Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék lenézhetnek amiatt,...

Anyámék lenézhetnek amiatt, hogy nem voltmég komoly kapcsolatom? Miért siettetnek?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok és 3-4 hónapnál tovább tartó kapcsolatom sose volt. Nem is terveztem egyik nővel se komolyra, hogy őszinte legyek, csak épp aktuálisan jó volt, hogy van valaki. Nem akarok akárkit feleségül venni, főleg a belső értékekre nézve. Olyan kéne magam mellé akivel leélem az életemet, nem pedig csinálok neki 1-2 gyereket házasság után, aztán valami hülyeség miatt vállunk és lesz is egy elcseszett családom.

Anyámék folyton rohantatnak, hogy kifutok az időből, szinte minden nő/lány ismerősükkel össze akarnak hozni stb. Mindig a testvéreimmel példáloznak, hogy a húgomnak is van már gyereke (de a férfi egy barom, minden nőre kacsingat, szerintem idő kérdése mikor csalja meg ha még nem tette), meg a bátyámmal is, de ő már 30 felett van és mégis csak tavaly házasodott, alapított családot, őt még se sietteték. Bezzeg mióta neki van családja én napi 24ben (ha otthon vagyok) akkor cseszegetve vagyok, hogy talán feleség és gyerek nélkül akarok-e meghalni?

Hogyan mondjam meg az otthoniaknak, hogy nem, de szerintem még bőven ráérek egy 10 évet, főleg hogy én férfi vagyok és nem nő.

Velem tudtommal minden rendben, van munkám, külön albérletem, normális embernek tartom magam.

Ja és a másik kérdés, ha már túl vagytok rajta, ti mikor házasodtatok? Tudtommal egyre több a 30 feletti házasságkötés.


2019. márc. 13. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen nősültem meg, 6 éve.

Én azt mondom, előre sosem lehetsz biztos abban, hogy ki az, akivel leéled az életed. Lehet, hogy az elején úgy tűnik, de ahogy minden változik, úgy az ember is. Lehet, hogy 10 év házasság után mondod azt, hogy te másra vágysz, másmilyen életet szeretnél, vagy az első gyerek után történik valami, és úgy érzed, nem vagy képes rá, és nem is akarod. Az ilyesmit előre sosem látja senki.

2019. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár engem anno nem így neveltek, de meggyőződésem, hogy ahhoz, hogy valakit igazán megismerj, együtt kell vele élni, még házasságkötés előtt.

Tudod, a puding próbája az evés!... és még így is érhet csalódás

Csinálhatsz te bármit, együtt élhetsz, házasodhatsz, csak egy valamit fontolj meg nagyon komolyan, az a családalapítás. Ott ahol már család van, komolyabban kell gondolkozni!

Nem vagy semmiről elkésve. Amikor hazamész és elkezdik, mondd meg, hogyha mindig ezzel gyötörnek, ritkítani fogod a látogatásokat!

2019. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen szülő foglalaja el magát v csináljon gyereket ha unokzni akar..
2019. márc. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
47%

1. "meg a bátyámmal is, de ő már 30 felett van és mégis csak tavaly házasodott, alapított családot, őt még se sietteték." Érdemes lenne megkérdezni a szüleidet, hogy őt miért nem cseszegették.

2. "Bezzeg mióta neki van családja én napi 24ben (ha otthon vagyok) akkor cseszegetve vagyok, hogy talán feleség és gyerek nélkül akarok-e meghalni?" Én úgy érezném magamat, hogy ez alapján 1. Engem selejtesnek tartanak. 2. Még hangoztatják is. De jó!

3. "3-4 hónapnál tovább tartó kapcsolatom sose volt" Akkor vagy mindegyik hölgy nagyon defektes volt vagy legalább az egyikőtök nem akart elköteleződni. Sajnos a tartós együttélésre alkalmasság csak tartós együttéléssel derül ki, és aki nem él együtt a kinézett párjával a házasságuk előtt 1,5+ évet, az hazardírozik.

