Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Emiatt rossz anya lennék?

Emiatt rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kislányom, és egy 11 hónapos kisfiam. A férjemmel évenete párszor el szoktunk menni ketteseben 1, max 2 hetes nyaralásra/síelésre/kirándulásra. 2 hétre csak akkor megyünk, ha messzebb van a célállomás, esetleg másik konitenesen,- de ilyen esetben nem is éri meg 1 hétre menni. Az évi többi napján sok időt töltök a gyerekeimmel, mert vállalkozó vagyok, és úgy osztom be az időmet ahogy szeretném, valamint otthonról is tudok dolgozni. Férjem is viszonylag sokat dolgozik, örül ha el tudunk menni kettesben valamerre. Nagyon jó apuka, ő is minőségi időt tölt el a gyerekekkel, viszont érthető hogy vágyunk csak egymás társaságára is. Azért nem visszük magunkkal őket, mert egy 11 hónapossal nem sok helyre lehetne menni, főleg hogy mi általában aktívan pihenünk. Ilyenkor anyósomék nagyon szívesen vigyáznak a gyerekekre, meg én is jó kapcsolatot ápolok velük, úgyhogy megkérni sem probléma őkét. Anyukám is el tudja őket vállalni pár napra, eetleg 1 hétre. A gyerekek nagyon szeretnek a nagyszülőknél lenni, és nyáron ők is eljöhetnek a közös nyaralásra. Ez nálunk mindigis így volt a lányommal 1.5-2 éves korától. A gyerekeimet imádom, mindenben ők az elsők nekem, bárkivel szemben kiállok értük, és ez a normális.

Mégis meglepő módon sokan megszólnak emiatt, vagy furcsállják hogy otthon hagyom a 11 hónaposom. Még olyanok is akitől nem várnám, főleg hogy tisztában vannak vele milyen erős a kapcsolatom a gyerekeimmel. A férjemmel nagyon jó a kapcsolatom, még mindig ég bennünk a tűz, aminek feltétele a kettesben töltött idő. Változtatni ezen nem szeretnénk, amíg mindenkinek megfelel ez a felállás, szimplán csak kíváncsi vagyok ki mit gondol erről.

Szerintetek tényleg akkora bűn lenne hogy néha a férjemmel is kettesben vagyok?


2019. márc. 10. 14:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
93%

Könnyű ítélkezni✌️.


Mindenki magából indul ki. Pl én mikor még 11 hónapos volt a fiam, szoptattam. Így esélyem se volt lepasszolni. Gondolom te nem szoptatsz(nem mondom h bűn), de nyilván ez is benne van az emberek fejében...


2) 2 hétig nem hiszem h jól meglennék a gyerekek nélkül. Nekem jobban hiányozna, mint jól érezném magam.


3)Inkabb vinném őket plusz egy bebiszitterrel😅


4)Sajna nekünk erre nincs pénzünk.


Na kb itt az összes ok, amiert elitelhetnek titeket az emberek. De őszintén miert is adtok mások velemenyere? Nagyszulok vallaljak? Igen. Ti megtehetitek? Igen Gyerekek ellesznek? Igen. Akkor meg? 🤷‍♀️

2019. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
39%
Nem bűn és nem vagy rossz anya, de ez számomra is fura.
2019. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
25%
Egy-két nap oké, de azért ez már durva
2019. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
52%

Évente "párszor" 1-2 hét az 1-1,5 hónap évente.

Úgy éltek, ahogy akartok, de akkor azért ne akarjatok úgy kitűnni, mint akik jaj de nagyon ragaszkodnak a gyerekeikhez.

Ettől még lehettek jó szülők.

De 2 gyerekes, felnőtt emberekként nehogy már idegenek véleménye stresszeljen!

2019. márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még annyit fűznék hozzá, hogy ez évente max 1 hónap külön lét. Valamint idegen emberektől nem is esik rosszul ez a vélemény, de a közeli 1-2 barátnőmtől igen.

2019. márc. 10. 14:51
 6/92 anonim ***** válasza:
60%
Nem,aki megszol irigy mert szive szerint elmenekülne a gyerekei elöl egy teljes honapra de gyáva,én párszor megyek gyerekes rokonhoz,na az a pokol..
2019. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
27%
Az én szememben igen, rossz anya vagy, de ha neked ez így jó, akármit mondunk ugyan így fogsz csinálni mindent. Mi is imádunk utazni, de míg kicsi a fiunk, olyan helyre megyünk, ahova ő is jöhet, max pár napra, de ha nem jöhet akkor is haza tudjunk jönni ha baj lenne. Pont pár hónapja történt, hogy elutaztunk évfordulót ünnepelni hosszú hétvégére, a kisfiunk meg a mamáéknál megcsúszott és két helyen eltört a keze, műteni kellett. Ha pl Afrikában lettünk volna, haza se tudunk rohanni. Én nem lennék nyugodt ha ennyi időt töltenék ennyire messze tőlük.
2019. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ti csináljátok jól. 1-2 hét távollétbe nem halnak bele a gyerekek, legalább megszokják, hogy nem lehettek állandóan sülve-főve együtt velük. Meg szerintem inkább ez, minthogy olyanok legyetek, mint nagyon sok szülő a környezetemben, akik nem hogy 1 hétre nem tudnak elszakadni a babucikától, de még a hitvesi ágyban is együtt alszanak velük, nemi élet plusz kettesben töltött idő nuku, aztán csodálkoznak, miért megy tönkre a házasságuk..
2019. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem tudom, én nem tudtam volna ilyen kis korukban másra hagyni a gyerekeimet 1-2 hétre, bármennyire szerettek is a nagyszülőkkel lenni, de nem vagyunk egyformák.
2019. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
85%
Mert irígyek... én is így csinálnám a te helyedben. Én is odavoltam napokra majd hetekre adva a nagyimhoz vagy a húgához és élveztem, hogy velük és később az ottani gyerekekkel lehetek napokig. Az én szüleim nem utaztak el, csak együtt voltak, vagy épp költözés/ falfestés volt.. és sosem estem kétségbe, ha anyát/apát nem láttam állandóan.
2019. márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!