Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednéd a gyerekednek a...

Megengednéd a gyerekednek a hajfestést, ha szép a természetes haja is?

Figyelt kérdés

Ha például valami ritkább árnyalatú szőke haja van, vagy épp természetes vörös, mint pl:


[link]


vagy


[link]


vagy


[link]


Megengednéd a kamasz (elmúlt 14, de még nincs 18 éves) lányodnak, hogy befesse valami más árnyalatra?

Mondjuk ha szőke, akkor vörösre vagy barnára, ha vörös, akkor sötétbarnára, tehát semmi extrém?


Normális, ha egy szülő ezt megtiltja, mert hogy kár tönkretenni, majd festheti, amilyenre akarja, ha megőszül?


2019. márc. 15. 09:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Ha annyira akarja, en eloszor hajszinezot vennek neki, hogy kiprobalja.
2019. márc. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
54%
A tiltás semmi jóhoz nem vezet, de azért én beszélnék vele erről. Ha szép a természetes haja, kímélje, mert egy festés nagyon tudja roncsolni. A suliban sem fogják díjazni ezért.
2019. márc. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%
Nálam ez a "sárga" kategória: nem tilos (piros), de nem is biztatnám, hogy csinálja (zöld). Azt, hogy hosszú távon árt a hajnak, nem komoly érv, ha rosszabb állapotú is lesz a haja utána, akkor is egyszerűen csak meg kell várni, amíg lenő. De persze a zsebpénzéből kéne kifizetnie, esetleg annyi támogatást adnék, hogy elsőre hajszínezőt vegyen (zsebpénzből), majd ha meg akarja tartani az új színt, akkor a hajszínezőt kifizetem neki és ismét a zsebpénzéből vegyen festéket. Így tehát az, hogy elsőre nem a végleges megoldást választja, nem fog neki plusz zsebpénzbe kerülni.
2019. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
45%
Igen, megengedném, de nem 14-15, inkább 17 éves kora körül. Én mondjuk 18 voltam, amikor pár évig melíroztattam (feketébe vörösbarnát), semmi köze nem volt ahhoz, hogy az eredeti hajszínem szép-e vagy sem, ki akartam próbálni, mert tetszett.
2019. márc. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
21%
Hennával megengedném a festést, vagy színezővel.
2019. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%

Meg,ha megérti, hogy;

- a haja kb 100% nem ugyanolyan színű lesz, mint ami a dobozon van

-egy ideig eltart, mire a festék lekopik, ha nem tetszik neki

- ha tetszik neki, x időnként a tövet festeni kell

-A saját pénzéből fedezi

2019. márc. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Metionin ***** válasza:
85%
Persze, ez csak haj. Javasolnám neki hogy csak színezze arra az esetre ha később megunná de én alapvetően úgy állok a hajhoz hogy az csak haj ami megnő/lenő.
2019. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
10%

Nem.


Nekem természetes vörös hajam van, régen mindent szebbnek találtam az enyémnél. Elmentünk a barátnőmmel parókaboltba, felpróbáltam egy csomó természetesnek kinézőt, és nem tetszettek.


Ezt megcsináltatnám a gyerekemmel is.


Ha még mindig ragaszkodik hozzá, pl 16 éves koráig csak egy tincset engednék hajszinezővel, 16-18 között pedig beszínezheti, de!


Elvinném egy színtanácsadóhoz előtte, hogy megbeszéljék milyen típus. Oké, hogy a gyerekem haja, de én vagyok felelős azért, milyen szépérzék alakul ki benne, továbbá óvom a testét. Ahogy műkörme sem lehet, piercingje sem, ugyanúgy műszínű haja sem.


Ja és a hajszínezést csak szalonban végezhetik és csak a saját pénzéből, én erre egyáltalán nem adok külön, tehát a következő havi lenövésesdit is neki kell állnia.


Új frizurát viszont akármilyet vágathat.

2019. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
19%

Nem. Majd 18 felett tönkreteheti a haját, ha nagyon akarja.

Használjon csak színezőt.

2019. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Ez csak hajfesték. Nem tetoválást akar vagy műmelleket.
2019. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!