Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám tényleg ennyire érzéketl...

Anyám tényleg ennyire érzéketlen lenne?

Figyelt kérdés

Ma vitatkoztam vele, fejéhez vágtam a ki nem mondott dolgaim.


Legnagyobb ko leesett a szivemrol mikor kiabálva mondtam neki mennyire sz@r volt gimiben rámeroltették a jogsit, a tanulast, mellette nem hagytak dolgozni pedig akartam menni, segíteni a családi kasszán vagy megtanulni bánni a pénzzel, de eltiltottak.


El is sirtam magam kozben de végre felszinre került egy probléma ebben a k__va csaladban.


És erre anyám annyit mondott: lesznek az életben nehezebb helyzetek amin sírni kell; ez legyen életedben a legnagyobb problémad hogy meglett a jogsid. Másnak még ennyije sincs. Egyébkent meg miért nem mentem el dolgozni igazán belefért volna jogsi mellett.



Ennyire érzéketlen? Másnak is van ilyen szülője? Mit lehet velük csinálni?



#jogosítvány #vita #nárcisztikus szülők
2019. márc. 10. 10:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

Hú, de szar családod van! Rád erőltették a jogsit, ami a legfontosabb dolog! Gondolom ki is fizették neked. Másnak még 30 éves korára se lehet jogsija mert nincs pénze.

Tanítattak is? Ez se rossz dolog. Nem engedtek dolgozni? Régen a gyerekek 12 éves korukban fiúk, lányok kemény fizikai munkát végeztek hogy legyen mit enniük. Iskolába nem járhattak a család pénztelensége miatt.


Te egy elkényeztetett gyerek vagy és nem tudod mi az élet. Igaza volt anyádnak, majd lesz még az életben komolyabb problémád ami miatt indokolt lesz a sírás, de ez nem az!

2019. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Sosem volt szavam a családban. Most vitatkoztam vele először életemben, eddig sose hallgatott meg. Most kiabáltam ordítottam vele és végre egyszer nem volt egy jobb mondandója az enyémnél. Furcsa érzés de nagyon megkönnyebbültem utána.


Bocsi de ezt ide kiírni most tényleg jólesik, tudom nagyon összevisszán hangzik

2019. márc. 10. 10:59
 3/35 anonim ***** válasza:
89%
Aki dolgozni akar elmegy,nekem is tiltották mert tudták onnantol h lesz lelépő pénzem elfogok huzni,érdekes mégis elmentem dolgozni,telibeszartam h tiltották..
2019. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%
Szóval összegzem. Anyád nem zavard dolgozni 1x évesen, mert szerette volna ha a tanulásra marad elég energiád. Mivel azt is tudja, hogy a jogsi mennyire szükséges alap ma már ezt is megcsináltatta veled, kifizetve ennek több mint 100ezer forintos költségét is. Ezt te iszonyatos elnyomó terrorként értékelve bőgsz és nárcisztikus szülőnek (kulcsszó) nevezed anyádat. A nárcisztikus szó pontosan leírt téged, nézz tükörbe. Anyád csak realista, a lehető legjobbat adja, te meg ezen bőgsz. Hát ne haragudj én se hatódtam volna meg. Tök igaza volt abban amit mondott. Örülj, hogy nem kaptál egy kijózanító pofont vagy egy pohár vizet a képedbe. Megérdemelnéd bármelyiket.
2019. márc. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Akartam jogsit de egyetem alatt. Ok meg maskepp kepzeltek es nem kerdeztek meg hogy akarom-e. Megválasztották az iskolat és az oktatót mert milyen jó hírű. A nagy f__szt


Mindenért orditott. Minden nap mentem vele vezetni suli utan, napi 9 -10 óra koncentracio utan a delutani csucsforgalomban vezettem azzal a vadbarommal. Minden este hullafáradtan gyomorgörccsel mentem haza, utana még tanultam. De persze minden szuper otthon. Negyedik forgalmi vizsgán lett meg a jogsim épphogy, raadasul az oktato be is fekezett de nem vette észre a vizsgabiztos. És szuleim elott a nyilt utcab mindenki elott orditva le is hordott mindenféle tehetségtelen idiótának, hogy életveszélyes ha beulok a kocsiba, ne is vezessek soha. Stb.


Más ember meg nem érdekel mikor csinálja. De mikor anyamnak fontosabb hogy jogsim legyen minthogy egeszseges lelku gyereke.

2019. márc. 10. 11:08
 6/35 anonim ***** válasza:
73%

Anyád hibáztatod a saját élhetetlenséged miatt.

TE vagy szánalmas!

Mit lehet tenni? Ha van jogsid, akkor már felnőtt vagy, viselkedj is úgy, ne másokat hibáztass, hanem nézz magadra, és ÉLJ!

2019. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
81%
Igaza van anyádnak, tényleg ez legyen a legnagyobb problémád. :) Nem érzéketlenség, de örülj h van és segítettek. Még rengeteg időd lesz dolgozni az életben. Én se tudok bánni a pénzzel, mert nem tanultam meg a szüleimtől, de nem őket okolom, hanem magamat :D
2019. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Arra a mondatomra pedig h dolgozni szeretnék és tapasztalni az volt a valasz h nekem az nemfontos, nem vagyok rászorulva arra a pénzre, majd ők állnak mindent.


Ha annyira dolgozni akarok van itthon munka elég majd adnak ok. Ezt 17 évesen megkaptam. Mai napig felhuz ez a mondat

2019. márc. 10. 11:11
 9/35 A kérdező kommentje:

Oruljek h segitettek de nem akartam. Azvitrek a tuloldalra de en csak holnap szerettem volna atmenni. Érted?


Nem kerdeztek meg h akarom-e. Mikor kozoltam még apám sertodott be hogy tudom-e mennyi ero meg munka volt osszeszedni a rávalot meg milyen halatlan vagyok.


A nagy segitesben csak en maradtam ki hogy tényleg akarom-e meg azt akarom e

2019. márc. 10. 11:14
 10/35 anonim ***** válasza:
82%
Annyira azért nem húz fel, hogy bármin is változtass!
2019. márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!