%
Ilyenről még én sem hallottam, szerintem sem jogos elvárás. És ha még szeretnél enni valamit? Vagy csak mennél el otthonról hétvégén vagy ha szünet van?
2019. márc. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
17%
Nálunk este 22 utan már mindenki az ágyában van. Másnap suli, meló. Igazából már 21 körül jó éjt, és mindenki megy a dolgára. Szerintem ez nem egy megvalósíthatatlan kerés. Vigyel fel egy poharat inni, amugy ejjelre meg a fürdő+ háló pont elég. Nekik is kell egy kis magán idő. És gáz lenne ha este 20-kor leléptetnenek de ez így abszolút elfogadható szerintem.
2019. márc. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
87%
Én elköltöznék.. Nagyon nem normális,miaz h bezárnak,ez életveszélyes.. 18 vagy nem 5 de még az ötévest se zárom be mert a lakásban közlekedik,nem is mehetsz akkor sehova ergo felnőttként ugy élsz mint egy rab akit még meg is aláznak,h mit képzel.. Én huznék onnan,még a munkászszállon is jobb tapasztalataim vannak,mint amit nálatok te átélsz..
2019. márc. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
93%
Ez nagyon nem oké
2019. márc. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
95%

Szüleid abnormálisak.

Nyilván nem zavarod a pihenésben őket, hisz ugyanúgy reagálnak akkor is, ha még ég a villany náluk.

Ha bezárják a lentre vezető ajtót, egy tűzeset során simán bent is éghetsz!


A legkézenfekvőbb tanácsom a költözés lenne. Nem tudom, hol tanulsz, de legkésőbb érettségi után kezdj el dolgozni és húzz el otthonról albérletbe. Egy nyolcvanéves, rigolyás házinéni sem lehet ennél rosszabb. Pl. ő nem fogja lezárni a lakásból kivezető ajtót előled.

2019. márc. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
12%

Szia!

Az kétségtelen, hogy érdekes és bizarr elvárás a részükről főleg, hogy nem zavarod őket, de gondolj csak bele abba, hogy cserébe mindent megkapsz és biztosítják számodra mindazt, amit te magadnak nem tudnál megteremteni. Vannak olyan szülők, akik elzavarják a gyerekeiket, ha azok hivatalosan is nagykorúak lesznek (magyarra fordítva: betöltik a 18. életévüket). Hidd el, hogy az én anyukámat is kifejezetten zavarja, ha lefekvés után a nappaliban, a konyhában vagy az étkezőben motoszkálok, ennek minden esetben hangot is ad.

Nem mond azt nekem, hogy akkora lelki traumált vált ki belőled ez a nevetséges kérés. Legyél figyelmesebb! Próbálj meg mindent felvinni amire szükséged lehet, legyen az chips üdítő vagy akármi. A legjobb döntés, ha felmész és álomba szenderülsz, hiszen ezzel nem haragítod magadra a szüleidet valamint az is pozitívum, hogy kipihentebb leszel.

2019. márc. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem csaltal a koroddal (de nem gond, viszont még biztos nincs se erettsegid es se szakmad se munkad csak tanulsz).


Leirom: ha felnott is lennel mar es valamilyen okbol kifolyolag hazakoltoznel 30 evesen es a szuleid azt mondanak ez es ez a szabaly van a hazukban, akkor is be kellene tartanod. Mert az o hazuk, o szabalyaik.


Ha elkoltozol majd egy alberletbe idovel vagy kollegiumba, akkor is lesznek szabalyok. Es lehet ott 9-kor lesz villanyoltas vagy elvaras a szobatarsaktol, lakotarsaktol, hogy x isdopont utan nincs csaszkalas, nincs hangos beszed nincs fozocske stb.


Ha elkoltozol egy panelba ott is, de barmelyik tarsashazban van a lakohazra vonatkozo hazirend. Ebben olyanok is szerepelnek(hetnek), a szokasos este 10 utan csendhaboeitasnak sszamit a nagy zaj okozasa, hogy este 6 utan tilos furni vagy korbe kell kerdezni a lakotarsakat, olyat is olvastam, ahol a este 7 utan nem lehetett mosni! Pedig ott mindenki a sajat maganlakasaban eldegel...


A szuleid reszerol jogos az este 10 ora utan semmi keresnivalod lent, ha egyszer ezt a szabalyt fektettek le neked, hogy este 10 utan ne menj le.

18 evesen egy ilyen egyszeru szabalyt, ha nem tudsz betartani, akkor mi lesz majd a bonyolultabakkal az eletben. Irok egy hasonlatot: 22 utan nem mehetsz le, de latod ok lent esznek es te csak azert is lemesz...leszidnak. jogosan met kertek ne menj 22 utan. Mit fogsz csinalni akkor majd ha piros lampat kapsz egy keresztezodesben es tudod nem lehet atmenni a piroson, de latod nincs nagy forgalom? Csak azert is atmesz, mert ugyse jott semmi? Es csodalkozol majd ha megbuntetnek vagy egyszercsak elutnek?


Lehet szerinted ok akkor vacsiznak vagy teveznek es te nem is zavarsz meg semmit, de honnant tdod nekik nem ez-e az elojatek a szexhez vagy csak tenyleg ilyenor tudnak egymassal rendesen beszelgetni, vitatkozni. Gondolom nem veletlen nalatok ez a szabaly. Neked i sjot tesz ha 10 utan inkabb alszol fiatal szervezetnek hasznos nagyon az alvas es az idoben elalvas. Es az sehianyzik hogy egyszer majd arra menj le epp a konyhaasztalon szexelnek.

Masreszt ne haborodj fol azon, ha mar 22:03-kor radformednek. A 22 orasi vonat 22:03-kor mar kigurul az allomasrol. 3 perc is ido ezt akarom ezzel irni, es tiszteletben tarthatnad a szabalyukat.

A szobadban legyen keksz/csipsz tartalekban es egy pohar. Ha megehezel vaxsora u tan akkor ehetsz beloluk, a poharba a furdbol eresztesz vizet. Minek lemenni?


Az egyetlen, ami gaz, ha ha tenyeg bezarnak es ugy hogy te sehogy se tudnal kijonni onnan. Ha ez egy vekony kis rozoga ajto es te egy erosebb vallokessel be tudod nyomni akkor az komolTalan.

2019. márc. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
86%
És ha elakar menni pusztán moziba este,ne menjen mert a szülei elmebajosak? 18 éves.. És ha csak lent lenne vécé,pisiljen lavorba,persze h ennyi fiatal depis hisz a saját ottjonaikban nincs helyük,joguk még csak a szobájukbol kimenni se addig se látják a szülők h van gyerekük is..
2019. márc. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!