Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám kiborult, mert az...

Anyukám kiborult, mert az exevel továbbra is tartanám a kapcsolatot, a gyerekeim kedvéért is. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
7 evig voltak együtt, gyerekeim imádják, mint a nagyapjukat. Születésük óta jelen volt az életükben, és a szakítás után is törődik velünk, felköszönt ünnepeken, ő is igényli a találkozást. Anyukám árulásként éli meg, ha találkozni akarunk vele. Mit kellene tenni, hogy mondjam el a gyerekeknek, hogy miért nem láthatják a pót nagyapát?

2019. márc. 14. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ne hülyéskedj már! A gyerekek szeretik. Te is kedveled (legalábbis úgy jött le). Ő is szeret titeket. Kiszúrnál legalább négy (nem tudom hány gyerek van) emberrel, köztük magaddal is, csak mert anyád bedurcizott?! Majd megszokja, ez csak hiszti...

Nehogy már ugy ugrálj ahogy ő fütyül. Felnőtt, családos ember vagy!

2019. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk detto ugyan ez volt! Anyám olyan mély sérelemként éli meg a mai napig, hogy évente 2-3x látjuk, a gyerekeket le se.... nagypapa (a gyerekeimnek ő a nagyapjuk, mivel születésük óta jelen van) pár hetente látogatja őket. Megmondom őszintén, nekem nagyon fáj, hogy anyám így kezeli a dolgot, de nem én döntöttem így, hanem ő!

Félreértések elkerülése végett leírom, hogy nem rossz szájízzel váltak el, nem volt balhé, sem bántalmazás, simán elhidegültek egymástól.

Szerintem hagyd rá! Tégy úgy, ahogy jónak érzed maganak és a gyerekeidnek! Remélem anyukád később jobban fogja kezelni a helyzetet, mint az enyém!

2019. márc. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem ronthatja el az anyád a te kapcsolataidat.
2019. márc. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Minek kell mindenről beszámolni anyádnak?

Ne legyen téma és kész!

2019. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
97%
Anyukád hisztis, mert gyerekes módon azt gondolja, hogy tőle vonod el azt az időt és szeretetet. Ez kb... Nem. Ez pont ugyanaz, mint amikor az elvált anyuka elvárja a gyerektől, hogy az őmiatta utálja parancsra a saját apját. Nonszensz. Ezt mond el édesanyádnak is! És a mostoháddal tartsd fent a kapcsolatot!
2019. márc. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azzal tartasz kapcsolatot, akivel akarsz. Ha az illető valami nagy gonoszságot művelt volna anyáddal (huzamos ideig megcsalta, verte, pénz lopott tőle, eladta a feje fölül a lakást, stb.) gondolom te se tartanád olyan jófejnek és nem akarnál vele pótnagypapásat játszani.

Ha viszont egy normális ember, csak éppen anyáddal nem kíván már együtt élni, miért ne maradhatnátok kapcsolatban???

A családomban van, aki a saját exférje exbarátnőjének a szüleivel tart fenn ilyen kapcsolatot. Már a saját gyerekei is kirepültek, akiknek ez a pár "pótnagyszülője" (nem is pót, mert az igazikkal is élő volt a kapcsolat) volt, de ők közben összebarátkoztak, és azóta is rendszeresen látogatják, segítik egymást.

2019. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne gyerekem,és valaki nagyon szeretné őt éveken keresztül,kizárt hogy anyám miatt megszakítanám a kapcsolatot,csak azért mert anyám féltékeny például.Az a férfi törődik veletek,fontosak vagytok.Ilyenről kérdést se írnék ki basszus.Ha jót akarsz a gyerekeknek is,meg se fordul a fejedben a kapcsolat megszakítás.
2019. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a nőknek beakad vmi?
2019. márc. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megértetni anyukáddal, hogy azt a helyzetet nem Te teremtetted, hogy neki lett egy új társa, akit a Te gyerekeid nagypapaként fogadtak el. Nyilván ez addig ideális állapot volt anyukád számára is, amíg a kapcsolata jól működött, de most azt is tudomásul kell vennie, hogy azért, mert a kapcsolata megromlott a "papával" ezt a Te gyerekeidnek nem kell tudomásul venniük, ők még továbbra is szerethetik anyukád exét papaként. Azt kellene anyukádnak megérteni, hogy senkit nem rángathat dróton pusztán azért, mert neki megváltoztak az érzelmei.
2019. márc. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A 01:01-es pontosan megfogalmazta, amit én is szerettem volna írni. Anyukád önző disznó!
2019. márc. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!