Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ugye a gyerek a legfontosabb...

CsAnita23 kérdése:

Ugye a gyerek a legfontosabb az életben?

Figyelt kérdés
Mert a pàrom elhagyott minket. Mostmàr ugy èrzem hogy nem kell nekem senki. Csak a gyerekkel fogok foglalkozni hisz ő a legfontosabb. Egy fèrfi sem èr nàla többet. Ugye ezt ti is ìgy gondoljátok?
2019. márc. 13. 05:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

A gyerek felnő és kerepül. Te meg egyedül maradsz, vagy nem hagyod kirepülni és tönkre teszed az életét, mert te magányos vagy nélküle.

A gyerek és a társ egyaránt fontos

2019. márc. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem,majd te is a szexhiányodat a gyerekeden fogod leverni,meg h elüzte aput,anyám is igy tett aztán rajta verte el,még a párom is leakarta marni,cserébe kiléptem az életéből amint tudtam,keseredjen egyedül meg...
2019. márc. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%
Sajnálom, h így alakult az életed, fogadd együttérzésem!
2019. márc. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem túltoltad.

Azzal egyetértek, hogy a gyerek a legfontosabb, és ő mindig veled marad, egy pasi meg leléphet.

De azzal nem teszel jót se neki, se magadnak, ha megfojtod a ragaszkodással, és pótléknak használod. Ő egy önálló kis ember, nem a tulajdonod.

Másrészt ez a majomszeretet el fogja riasztani a normális pasikat.


Most gyászold meg a kapcsolatod. Találj magadra, tedd rendbe az életed.

Eljön majd az ideje, hogy újra párt találj.


Az jó, ha most ezt még nem erőlteted, és nem akarsz ész nélkül új kapcsolatba menekülni, mint egyesek.

Csak ne telepedj a gyerekre, és ne várd tőle, hogy kitölti az űrt, amit az exed hagyott.

2019. márc. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Nem a gyerek a legfontosabb, hanem Te.Elcsesz...t, megkeseredett anyának nem lesz egészséges érezlmi világú gyereke. Elég fura gondolkozás, hogy ha nem tudtál sikeres lenni a párkapcsolatod terén, akkor most jön a no. 2. terv, hogy a gyerek legyen a legfontosabb? Meddig? Amíg meg nem unod, vagy a gyerek kezd lerúgni magáról, vagy nem jön jobb kapcsolat reménye?

A gyerek csak egy vendég az életedben, akit ketten hoztatok létre, és ketten vagytok felelősek a sorsáért, de önálló lény, akinek önálló akarata van, és az az élet rendje, hogy egyre önállóbb legyen és kirepüljön, élje a saját, független életét, megvalósítsa önmagát. Ha ráépíted a teljes életed, és neki élsz, az anomáliákhoz fog vezetni mindkettőtök életében.

2019. márc. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%

Mennyi ideje hagyott el titeket? Mi volt a kiváltó ok?


Hány éves vagy és hány éves a párod?

2019. márc. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a legfontosabb. De általában az ilyen "gyerek a legfontosabb" nézettel rendelkező nők mindent feladnak a gyerekükért. Aztán rájönnek előbb-utóbb, hogy se karrierjük, se különösebb életcéljuk nincs. Teljesen a gyerek köré épül az életük. Aztán a gyerek kirepül, anyuka meg sír, hogy az egész életét "feláldozta" és nincs semmilye.

Szerintem meg kell találni az egyensúlyt. Legyen a gyerek fontos, de a saját boldogság is.

2019. márc. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Az én életemben én vagyok a legfontosabb. Ha én nem számítok magamnak, ha mást helyezek magam elé, boldogtalan leszek és mást se tudok boldoggá tenni. Ez önzően hangzik, de nem az. Nyilván nem úgy kell elképzelni, hogy xarok a gyerekre, meg mindenki másra, csupán mérlegelem, hogy adott dolog, ami jó lenne másnak, nem árt e nekem. Pl nyilvánvaló, ha a gyereket tudom is én, a gyereket iskolába kell vinni, akkor nem nézek helyette tévét, de ha pl épp nincs kedve egyedül játszani, én meg valami műsort akarok megnézni, akkor várnia kell. Az egyensúly a lényeg, mint mindenben. Kell a társ is, de ez sem mindenáron, ott is kell az egyensúly és ott is a saját "erdekeimet" kell előtérbe helyezni. Remélem érthetően fogalmaztam meg
2019. márc. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi. Van, akinek a gyerek.


Ez önmagában nem baj, de valóban fennáll az első válaszoló által leírt veszély, hogy nem mered engedni felnőni, mert félsz, hogy egyedül maradsz.

2019. márc. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő fontos a maga módján. Ha kétségbeesetten keresel párt és a gyereked úgy nő fel, hogy anyuci hetente új férfit hozott a házhoz, akkor az nem tesz jót a feljődésében. De ha egyszer felnő és kirepül, akkor sok egyedülálló szülő megpróbálja a gyerekét visszatartani. A középút mindig a legjobb.
2019. márc. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!