4. Szép és jó lenne 26 évesen házasodni. Biológiailag ma már - főleg a férfiaknak - nem annyira indokolt. Szilárd egzisztenciát kell teremteni a gyerek előtt. A munka és külön bérlakás még nem az.

5. Én pl. félek, hogy ha "nem élem ki magamat", akármit is jelentsen ez az esetemben, akkor nem leszek annyira szilárd és nem-kikacsintós, ahogyan elvárom magamtól.

2019. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

23 évesen mentem férjhez, 4 éve, a férjem 5 évvel idősebb nálam. Biológiailag, mivel férfi vagy, nem fogsz kifutni az időből, szóval ezen nem kell aggódnod, hülyeség, amit a szüleid mondanak.


De én azért a helyedben elkezdenék dolgozni az ügyön, ha amúgy szeretnél családot (ami nem kötelező!). A feleségnek való nő nem fog beröpülni az ablakon, mint a sült galamb. Olyan helyeken kéne járnod, olyan emberekkel ismerkedned, akik esélyesek. Ha igazán olyan lányt akarsz, aki nagyon passzol hozzád, akkor nem két nap alatt fogod megtalálni. Aztán még kell idő, hogy jól megismerd és kellően szilárd alapon állva dönthessetek úgy, hogy össze akartok házasodni. Ráadásul a dolog "másik végén" még kicsúszhatsz az időből: gondolom, nem a nagypapája akarsz lenni szinte a saját gyerekednek.

2019. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
A szuleidre nem hallgatsz de megis arra vagy kivancsi ki mikor hazasodott.. itt nem a hazassag a lenyeg ugyis ha megismersz valakit meg evekig elnetek kel egyutt hogy kiismerjetek egymast es aztan a hazassag. Lehet hogy te annyi idosen raersz de egy annyi idos no mar nemigazan. Ha akkora korut fogsz majd ki neki vagy mar lesz gyereke vagy elvalt lesz vagy mar nagyon hazasodhatna. Ezeken is gondolkodj 35-36 evesen csak te nem futsz ki az idobol
2019. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lekésve, elkésve.

Ebben nem a szüleidnek kell dönteni.

Neked kell érezni, szerintem minél érettebben találkozol valakivel, annál nagyobb az esélye, hogy valóban komoly kapcsolat, hosszú házasság lesz.

Én is lehettem volna már 25 éves korom előtt elvált, ha másokra hallgatok, meg sodródom a nagy-nagy szerelem érzésével. :) Azért szerintem a házasság valóban komoly dolog, az eszünket is kell használni.

2019. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem olyan egyszerű, mint ahogy írod. A házasságig és főleg utána, nagyon sokat kell dolgozni a kapcsolaton, hogy működjön. Évekről beszélünk, nem hónapokról. Gondolom a testvéreidnek volt már több komoly kapcsolata is. Pont ezért piszkálnak téged, mert 26 évesen már azért várható egy pár hónapnál tovább tartó kapcsolat. Ezek a kapcsolatok formálnak, tapasztalatot, viselkedést stb tanul belőle az ember. Ezt érvényesíti a későbbi kapcsolataiban, így forr ki az ember. Nekem csak 1-2 hónapos kapcsolataim voltak, 17 voltam, mikor találkoztam a férjemmel. 8 év után házasodtunk össze. Az elején mindkettőnk részéről tapasztalat szerzés hiánya miatt, rengeteg nézeteltérés volt köztünk. Tehát amit te elgondoltál az jó, de ezzel a mentalitással nehezebb lesz. Azért piszkálnak a szüleid, hogy ne 40 évesen ébredj rá, hogy már az összes számodra megfelelő nő foglalt.
2019. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
A sors mentsen meg az ilyen "szülőktől"...
2019. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Le.
2019. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!