Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz gyermekkor utan kepesek...

Rossz gyermekkor utan kepesek voltatok jo anyava valni?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz gyerekkorom volt, alkoholista szulok kozott nottem fel, figyelmet es torodest soha nem kaptam, 16 eves voltam amikor mind a ketten meg is haltak. Felek hogy ha egyszer gyerekem lesz nem fogom ugy szeretni ahogy kene, mert en nem ezt kaptam/nem ezt lattam otthon. Szornyu gyerekkor utan ti kepesek voltatok jo anyava valni?
2019. márc. 14. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Nekem más miatt volt rossz gyerekkorom, nem úgy mint neked, de nekem sokszor nem volt jó.

Hogy sikerült-e jó anyává válnom? Néha úgy érzem, hogy igen, de rengeteg hibát is elkövettem/elkövetek. A gyerekeim szerint jó anya vagyok és én örülök, hogy így érzik. Saját ítéletem szerint: sokmindent csinálhattam volna jobban/másképp.

2019. márc. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Édesanyámnak volt szörnyű gyerekkora, semmi hatással nincs arra milyen anya, sőt ami maga a csoda függőségei sincsenek. Nagyon sok szeretet törödést támogatást kapok tőle mai napig. Es fantasztikusan odaadó nagymama is.

7-en vannak testvérek, két másik testvére is ugyanolyan mint édesanyám.

A többi testvér is próbált jo apa lenni, akár mondhatjuk hogy azok is, de ők sajnos full alkoholisták.

2019. márc. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Tapasztalataim szerint azokból lesznek a legjobb szülők akiknek hasonló gyerekkoruk volt mint neked. Mindazt amit ők nem kaptak meg a szüleiktől, próbálják annak többszörösét adni a gyermeküknek.

Ne aggódj, remek anyuka leszel! :)

2019. márc. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Párom apukájának rémes gyerekkora volt, pont ezért mindent megtett, hogy ő jó apa legyen. Tudta, hogy milyen a rosszban élni és ez tette őt jó apává.
2019. márc. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon remelem, hogy igen
2019. márc. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem biztos. Tudatlanul is utánozni fogod a szüleid viselkedésének egyes aspektusait, egyszerűen mert kiskorodtól kezdve ezt láttad otthon, ez rögzült beléd. Nem hiába állítja egy csomó bántalmazott ember, hogy ő nem akar gyereket, mert ők elég érettek ahhoz, hogy belássák: nem kéne még egy személy lelki épségét tönkretenni.
2019. márc. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nincs olyan ember, aki bevallaná, hogy rossz anya.
2019. márc. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért nem igy volt rossz gyerekkorom, de soha nem biztak bennem, mindig turkáltak nálam, nem ereztem szeretetet, kiabáltak folyton, verés 3x volt nagyon nagy.... elég nehég kamasz lettem míg 17 évesen otthagytam őket. Később aztán javult a kapcsolat.

Tudtam, milyen nem akarok lenni.

Aztán ahogy előttem írták azért abba én is beleszaladtam, hogy tudatlanul utánoztam a szülői mintát: ok nélkül kiabáltam velük ha feszült voltam és nem mutattam ki a szeretetemet ahogy igenyeltek volna. Mondhatjuk akkor nem voltam jó anya. Aztán pár éve miutan elváltam lett egy párom, neki igazán borzalmas gyerekkora volt sajnos alkoholista nemtörődöm szülőkkel. Tőle/vele tanultam meg, hogy a szeretetünket mindennap kimutatom a gyerekeknek, kimondjuk minden nap, egymásnak és a gyerekeknek is, hogy szeretjük egymást, vele tanultam meg jobban lemenni a gyerekek szintjére, lazulni, stb. Azóta úgy érzem, hogy sikerült jó anyává válnom, a gyerekek szerint a legjobb anyuka vagyok, teljesen megváltozott velük a kapcsolatom. Soha nem kiabálok, igazsagos vagyok, nem taoadok rájuk, hagyom őket élni mégis érzik hogy mindig számíthatnak rám.

2019. márc. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a páromnak egész jól sikerült. Drága jóanyámnak talán kevésbé
2019. márc. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Próbálkozom, az igaz, hogy tudat alatt visszük tovább a rossz mintát, de ezen lehet javítani, ha akarunk és felismerjük. Azért nehéz ez, mert adott szituban ösztönösen úgy reagálunk, mint a szüleink, hiszen nem ismerünk más alternatívát. Aztán meg beugrik, hogy velünk is ugyanezt csinálták. Nem olyan könnyű utólag felkészülni erre, nekem legalábbis. Megérteni a szülőket, megbocsátani nekik, felismerni, hogy ők is így nőttek fel, ők is csak emberek a saját hibáikkal már segít, hogy tisztábban láss.

Azt még nem tudom, hogy jó anya vagyok-e, még csak másfél éves, ha boldog felnőtt lesz belőle, akkor merem majd ezt mondani.

2019. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!