Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mások véleménye érdekelne...

Mások véleménye érdekelne hogy én látom e rosszul a kapcsolatom a szüleimmel vagy jól teszem amit teszek?

Figyelt kérdés

A szüleim alkoholisták. Anyám 10 éves korom óta iszik apám kb 12 voltam mikor elkezdte. Azóta évi 5-6 alkalom volt mikor estére nem itták magukat kötöszködős ordibálós szintig. Szóval így telt a gyerekkorom. Általános iskolában szinte kitűnő tanuló voltam ha már négyest vittem haza akkor kitört a balhé hogy akkor ha ilyen "sz.r ember" vagyok biztos csak kukás autón fogom végezni. Középiskolában a jegyeim is fokozatosan romlottak. Ekkor már mindennapos volt a "sz.rházi vagy semmire sem fogod vinni" és társai. Eltelt azóta jó pár év a kapcsolatunk hol jobb hol rosszabb. 33 éves vagyok és még mindig azt veszem észre hogy megpróbál az anyám irányítani és mikor rájön hogy nem megy neki akkor elkezd balhézni. Félre ne értsetek nem velük élek 18 évesen kaptam egy táskát tőlük hogy pakolj bele ami belefér és "takarodj". A jóslatuk sem jött be mert saját vállakozásom van hol jól megy hol kevésbé de nem panaszkodhatom mert eddigi életem során szó szerint a nulláról indulva is legalább 10szer annyit értem el mint ők. Tegnap volt egy újabb veszekedésünk. Vagyis nem is mondanám igazán veszekedésnek mert egy semmiség kellett volna hogy legyen. Csak hát túl sok volt anyám véralkoholszintje ehhez.

De ennek kapcsán rájöttem valamire. Az én anyám és az én apám valójában halottak. Jópár éve meghaltak. Ideje lenni eltemetni őket. És eltemetni nyilván egy búcsúval lehet amit soha nem adok át. Mert ezek az emberek akik megcsináltak engem ezek nem a szüleim. Szülőként hiteltelenek tele merő önsajnálattal és haraggal irányomba. Sajnálják magukat mert ők csak jót akarnak mindíg ők soha nem hibáztak és közben rám haragszanak. Pedig úgy érzem inkább magukra kellene haragudniuk. Több okból is. Az álmaikat ha voltak is soha nen váltották valóra ellenben én megtettem. Megtettem a segítségük nélkül is. Az a helyzet hogy én is hibás vagyok mert túl sokszor bocsájtottam meg amiket tettek és mondtak. De hát ilyenek a gyerekek. Valahogy bíztam benne hogy talán tanultak belőle talán máshogy lesz. Vagy jobb lesz a kapcsolat. Nem lett. Ez ábránd volt és most már látom hogy az is marad. Éppen ezért döntöttem úgy hogy elbúcsúzok tőlük. Hiszen már nem élnek a szüleim. Vagyis fizikailag élnek de réges rég nem szülők. Lehet hogy kicsit hosszú lett de kíváncsi lennék mások véleményére is. Lehet hogy én látom rosszul szívesen meghallgatok pár véleményt.


2019. márc. 12. 02:35
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen jól és reálisan látod kapcsolatodat velük. Sajnos ők nem tudtak szülők lenni, nekik önmagukkal van valami problémájuk, amit nem tudnak se kimondani se elfelejteni, valószínűleg ezért kell "tompítónak" az alkohol és azért próbálnak meg irányítani, mert ha már a saját életüket nem tudják kontrollálni, keresnek valakit, akit lehet.

Gyerekként nagyon fontos, hogy a szülő kiálljon saját gyerekéért, mellette álljon, támasz, segítség, bíztatás forrása legyen, ha éppen valami nem megy, ehelyett destruktívan bíráltak... :-(

Ha gondolod, fordulhatsz hozzájuk, ők ezzzel foglalkoznak:

[link]

2019. márc. 12. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Felesleges ilyen emberekkel tartani a kapcsolatot, a helyedben én is "eltemetném" őket. Csak megmérgezik az életedet.
2019. márc. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sajnálom, ami veled történt és nem tudok tanácsot adni, mert nincs jó vagy rossz döntés ebben az esetben. Magamról tudom, mert én is alkoholista szülők gyereke vagyok. Saját magukkal együtt minket is megöltek az alkohol oltárán.
2019. márc. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológust mindenképp fel kéne keress, de emellett fölösleges a kapcsolatot tartani. Sajnálom. És kitartás.
2019. márc. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#4: +1
2019. márc. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
Ha ennyi ideje isznak, hogy lehet hogy még élnek? Az én apám is alkoholista de már 5 éve kórházban van és úgy néz ki nem húzza sokáig mert lassan vegetatív szinten él.
2019. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek.

Voltam pszichológusnál sokat segített de kemény meló volt. Sok olyan dologra segített jobban rálátni amibe előtte nem is igazán gondoltam bele. Pl hogy honnan ered a munkamániám a folyamatos bizonyítási vágyam az álmatlanságom. Nem hinném hogy valaha is teljesen "gyógyultnak" mondhatom majd magam mert ezen kívül még rengeteg olyan dolog van amit azoknak az embereknek "köszönhetek". De ezt meg is köszönöm mert hálás vagyok nekik hogy megmutatták milyen szülő NE legyek.

6# Fogalmam sincs hogyhogy nem itták még halálba magukat. De őszinte leszek. Nem is érdekel!

2019. márc. 12. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!